Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Godzina łaski 
Autor Wiadomość
Post Re: Godzina łaski
Przy czym
https://deon.pl/kosciol/czy-na-pewno-dz ... ta,1074451
W moim kościele parafialnym już od ok 5 lat nie pada przypomnienie o tej godzinie, ani nie organizowane jest nabożeństwo.


So gru 12, 2020 9:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 11, 2020 21:50
Posty: 2
Post Re: Godzina łaski
w takim razie kosciol powinien podkreslac ze objawienie nie zostalo uznane, zamiast propagowac ten dzien i zachecac
jesli sami zakonnicy robia balagan, tym gorzej bedzie wsrod wiernych potem :(


N gru 13, 2020 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Godzina łaski
Modliłam się 8.12 w godzinie łaski. Było to 2 lata temu. Uwierzyłam w te obietnice o otwartym niebie oraz że tego dnia każda szczera modlitwa zostaje wysłuchana. Nie została. Podobnie zresztą jak w przypadku obietnicy wysłuchania każdej intencji Nowenny Pompejańskiej. Ta również nie została wysłuchana. Teraz mnie lekko śmieszy moja naiwność, że dałam się zwieść, ale wtedy podchodziłam do kultu maryjnego z pełną wiarą i ufnością. Teraz np. widzę dokładnie, że fragment o Maryi, która "życzy sobie, aby ją czczono..." jest już alarmujący. Jestem też już sceptyczna do tzw. wstawiennictwa świętych oraz odpustów.


Śr sty 18, 2023 16:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Godzina łaski
Nie da się sterować Bogiem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sty 18, 2023 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Godzina łaski
@Płomyk
Słuszne spostrzeżenia. Nie ma żadnych cudownych, czarodziejskich godzin, czy czyniących cuda modlitw. Nie można sobie też wykupić miejscówki w niebie za pomocą czy to mamony, czy specjalnych rytuałów.
Bóg zachęca do modlitw do Niego, zbawienie daje darmo, z łaski, przez wiarę. To Jego dar, a nie nasza zasługa i nie z naszych uczynków.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr sty 18, 2023 16:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Godzina łaski
Mam wrażenie że jest Godzina Łaski, a Nowenna Pompejańska to wielka modlitwa, jednak spełniane są prośby, któ©e są zgodne z wolą Boga.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sty 18, 2023 17:13
Zobacz profil
Post Re: Godzina łaski
Kozioł napisał(a):
Bóg zachęca do modlitw do Niego, zbawienie daje darmo, z łaski, przez wiarę. To Jego dar, a nie nasza zasługa i nie z naszych uczynków.

Jakąś pogadankę odbyłeś z Bogiem, sam sobie to wymyśliłeś, wyczytałeś w księgach które Ty uznajesz za natchnione, czy może z jakiegoś innego źródła korzystałeś?


Śr sty 18, 2023 20:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Godzina łaski
nolda napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Bóg zachęca do modlitw do Niego, zbawienie daje darmo, z łaski, przez wiarę. To Jego dar, a nie nasza zasługa i nie z naszych uczynków.

Jakąś pogadankę odbyłeś z Bogiem, sam sobie to wymyśliłeś, wyczytałeś w księgach które Ty uznajesz za natchnione, czy może z jakiegoś innego źródła korzystałeś?

To prowokacja? A może głos na puszczy pomocy wołający? ;)
Znasz źródło chrześcijaństwa nawet gdy się złościsz i się z nim nie zgadzasz.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr sty 18, 2023 20:49
Zobacz profil
Post Re: Godzina łaski
Nie odpowiedziałeś na me pytanie Kozioł. Było proste i o taką prostą, zrozumiałą odpowiedź proszę.


Śr sty 18, 2023 21:12
Post Re: Godzina łaski
Cytuj:
"Godzina łaski" jest szczególnym czasem wskazanym przez Matkę Bożą w Montichiari. Chodzi o 60 min. między godz. 12 a 13 w dniu 8 grudnia, czyli w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. <strong>"Przez to nabożeństwo otrzymać można niezliczone łaski dla ciała i duszy"</strong> – obiecała Róża Mistyczna. W Austrii, Hiszpanii, Portugalii i Włoszech dzień ten jest dniem wolnym od pracy. Na Placu Hiszpańskim w Rzymie papież modli się tego dnia pod figurą Niepokalanie Poczętej Maryi. Zgodnie z tradycją figurę Maryi kwiatami dekoruje ambasada Hiszpanii. W Polsce, niestety, ten dzień nie jest wolny od pracy.
https://prasa.wiara.pl/doc/1396192.Godzina-laski

Niedługo 8 grudnia. Zachęcam do modlitwy lub choćby ofiarowaniu Maryi tej jednej godziny. W pracy mam ten dzień zapisany jako Godzina Łaski w kalendarzu. I choć nie mogę poświęcić całej godziny, to w tym dniu tak sobie rozplanuję pracę, i znajdę choćby kwadrans na modlitwę.

8 grudzień, piątek. Godzina Łaski 12:00-13:00


N gru 03, 2023 8:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1840
Post Re: Godzina łaski
Nie rozumiem tego tematu... Skąd taka idea, że w samo południe raz na rok łaska (czyja?) "działa więcej"(?)....

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N gru 03, 2023 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Godzina łaski
A ja będę w pracy (końcowka) nie będę mógł się modlić

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 03, 2023 22:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1840
Post Re: Godzina łaski
Nie smuć się Andy72! Modlitwy Pan Bóg zawsze odbiera - bez patrzenia na zegarek! Chyba że nie do Boga chcesz się modlić, a to nie wiem, czy tak to działa; chyba nie, skoro jest wyznaczony dzień i godzina "audiencji"...
Tu:
https://niezbednik.niedziela.pl/artykul/321/Godzina-Laski-8-grudnia-godz
czytam:
UWAGA! Warto przypomnieć, że Kościół oficjalnie nie potwierdził tych objawień, choć zezwolił na kult Maryi w sanktuarium w Montichiari.
czyli Andy72 tym bardziej nie musisz się smucić, bo jak widzisz KRK nie uznaje tych objawień!...

Zacytuję z ww. strony:
    Fenomenem tych objawień jest wspomniana Godzina Łaski: 60 minut między godz. 12.00 a 13.00 w dniu 8 grudnia, czyli w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Oto Jej słowa:
    „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Czyli nie jest to modlitwa do Pana Boga... :cry:

PS. Jeśli mnie ktoś chce krytykować, za to, co piszę, to niech zważy, jakie jest stanowisko KRK do tych objawień!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn gru 04, 2023 7:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1840
Post Re: Godzina łaski
Zachciało mi się cały ten wątek przeczytać. Ma on już 13-letnią historię, i prawie co rok ktoś go odświeżał... W tym roku to nawet 2 razy: w styczniu i teraz.
Forumowicze są w większości negatywnie nastawieni do tego wyjątkowego dnia i godziny! Nawet forumowy bramin, moderator-ksiądz, też nie pochwalił tego kultu, pisząc 5.12.2010:
    Nie wiedzialem, ze w niebie sa takie godziny urzedowania.
    Juz nawet tam wdarla sie biurokracja.


Śledząc wątek, natrafiłem też na wypowiedź innego duchownego: Ks. dr hab. Andrzej Kobyliński tak napisał:
https://www.fronda.pl/a/ks-prof-andrzej-kobylinski-godzina-laski-prawda-czy-falsz,62210.html

Wygląda na to, że... a zresztą, niech sobie każdy sam poszuka w sumieniu i Bożym Słowie odpowiedzi na pytanie: co z tego wynika?...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn gru 04, 2023 8:26
Zobacz profil
Post Re: Godzina łaski
Jerzy_67 napisał(a):
a zresztą, niech sobie każdy sam poszuka w sumieniu i Bożym Słowie odpowiedzi na pytanie: co z tego wynika?...

Dokładnie. Ilu ludzi, tyleż wyników ;)
Świat stoi na skraju wojny. Pomyśl o tym.


Pn gru 04, 2023 19:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL