Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 20:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Cierpliwie czekać, czy "wymusić" powołanie do miłości? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 13:12
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Cierpliwie czekać, czy "wymusić" powołanie do miłości?
Powołanie do miłości. Jedni rozumieją je jako typowe "chodzenie ze sobą", dla innych to zbyt zdziecinniałe określenie i doszukują się czegoś więcej. Nie to jest jednak w tym miejscu istotą.

Otóż zasadnicze pytanie brzmi: czy mamy cierpliwie czekać na tzw. drugą połówkę? Bo przecież wszystko dzieje się za przyczyną Boga (dla wierzących) albo przeznaczenie tak chce. Ale może można się nie doczekać. I orientując się po pięćdziesiątce, po prostu przegapić sprawę.

A może należy trochę sobie pomóc? A może należy to powołanie lekko przyspieszyć, bo Ktoś u góry sobie zaspał, albo przeznaczenie o nas totalnie zapomniało? Ale czy takie wymuszanie jest ok? Bo gdzież tu miejsce na plany Boże wobec nas? A może zalogowanie się na portalu randkowym jest czynem, o którym powiemy potem - "tak miało być"?

Jestem bardzo ciekawy, co Wy na ten temat myślicie? Czy np. akceptujecie poznawanie drugiej połówki przez Internet? Może macie doświadczenia w tym zakresie - jak nie swoje, to może znajomych? A może jesteście zupełnymi przeciwnikami takich może zdziwaczałych dla Was innowacji. Bo przecież miłość sama przyjdzie, a ta jedyna lub też ten jedyny zaszczyci nas swoją bliską obecnością w tzw. swoim czasie?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji i wyrażania swoich opinii...


Cz maja 05, 2011 20:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 11, 2011 10:46
Posty: 70
Post Re: Cierpliwie czekać, czy "wymusić" powołanie do miłości?
Szukać aktywnie i gdy pojawi się odpowiednia osoba nie bać się o nią walczyć, zabiegać, rywalizować. Zwłaszcza gdy jest się mężczyzną. Oczywiście jednocześnie poznawać się z nią i upewniać się, czy to na pewno ta, z którą chcielibyśmy być na zawsze.

Nie wiem skąd się bierze myślenie u niektórych osób, że to Bóg nam ześle ukochaną osobę i jeszcze za nas wszystko zrobi.
Ufaj, jakby wszystko zależało od Boga, a czyń tak, jakby wszystko zależało od ciebie!
Św. Ignacy Loyola

A internet jest miejscem równie dobrym, jak każde inne, na spotkanie żony/męża. Trochę bardziej czasochłonnym, bo nie możemy od razu zobaczyć, usłyszeć i wiedzieć, że to na pewno nie ta/ten itp.. Ale to też coraz popularniejsze miejsce natrafiania na siebie przyszłych małżonków. Co najmniej kilkoro moich znajomych poznało w ten sposób męża/żonę i póki co zdają się tworzyć udane małżeństwa.


Pt maja 06, 2011 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 30, 2009 22:34
Posty: 22
Lokalizacja: Gdynia
Post Re: Cierpliwie czekać, czy "wymusić" powołanie do miłości?
Moja ciocia, skończywszy już 50-tkę, poznała mężczyznę właśnie na tego typu portalu i muszę powiedzieć, że są bardzo szczęśliwi :)

Wcześniej uważałam, że oczekiwanie na spotkanie swojej miłości w taki sposób jest po prostu głupie! Ale ta sytuacja przekonała mnie, że czasem warto zaryzykować :)

_________________
Wejdź w samego siebie, we wnętrzu człowieka mieszka prawda. św.Augustyn

Kto szuka prawdy - szuka Boga, choćby o tym nie wiedział. św.Edyta Stein


Cz maja 12, 2011 20:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL