Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Rekolekcje powołaniowe w Warszawie (?) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 14, 2010 22:09
Posty: 8
Post Rekolekcje powołaniowe w Warszawie (?)
Witam,
od rana eksploatuję internet w poszukiwaniu informacji na ten temat, jednak moje zabiegi niestety nie przynoszą oczekiwanych rezultatów... Zatem jeśli jesteście w stanie udzielić mi jakichkolwiek informacji, lub wskazówek(gdzieś kiedyś słyszeliście, byliście itp.), to bardzo proszę o pomoc. Chodzi o zakony żeńskie w Warszawie. A może istnieją jakieś uniwersalne strony, na których są na bieżąco aktualizowane wszelkie informacje dotyczące rekolekcji w zakonach...? (O stronie zakon.pl już wiem:))
I jeszcze jedno pytanie: Czy istnieje taka możliwość, abym na jakiś czas(kilka tygodni) zamieszkała z Siostrami w domu zakonnym lub w bursie przez nie prowadzonej? Żebym mogła żyć tak jak one, pomagać im w codziennych zajęciach itp. ? Czy to oznacza już nowicjat?...
Pora na decyzję dotyczącą dalszej drogi życiowej, a ja nie wiem co mam robić...
Z góry dziękuję.


Pt lut 04, 2011 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 13:53
Posty: 44
Post Re: Rekolekcje powołaniowe w Warszawie (?)
W Warszawie jest sporo zakonów, proszę tu masz taką stronę http://www.archidiecezja.warszawa.pl/ar ... a/zakonyz/.
Jeśli chce na bieżąco mieć informacje na temat rekolekcji to proponuję odwiedzić stronę zakonu, który Cię interesuje i napisać do takiej siostry,a ona powinna podać Ci terminy.
Tak ja zrobiłam i dostałam taką informację.
pozdrawiam :)


Pt lut 04, 2011 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 14, 2003 20:13
Posty: 377
Post Re: Rekolekcje powołaniowe w Warszawie (?)
Na pewno o wszystkie te sprawy musisz pytać w konkretnej wspólnocie zakonnej, bo zwyczaje bywają różne. Ciężko powiedzieć, czy któraś przyjęłaby Cię do domu na (aż) kilka tygodni, ot tak, w celach obserwacji. Takie zadanie ma zwykle aspirantura czy postulat- ale wówczas przychodzić już z zamiarem dołączenia do wspólnoty. Inaczej byłoby to trudne- przede wszystkim ze względu na siostry, na to, że życie wspólnoty musi toczyć się normalnym biegiem, a osoba z zewnątrz jednak trochę to zakłóca. Zwykle siostry zapraszają zainteresowane osoby na parę dni- to wystarcza. Poza tym nie da się wszystkiego zauważyć/zrozumieć/pokochać obserwując wspólnotę z zewnątrz.


N lut 06, 2011 20:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL