Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Powołaniowy Spis Ludności 2009:) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
mi proboszcz pisał opinię razem ze mną, nie wiedział co napisac bo pierwszy raz to robił i był spanikowany:-)

_________________
Cieszmy się z małych radości


Cz cze 18, 2009 17:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
A u mnie to było tak: pojechałem do Tarnowa się dowiedzieć co i jak a ks. Rektor zapewnił mnie, że nie będą informować proboszcza mojej parafii. Tymczasem okazało się, że ledwie drzwi WSD za mną zamknęli ks. Proboszcz już wiedział, że taki a taki się tam pojawił :D Dzień później w kościele powiedział mi, że wie i spytał, czy ma opinię pisać. Mnie początkowo szczęka opadła ale potem poszedłem za ciosem i poprosiłem o napisanie opinii. Nie wiem, co Ksiądz w niej napisał, bo osobiście doręczył ją rektorowi kilka dni później. Mogę się tylko domyślać jaki cukier się tam polał :P :P :P Nie no z tym cukrem akurat żartuję ;)

Teraz próbuję jakoś powiedzieć Rodzicom - co proste nie będzie z przyczyn oczywistych. A moje papiery leżą w WSD od 2 dni :D

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


Cz cze 18, 2009 21:26
Zobacz profil
Post 
baranek napisał(a):
Monika75- prawdopodobnie z tego względu, że jest to pewna gwarancja/świadectwo katolickiego wychowania i pośrednio świadczy o kandydacie?


Nie wydaje mi się żeby to o czymkolwiek świadczyło. Znam masę głeboko wierzących ludzi pochodzących z rodzin ateistycznych, albo niby-wierzących, jak i osoby z rodzin bardzo religijnych, które kompletnie odwróciły się od Boga i Kościoła.


Pt cze 19, 2009 8:13

Dołączył(a): Śr maja 27, 2009 17:36
Posty: 4
Post 
nomines napisał(a):
A u mnie to było tak: pojechałem do Tarnowa się dowiedzieć co i jak a ks. Rektor zapewnił mnie, że nie będą informować proboszcza mojej parafii. Tymczasem okazało się, że ledwie drzwi WSD za mną zamknęli ks. Proboszcz już wiedział, że taki a taki się tam pojawił :D Dzień później w kościele powiedział mi, że wie i spytał, czy ma opinię pisać. Mnie początkowo szczęka opadła ale potem poszedłem za ciosem i poprosiłem o napisanie opinii. Nie wiem, co Ksiądz w niej napisał, bo osobiście doręczył ją rektorowi kilka dni później. Mogę się tylko domyślać jaki cukier się tam polał :P :P :P Nie no z tym cukrem akurat żartuję ;)


Właśnie mi też proboszcz pisał opinie:P, ale wysłał do seminarium, więc nigdy się nie dowiem co tam napisał o mnie;)

_________________
Oto ja - pośli mnie!


Pt cze 19, 2009 9:52
Zobacz profil
Post 
Monika75 napisał(a):
baranek napisał(a):
Monika75- prawdopodobnie z tego względu, że jest to pewna gwarancja/świadectwo katolickiego wychowania i pośrednio świadczy o kandydacie?


Nie wydaje mi się żeby to o czymkolwiek świadczyło. Znam masę głeboko wierzących ludzi pochodzących z rodzin ateistycznych, albo niby-wierzących, jak i osoby z rodzin bardzo religijnych, które kompletnie odwróciły się od Boga i Kościoła.


Monika- analogicznie można nie wymagać zaświadczenia od probozcza dla przyszłych chrzestnych. Po co, skoro wiara rodziców nie ma wpływu na kształtowanie się mojej wiary, to tym bardziej chrzestnych ...


Pt cze 19, 2009 13:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Baranku, jeśli mam 2 lata to wiara rodziców ma fundamentalne znaczenia na rozwój mojej, gdy mam ponad 20 wpływ jest nikły ;)
Takie zaświadczenie może dostarczać pewnych informacji o kandydacie, które może się przydadzą (a może nie ;) ), ale raczej nie będzie warunkiem przyjęcia do nowicjatu... mam nadzieję :biggrin:

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Pt cze 19, 2009 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 10:36
Posty: 84
Post 
Karol18 - Nowicjat Towarzystwa Salezjańskiego w Swobnicy


Pt cze 19, 2009 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 26, 2008 12:33
Posty: 11
Post 
nomines napisał(a):
A u mnie to było tak: pojechałem do Tarnowa się dowiedzieć co i jak a ks. Rektor zapewnił mnie, że nie będą informować proboszcza mojej parafii. Tymczasem okazało się, że ledwie drzwi WSD za mną zamknęli ks. Proboszcz już wiedział, że taki a taki się tam pojawił :D Dzień później w kościele powiedział mi, że wie i spytał, czy ma opinię pisać. Mnie początkowo szczęka opadła ale potem poszedłem za ciosem i poprosiłem o napisanie opinii. Nie wiem, co Ksiądz w niej napisał, bo osobiście doręczył ją rektorowi kilka dni później. Mogę się tylko domyślać jaki cukier się tam polał :P :P :P Nie no z tym cukrem akurat żartuję ;)

Teraz próbuję jakoś powiedzieć Rodzicom - co proste nie będzie z przyczyn oczywistych. A moje papiery leżą w WSD od 2 dni :D


Nomines gratuluję wyboru, gratuluję tym bardziej że ty tak samo jak ja jesteś jedynakiem. Ja także odczuwam powołanie w sobie do drogi zakonnej. Niestety mi pewnie niegdy nie uda się zrealizować wlasnych pragnień gdyż moi rodzice nigdy na to się nie zgodzą i bardzo nad tym ubolewam, ale kolejny raz przekonywanie ich jest dla mnie już zbyt trudne. Nomines jeszcze raz gratuluję wyboru i życzę powodzenia.

A co do ks. proboszcza to pewnie zachwalił niesamowicie swojego alumna :)

Pozdrawiam


N cze 21, 2009 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
blazej18 napisał(a):
Nomines gratuluję wyboru, gratuluję tym bardziej że ty tak samo jak ja jesteś jedynakiem. Ja także odczuwam powołanie w sobie do drogi zakonnej. Niestety mi pewnie niegdy nie uda się zrealizować wlasnych pragnień gdyż moi rodzice nigdy na to się nie zgodzą i bardzo nad tym ubolewam, ale kolejny raz przekonywanie ich jest dla mnie już zbyt trudne. Nomines jeszcze raz gratuluję wyboru i życzę powodzenia.

A co do ks. proboszcza to pewnie zachwalił niesamowicie swojego alumna :)

Pozdrawiam

Błażej- nigdy nie mów nigdy ;) Historia pokazuje, że Pan Bóg ma dojście do ludzi po różnych ścieżkach. Jeśli Twoi Rodzice będą widzieli, że faktycznie Ci na tym zależy, to choćby mieli kląć na niebo i ziemię - będą musieli się zgodzić bo będzie to silniejsze od Ciebie. Pewna siostra zakonna opowiadała mi, że ludzie, którzy nie sprawdzą swojego powołania są nieszczęśliwi - i coś w tym jest. Ja miałem w tym roku dać sobie spokój z WSD i zacząć świeckie studia, ale uwierz mi, że Pan Bóg tak zakręcił moim życiem, że musiałem pokornie powiedzieć "Bądź wola Twoja" - nawet narażając się na niezrozumienie. Rodziców zaboli moja decyzja i pewnie się z nią prędko nie pogodzą - ale takie jest życie.

Teraz przede mną egzamin wstępny, dlatego też proszę o trzymanie kciuków ;) a Tobie, drogi Błażeju radzę jeszcze raz zebrać całą energię i po prostu powiedzieć Rodzicom wprost jak jest. Albo zrobisz to teraz, albo za kilka lat- przed Bogiem to nawet prorocy się nie uchowali ;)

Pozdrawiam ;)

P.S. Pozwolę sobie zacytować słowa rektora WSD Tarnów ks. dr-a Nowaka, który w rozmowie wstępnej ze mną powiedział mi tak:
Cytuj:
"Sprzeciw Rodziców i wojny z nimi jakie przyjdzie stoczyć są tylko sygnałem, że to Bóg a nie ludzie dają powołanie".

I przypomniała mi się jedna historia z mojego bliskiego sąsiedztwa: jakieś 20 lat temu córka mojego sąsiada postanowiła iść do zakonu. Znając sprzeciw rodziców powiedziała im, że jedzie na wycieczkę z koleżankami. Kilka dni później koleżanki wróciły a do domu przyszedł list od córki: "Mamo, Tato - jestem w zakonie. Nie martwcie się o mnie". Wielokrotnie spotykam tą siostrę i powiem szczerze, że nie spotkałem radośniejszej osoby niż Ona :)

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


N cze 21, 2009 21:26
Zobacz profil
Post 
A czy zgoda rodziców jest jakimś wymogiem ?? - Gdybyś chciał się ożenić, to też byś pytał rodziców, czy akceptują wybrankę? Tylko nie pisz o szacunku, bo dla mnie to raczej szantaż emocjonalny, do którego rodzic nie ma prawa- niektórzy zapominają, że dzieci nie są ich własnością.


N cze 21, 2009 21:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
Zgoda rodziców nie jest wymogiem, sama znam Siostrę, ktora dawno jest po ślubach wieczystych i rodzina nadal tego nie akceptuje i zerwała z nią kontakt, ona jest szczęsliwa a rodziny innych sióstr zapraszają ją na urlopy do siebie do domu, w tym roku będzie w mojej rodzinie.

_________________
Cieszmy się z małych radości


Wt cze 23, 2009 15:02
Zobacz profil
Post 
szczęśliwa, to było pytanie retoryczne ;)


Wt cze 23, 2009 16:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
baranku- wiem, ale nie dla wszystkich jest to takie oczywiste- istnieją jeszcze zakony gdzie zgoda jest konieczna, więc to może zmylić, ale gdy rodzice trwają przy swoim tak po prostu to traci to znaczenie- nie każdy to wie, więc chciałam się podzielic, to przecież wolne forum.

_________________
Cieszmy się z małych radości


Wt cze 23, 2009 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 19:40
Posty: 11
Post 
Jak Pan da, to w przyszłym roku Siostry Pasterki od Opatrzności Bożej (Jabłonowo Pomorskie).
Niech nas wszystkich- na drodze powołania- prowadzi Dobry Pasterz :-D

_________________
W Tobie, Panie, zaufałam.
Nie zawstydzę się na wieki!


Pt cze 26, 2009 21:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
Wszystkim, którzy zdecydowali się pójść za głosem powołania z serca gratuluję :)
Baranku: może i zgoda na pójście nie jest wymagana, ale z drugiej strony potrzeba innej zgody - w czasie spędzanym razem. Ja mam zamiar powiedzieć Rodzicom za kilka dni o mojej decyzji a potem będę miał przegwizdane :D i jak się nam uda dojść do zgody, to chyba na pielgrzymkę pójdę :)

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


Pn cze 29, 2009 15:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL