Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Następna strona
 Jestem homoseksualistą. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Przejawy agresji, o której piszesz spotykają każdego bez względu na orientacje i przekonania więc wyciąganie ich jako dowód na prześladowanie na tle seksualnym jest duży nadużyciem. Używasz bardzo wielkiego słowa (prześladowanie) a popierasz je banalnymi sytuacjami, które spotkać mogą każdego jeśli tylko spotka nieodpowiednią grupkę nieodpowiedzialnych ludzi. To co napisałem było reakcją na twoje wyolbrzymianie a nie wyrażanie pogardy w stosunku do homoseksualistów.
Jak chcesz zobaczyć prześladowanie to poszukaj sobie nagrań jak islamiści traktują chrześcijan w Afryce lub Azji.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr sie 08, 2018 11:45
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Homoseksualiści są niezrozumiani, ale nie są prześladowani.


Oczywiście, że są. Nie wiem w jakiej wielkości mieście żyjesz, bo to ma znaczenie. Poza enklawami tych większych, publiczne wyrazy potępienia, wyszydzanie czy groźby nie są czymś nadzwyczajnym.

Ty pedale/geju/homoniewiadomo to wśród hetero wciąż popularna obelga. Przeście dwóch chłopaków trzymających się za ręce przez typowe polskie miasteczko - powodzenia :-|

Ale czego to dowodzi, że ludzie popełniają przestępstwa? Polskie prawo zabrania prześladowań.


Śr sie 08, 2018 11:48

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Homoseksualiści są niezrozumiani, ale nie są prześladowani.


Oczywiście, że są. Nie wiem w jakiej wielkości mieście żyjesz, bo to ma znaczenie. Poza enklawami tych większych, publiczne wyrazy potępienia, wyszydzanie czy groźby nie są czymś nadzwyczajnym.

Ty pedale/geju/homoniewiadomo to wśród hetero wciąż popularna obelga. Przeście dwóch chłopaków trzymających się za ręce przez typowe polskie miasteczko - powodzenia :-|

Moja koleżanka jest lesbijką (mieszka ze stałą partnerką) i uczy w podstawówce. Jak myślisz, tak szczerze: czy ukrywanie przez nią swojej orientacji w środowisku zawodowym jest ostrożnością na wyrost, czy może ma realne podstawy, by się obawiać?


Jestem wolontariuszem w Domach Dziecka. Jestem na specjalizacji nauczycielskiej. Czy wyobrażasz sobie, że na rozmowie kwalifikacyjnej będę mówił: "Jetem hetero", "Jestem homo", "Jestem bi"? To moja prywatna sprawa z kim mieszkam, z kim żyję, z kim się przyjaźnię, z kim sypiam. Nie będę się tym chwalił w pracy ani o tym nikogo o tym informował.

Tak jak pisałem: są sytuacje dyskryminacji. Dyskryminuje się też kobiety, osoby niepełnosprawne, dzieci z rodzin, w których rodzice są uzależnieni od alkoholu lub narkotyków. Dyskryminuje się chorych na HIV, na AIDS. Dyskryminuje się Emigrantów, którzy są prześladowani. Dyskryminuje się Żydów, Czarnoskórych... Wszystkich się dyskryminuje, oprócz zdrowych, heteroseksualnych, białych Polaków, którzy wyznają Katolicyzm. Oni mają najgorzej, bo wszystkich "prześladują".

_________________
MODERATOR


Śr sie 08, 2018 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Padre77 napisał(a):
Przejawy agresji, o której piszesz spotykają każdego bez względu na orientacje i przekonania więc wyciąganie ich jako dowód na prześladowanie na tle seksualnym jest duży nadużyciem.


Nie. Mowa o przejawach agresji, które spotykają ludzi ze względu na ich orientację.

Zbigniew3991 napisał(a):
Jestem wolontariuszem w Domach Dziecka. Jestem na specjalizacji nauczycielskiej. Czy wyobrażasz sobie, że na rozmowie kwalifikacyjnej będę mówił: "Jetem hetero", "Jestem homo", "Jestem bi"? To moja prywatna sprawa z kim mieszkam, z kim żyję, z kim się przyjaźnię, z kim sypiam. Nie będę się tym chwalił w pracy ani o tym nikogo o tym informował.


Odpowiadasz wymijająco. Nie chodzi o żadne chwalenie sie, tylko o bycie zmuszonym do pomijania pewnych spraw, odpowiadania wymijająco i tak dalej. Gdybyś zamieszkał z facetem - odpowiadałbyś w tej pracy czy na wolontariacie szczerze, kim dla Ciebie jest, gdyby ktoś o to zapytał, czy raczej skończyłoby się na "koledze"?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sie 08, 2018 11:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
Padre77 napisał(a):
Przejawy agresji, o której piszesz spotykają każdego bez względu na orientacje i przekonania więc wyciąganie ich jako dowód na prześladowanie na tle seksualnym jest duży nadużyciem.


Nie. Mowa o przejawach agresji, które spotykają ludzi ze względu na ich orientację.


Agresji nie powinno być w ogóle, wobec nikogo. Powinna być karalna agresja wobec osób o odmiennościach seksualnych, kobiet, mężczyzn, dzieci, osób starszych, chorych i wszystkich innych ludzi. Agresja nie jest jednak równoznaczna z prześladowaniem.

_________________
MODERATOR


Śr sie 08, 2018 11:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
Nie. Mowa o przejawach agresji, które spotykają ludzi ze względu na ich orientację.

Ludzie spotykają się z szykanami (możesz to również nazwać dyskryminacją) na wielu płaszczyznach także i na tle orientacji, ale to co przytoczyłeś nijak ma się do prześladowania. Tak pojmując prześladowania to prawie wszyscy są prześladowani.
Zbigniew3991 napisał(a):
Wszystkich się dyskryminuje, oprócz zdrowych, heteroseksualnych, białych Polaków, którzy wyznają Katolicyzm. Oni mają najgorzej, bo wszystkich "prześladują".

I tu się z tobą nie zgodzę. Spróbuj będąc osobą medialną powiedzieć, że jesteś katolikiem i wierzysz w Boga, wierzysz że Jezus Chrystus umarł na krzyżu za nasze grzechy. Akurat w mediach homoseksualizm wydaje mi się, że wręcz pomaga a żywa wiara zdecydowanie przeszkadza.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr sie 08, 2018 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Zbigniew3991 napisał(a):
Agresja nie jest jednak równoznaczna z prześladowaniem.


Jest, gdy mówimy o sytuacji, gdy akty agresji wymierzone w jakąś grupę spotykają się z poparciem części społeczeństwa, która to część deklaruje zarazem odrazę do grupy ofiar. Nawet z forum wiara.pl usunięto pare dni temu osobnika - wedle deklaracji katolika - który homoseksualistów chciał wysyłać do pieca.

Cytuj:
Prześladowanie – zamierzone, czynne i ustawiczne wyrządzanie przykrości, nękanie, szykanowanie, dręczenie wybranych osób lub grup osób mające na celu ich upokorzenie lub wyniszczenie.


Coś się nie zgadza?

Padre77 napisał(a):
I tu się z tobą nie zgodzę. Spróbuj będąc osobą medialną powiedzieć, że jesteś katolikiem i wierzysz w Boga, wierzysz że Jezus Chrystus umarł na krzyżu za nasze grzechy.


Hołownia, Cejrowski. Ktoś ich prześladuje? Cejrowski dostał program w czasie bardzo dobrej oglądalności, w którym mnóstwo czasu poświęcał na promowanie katolicyzmu, a nawet deprecjonowanie innych religii (odcinek "Boso..." o buddyzmie).

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sie 08, 2018 12:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Mamy dwie osoby. Jedna osoba próbuje udowodnić to, że Osoby Nieheteronormatywne są prześladowane przez wszystkich, druga próbuje udowodnić to, ze Katolicy są prześladowani przez wszystkich.

Co z tego wynika? Mamy już zarzut do Katolików - Cejrowski promuje w TV swoją religię i dyskryminuje inne. Za chwilę pojawią się zarzuty wobec Osób niehetero. Fajnie... A mieliśmy dyskutować.

_________________
MODERATOR


Śr sie 08, 2018 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Zbigniew3991 napisał(a):
Mamy dwie osoby. Jedna osoba próbuje udowodnić to, że Osoby Nieheteronormatywne są prześladowane przez wszystkich, druga próbuje udowodnić to, ze Katolicy są prześladowani przez wszystkich.


Nigdy nie twierdziłem, że jakakolwiek mniejszosć seksualna jest prześladowana przez wszystkich. Twierdzę natomiast, że otaczająca osoby nieheternonormatywne pogarda i niechęć ma taką skalę i jest na tyle powszechna, że można mówić o prześladowaniu wedle przytoczonej definicji.

Zbigniew3991 napisał(a):
Co z tego wynika? Mamy już zarzut do Katolików - Cejrowski promuje w TV swoją religię i dyskryminuje inne.


Nie napisałem tego w charakterze zarzutu, tylko by odpowiedzieć na twierdzenie, że w mediach homoseksualizm wydaje mi się, że wręcz pomaga a żywa wiara zdecydowanie przeszkadza.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sie 08, 2018 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Będzie łatwiej jak określicie różnicę między akceptacją a tolerancją, oraz dyskryminacją a prześladowaniem...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr sie 08, 2018 13:12
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
To zależy jakie są to media. Narracja TVP1 różni się od narracji Telewizji Trwam. Polsat ma inny przekaz od przekazu TVN.

_________________
MODERATOR


Śr sie 08, 2018 13:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
IrciaLilith napisał(a):
Będzie łatwiej jak określicie różnicę między akceptacją a tolerancją, oraz dyskryminacją a prześladowaniem...



Po mojemu:

Akceptacja - przyjęcie do wiadomości/godzenie bez wewnętrznego sprzeciwu
Tolerancja - przyjęcie do wiadomości/godzenie sie pomimo wewnętrznego sprzeciwu
Dyskryminacja - odmawianie równego traktowania
Prześladowanie - dokuczanie, nękanie, szykanowanie kogoś, od obraźliwych komentarzy aż po akty agresji fizycznej

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sie 08, 2018 13:17
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
To, że czegoś nie akceptujemy jeszcze nie oznacza, że nie możemy tego tolerować.


Śr sie 08, 2018 13:34

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Świetnie. Właśnie pisałem o wzajemnej tolerancji. Akceptacja byłaby ideałem, ale świat nie jest idealny.

_________________
MODERATOR


Śr sie 08, 2018 13:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
Padre77 napisał(a):
A jakich to prześladowań doświadczają ci biedni homoseksualiści?
Może są przypalani rozżarzonym żelazem, albo umierają w męczarniach na krzyżu? - nie.
Może chociaż batami się ich okłada na rynku? - no też nie.
To może chociaż wyczytuje się ich z imienia i nazwiska po każdej mszy św? - nadal nie.


Pogardy i drwin ze strony typów takich jak Ty.

Przypadki drwin z katolików również nie są rzadkością. Znam takich, którzy dobrze się bawili czyniąc aluzje do darcia Pisma świętego podczas koncertu pewnej grupy metalowej viewtopic.php?p=957498#p957498

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr sie 08, 2018 14:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL