Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 01, 2024 20:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Co mówić innym ?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Teresse myślę, że trochę opacznie pojmujesz to co napisał hitman, on powiedział, że powołanie to nie rozkaz, który trzeba spełnić, który wyraża się w pytaniu "czy powinnam to zrobić", a to wybór dokonywany w wolności - "czy ja chcę to zrobić" i wtedy mogę spokojnie powiedzieć: "nie, ja tak naprawdę nie chcę tego zrobić" i odchodzę.

W przytoczonych przez Ciebie sytuacjach jest tak samo - Chrystus stawia rzeczywiście wysokie wymagania, wzywa do pełnego zaufania (On wie co dla Ciebie jest najlepsze), a Ty zastanawiasz się, czy rzeczywiście chcesz Mu zaufać, czy może jeszcze na to nie jesteś gotowa. On w każdej sytuacji zapyta: "czy chcesz pójść za Mną, tą drogą, którą Ja przygotowałem, a której nie znasz", a nigdy nie powie: "Masz iść za Mną". Tak samo jest ze św. Tereską, on konsekwentnie mówiła: "tak, chcę", ona zrozumiała, że ma być w "sercu Kościoła", a te jej marzenia Pan Bóg wyniósł jeszcze wyżej niż ona mogła sobie nawet wyobrazić bo w końcu teraz jest patronką misji.

W każdym razie zawsze odpowiedź na Boże zaproszenie jest kwestią wyboru w wolności a nie przymusu.
Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt maja 12, 2009 16:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post 
chłopaki poczytałam was - i nasuwa mi się jedna myśl, i tu zgodzę się z Rozją. To że na pytanie co chcesz robic po maturze odpowiesz spokojnie i z uśmiechem "chce zostac księdzem" to też swego rodzaju świadectwo. A takie spokojne, nie agresywne świadectwo jest bardzo bardzo potrzebne w naszych czasach. Niczego nie narzucam ale żyję wiarą- i ludzie to widzą- i nawet jeśli głupio skomentują to gdzieś tam jakas iskierka, jakiś okruch zostaje. Jesli inni cię szanują bo jestes inteligentny, kulturalny, na poziomie (a z Waszych wypowiedzi wynika że jesteście :-) ) i Ty odsłonisz im rąbka tajemnicy - że Twoja pogoda ducha, Twoje ciepło, Twoje poczucie humoru ma źródło w radosnej bliskości z Bogiem, ma to wpływ na tych którzy są wokól Ciebie. Jeżeli będziecie to ukrywac- i potem po cichu pójdziecie do seminarium - może wasi koledzy pomyślą że wstydziliście się tego?

_________________
Ania


Wt maja 12, 2009 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 8:20
Posty: 14
Post 
To nie o to chodzi!!! Że my się tego wstydzimy i że nikomu nie mówimy, to chodzi o to że jak się któremuś z nas "odwidzi" pójście do seminarium to potem to głupio wyjdzie....
Ja na swoim przykładzie powiem że koledzy jak się dowiedzieli ostatnio w niedziele, to troszkę byli zszokowani, ale powiedzieli: "Jeżeli taka wola Boża!"
Koleżanki i koledzy w szkole z klasy teraz mówią do mnie Księdzu... a mnie to bawi i jestem szczęśliwy...
Tylko rodzice jeszcze nic nie wiedzą.... :(
Ale się dowiedzą w moje 18 urodziny... mam nadzieje
Pozdrawiam wszystkich
Z Panem Bogiem <+>

_________________
krzychu


Wt maja 19, 2009 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
A ja nie mówię szczerze z innego względu: co to kogoś obchodzi :) Wolę pozostać poza wpływami ludzi z zewnątrz. Ci, którzy mają wiedzieć i tak wiedzą albo się za jakiś czas dowiedzą a reszta niech się domyśla :) Tyle ich :)

Ja w klasie też byłem zawsze "Księdzem" ale było to bardziej w żartach niż na serio i prawdę mówiąc bywało z tego powodu czasem zabawnie :D

Krzychu- nie spiesz się :) No chyba, że chcesz mieć rok z życia spędzony na potyczkach z Rodzicami :)

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


Śr maja 20, 2009 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 10:36
Posty: 84
Post 
Ja w tym roku wstępuje do Zgromadzenia Salezjańskiego :D Klasa się dowiedziała dwa dni temu - cieszyli się xD, rodzice nie mają nic przeciwko, znajomi się za mnie modlą. Idealna sytuacja xD


Pt maja 22, 2009 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 24, 2009 20:40
Posty: 295
Post 
Karol18 napisał(a):
Ja w tym roku wstępuje do Zgromadzenia Salezjańskiego :D Klasa się dowiedziała dwa dni temu - cieszyli się xD, rodzice nie mają nic przeciwko, znajomi się za mnie modlą. Idealna sytuacja xD


Ważne jest z jakich pobudek to robisz i dlaczego chcesz wstąpić do danego zgromadzenia.
Gdy na przykład chcesz zbliżyć się do Boga zastanów się ,czy wstąpienie do tego Zgromadzenia zaspokoi twoje pragnienie.Sprawdż jaki jest tryb życia w Zakonie i czy on co odpowiada i zaspokoi twoje potrzeby duchowe.
Dowiedz się więc jak najwięcej na ten temat.


Pn maja 25, 2009 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:48
Posty: 7
Post 
nomines napisał(a):

Krzychu- nie spiesz się :) No chyba, że chcesz mieć rok z życia spędzony na potyczkach z Rodzicami :)

Ja też tak myślę. Wiem z doświadczenia, ja planuję studiować teologię a w rodzince już słyszę głosy sprzeciwu. Maturę mam za rok. Niepotrzebnie o tym komuś powiedziałam. Jakbym mogła cofnąć czas to powiedziałabym dopiero po złożeniu papierów. Przynajmniej nikt by mi nie odradzał...


Pn maja 25, 2009 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
Ja powiedziałem Mamie i potem życia nie miałem. Przyjaciele wiedzą i są całym sercem przy mnie. Niestety ks. proboszcz, który miał się dowiedzieć ostatni, dowiedział się jakimś dziwnym trafem o wiele za wcześnie (i to jeszcze nie ode mnie) i moją niezależność w tej sprawie diabli wzięli.

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


Pn maja 25, 2009 22:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL