Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Następna strona
 Jestem homoseksualistą. 
Autor Wiadomość
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Jajko napisał(a):
Bycie homoseksualistą nijak nie przeszkadza być osobą wierzącą. Lub niewierzącą. Oczywiście, Kościół katolicki potępi czyny homoseksualne, ale trudno mi sobie wyobrazić byś miał zostać prawiczkiem do śmierci, o ile normalnie się rozwijasz i odczuwasz popęd płciowy (cóż, że do tej samej płci, to nieistotne). W takich przypadkach, gdy nauka Kościoła jest sprzeczna z życiem zawsze zastanawiam się co zrobiłby Jezus. I jakoś trudno mi sobie wyobrazić, by zechciał rzucać w Ciebie kamieniem, tylko dlatego że jesteś jaki jesteś. To "nie w jego stylu". A jak Ci ktoś powie, że to złe, że Kościół to potępia, że to grzech, to olej to. Skoro Jezus ujął się za cudzołożnicą, to tym bardziej poda rękę homoseksualiście.



Szacunek za poglądy .


N gru 09, 2012 6:10
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Magdalena_i napisał(a):
Jajko napisał(a):
Bycie homoseksualistą nijak nie przeszkadza być osobą wierzącą. Lub niewierzącą. Oczywiście, Kościół katolicki potępi czyny homoseksualne, ale trudno mi sobie wyobrazić byś miał zostać prawiczkiem do śmierci, o ile normalnie się rozwijasz i odczuwasz popęd płciowy (cóż, że do tej samej płci, to nieistotne). W takich przypadkach, gdy nauka Kościoła jest sprzeczna z życiem zawsze zastanawiam się co zrobiłby Jezus. I jakoś trudno mi sobie wyobrazić, by zechciał rzucać w Ciebie kamieniem, tylko dlatego że jesteś jaki jesteś. To "nie w jego stylu". A jak Ci ktoś powie, że to złe, że Kościół to potępia, że to grzech, to olej to. Skoro Jezus ujął się za cudzołożnicą, to tym bardziej poda rękę homoseksualiście.



Szacunek za poglądy .

Jezus ujął się za cudzołożną, ale wyraźnie jej zakazał Idź i nie grzesz więcej.


N gru 09, 2012 9:46
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Alusia - co mógłby wg Ciebie Jezus powiedzieć takiemu człowiekowi jak ten, który napisał ten post - jak myślisz?
Nawet w jednej milionowej części nie Jesteś w stanie postawić się na miejscu tego człowieka , by cokolwiek zrozumieć z tego co przeżywa i co czuje.
Ten człowiek chodzi do Kościoła i pyta Boga ..a skoro pyta , tzn że szuka, a skoro szuka tzn że jest na dobrej drodze , a Jezus JEST Dobrym Pasterzem i nie uwierzę, że cudzołożnicę zrozumiał a tego człowieka miałby nie zrozumieć


N gru 09, 2012 18:58
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Vacarius napisał(a):
Nie rozumie czemu homoseksualiści nie odchodzą od katolicyzmu.
Czyżby indoktrynacja od małego była aż tak silna, ze ludzie wolą cierpieć i być nieszczęśliwi. Niż przestać wyznawać katolicyzm. Katolicyzm przecież twierdzi ze Bóg spalił Sodome za to ze tam homoseksualizm był tolerowany i legalny.
Przecież są inne religie i inni Bogowie. Ten sam Bóg według protestantów zezwala nawet śluby tych samych płci.
Natomiast w Iranie ten sam Bóg homoseksualistów każe śmiercią. A w Szwecji ten sam Bóg zezwala na śluby kościelne. Niedawno lesbijka która jest w Szwecji biskupem ożeniła się. A w Iranie powieszono młodą parę gejów.
Czemu Bóg nie grzmi gdy widzi taką rozpiętość religii które go wyznają jak chcą.
Która z religii wyznającej tego samego Boga jest najwłaściwsza? Katolicy powiedzą katolicyzm. Muzułmanie Islam. Protestancki Protestantyzm. A ja jako bezstronny ateista stojący z boku tych wszystkich religii powiem ze żadna.
Żadna religia nie zna woli Bożej. Wszystkie się mylą.



hmm....zawsze może zmienić religię, zawsze może zmienić środowisko, zawsze może zmienić bogów, bo skoro jest ich tylu może w końcu trafi na tego " właściwego"
Zawsze można pociągnąć los , być może uda się i wygrać boga na loterii , więc zmienić można bardzo wiele w życiu, do wyboru do koloru.
Czy Jesteś w stanie zmienić to że " jesteś kobietą"
Czy Jesteś w stanie zmienić to że " jesteś mężczyzną"
Czy Jesteś w stanie zmienić to że " Jesteś człowiekiem"

Jeśli nie Jesteś w stanie zmienić tego , że Jesteś człowiekiem tzn , że Jesteś w stanie kochać, poznawać, okazywać miłosierdzie,Jesteś w stanie wybierać.
Żadna religia nie zna Woli Bożej - "wszystkie się mylą."
Ale Ty znasz swoja wolę - wybierz po prostu Miłość bez względu na wszystko i pomimo wszystko.Wybierz to co daje Ci spokój sumienia- wtedy już nie napiszesz do drugiego człowieka - by wybrał sobie boga jaki mu się tylko podoba, bo to nie człowiek Boga stworzył , to Bóg stworzył człowieka.
Myślenie w sposób , że Boga można zmieniać jak konto w banku - pójdę tam gdzie bardziej mi się opłaca, gdzie lepiej na tym wyjdę, jest ciut mylne dla człowieka.Człowiek nie zmienia Boga, człowiek zmienia swój stosunek do Niego.


N gru 09, 2012 19:28
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Magdalena_i napisał(a):
Alusia - co mógłby wg Ciebie Jezus powiedzieć takiemu człowiekowi jak ten, który napisał ten post - jak myślisz?
Nawet w jednej milionowej części nie Jesteś w stanie postawić się na miejscu tego człowieka , by cokolwiek zrozumieć z tego co przeżywa i co czuje.
Ten człowiek chodzi do Kościoła i pyta Boga ..a skoro pyta , tzn że szuka, a skoro szuka tzn że jest na dobrej drodze , a Jezus JEST Dobrym Pasterzem i nie uwierzę, że cudzołożnicę zrozumiał a tego człowieka miałby nie zrozumieć

Zrozumienie nie stanowi przyzwolenia.
Co Jezus powiedziałby homoseksualiście usiłującemu żyć wedle przykazań? - na pewno nie potępiłby, ale też nie powiedział "rób co chcesz".
Idź i więcej nie grzesz jest zachętą dla każdego człowieka do unikania grzechu ze wszystkich sił.
Wiadomo, że wszyscy upadamy - jak pisze św. Paweł nie czynię tego, co chcę, ale to czego nienawidzę, i kontestuje Nieszczęsny ja człowiek, ale nie usprawiedliwia tym popełnionych grzechów.


N gru 09, 2012 20:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2008 8:43
Posty: 127
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Alus napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Alusia - co mógłby wg Ciebie Jezus powiedzieć takiemu człowiekowi jak ten, który napisał ten post - jak myślisz?
Nawet w jednej milionowej części nie Jesteś w stanie postawić się na miejscu tego człowieka , by cokolwiek zrozumieć z tego co przeżywa i co czuje.
Ten człowiek chodzi do Kościoła i pyta Boga ..a skoro pyta , tzn że szuka, a skoro szuka tzn że jest na dobrej drodze , a Jezus JEST Dobrym Pasterzem i nie uwierzę, że cudzołożnicę zrozumiał a tego człowieka miałby nie zrozumieć

Zrozumienie nie stanowi przyzwolenia.
Co Jezus powiedziałby homoseksualiście usiłującemu żyć wedle przykazań? - na pewno nie potępiłby, ale też nie powiedział "rób co chcesz".
Idź i więcej nie grzesz jest zachętą dla każdego człowieka do unikania grzechu ze wszystkich sił.
Wiadomo, że wszyscy upadamy - jak pisze św. Paweł nie czynię tego, co chcę, ale to czego nienawidzę, i kontestuje Nieszczęsny ja człowiek, ale nie usprawiedliwia tym popełnionych grzechów.


No OK Jezus z calą pewnością powiedziałby "Idź i nie grzesz więcej".
Tylko pytanie zasadnicze - czy to wogóle jest grzech?
Pomijam zdrady, cudzołożnictwo, pomijam gwałty, pomijam prowadzenie rozpustnego trybu życia, pomijam wykorzystywanie kogos po wcześniejszym upiciu go etc. Wróćmy do autora "TPM", "Zbigniew3991" żyjących w samotności. Odnieśmy się do tych którzy mają jednego patrnera i normalnie w zyciu potrzebują bliskości drugiej osoby. Potrzebują kochać i być kochanymi. Często potrzebują miłości jako wsparcia w przeciwnościach dnia codziennego a nie sexu.


N gru 09, 2012 20:32
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Cytuj:
No OK Jezus z calą pewnością powiedziałby "Idź i nie grzesz więcej".
Tylko pytanie zasadnicze - czy to wogóle jest grzech?
Pomijam zdrady, cudzołożnictwo, pomijam gwałty, pomijam prowadzenie rozpustnego trybu życia, pomijam wykorzystywanie kogos po wcześniejszym upiciu go etc. Wróćmy do autora "TPM", "Zbigniew3991" żyjących w samotności. Odnieśmy się do tych którzy mają jednego patrnera i normalnie w zyciu potrzebują bliskości drugiej osoby. Potrzebują kochać i być kochanymi. Często potrzebują miłości jako wsparcia w przeciwnościach dnia codziennego a nie sexu.

"Czy to w ogóle jest grzech"? - nie jest grzechem miłość, ale seks między partnerami homo jest grzechem.
Biblia w tej kwestii nie pozostawia miejsca na dywagacje nie łudźcie się.... nie posiądą królestwa Bożego....mężczyźni współżyjący ze sobą (1 Kor 6,9-10).


N gru 09, 2012 20:44
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Alus napisał(a):
nie łudźcie się.... nie posiądą królestwa Bożego....mężczyźni współżyjący ze sobą (1 Kor 6,9-10).

No to znamy opinię pana Pawła.
A co na to Bóg? :D


N gru 09, 2012 20:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2008 8:43
Posty: 127
Post Re: Jestem homoseksualistą.
fuller napisał(a):
No to znamy opinię pana Pawła.
A co na to Bóg? :D


No właśnie co na to Bóg? Co na to Jezus?
Czy Stworzył człowieka niedoskonałego?
Bo nikt nie jest homoseksualny z własnego wyboru.
Czy chciał Bóg niektórych obarczyć takim krzyżem?
Wogóle czy Bóg chce kogoś obarczać krzyżem - tak jak padnie - a temu ześle: niech męczy sie z homoseksualnością innemu - niech choruje - innemu niech żyje w glodzie (mysle o krajach misyjnych) itp. A niektórym pomimo że zlożeczą bliźnim, wykorzystują ich w ramach swojego uznania dam święty spokuj, itp. Można by tych przykladów mnożyć.
Czy myslicie że Bóg aż tak szczegółowo każdemu zaplanował życie i obarczył "krzyżami".
Jakoś mam wątpliwości.


N gru 09, 2012 21:01
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
lektorek napisał(a):
fuller napisał(a):
No to znamy opinię pana Pawła.
A co na to Bóg? :D


No właśnie co na to Bóg? Co na to Jezus?
Czy Stworzył człowieka niedoskonałego?
Bo nikt nie jest homoseksualny z własnego wyboru.
Czy chciał Bóg niektórych obarczyć takim krzyżem?
Wogóle czy Bóg chce kogoś obarczać krzyżem - tak jak padnie - a temu ześle: niech męczy sie z homoseksualnością innemu - niech choruje - innemu niech żyje w glodzie (mysle o krajach misyjnych) itp. A niektórym pomimo że zlożeczą bliźnim, wykorzystują ich w ramach swojego uznania dam święty spokuj, itp. Można by tych przykladów mnożyć.
Czy myslicie że Bóg aż tak szczegółowo każdemu zaplanował życie i obarczył "krzyżami".
Jakoś mam wątpliwości.

Jak dotychczas pomimo usilnych badań nie udało się dowieść, że homoseksualizm to kwestia genetyki.
Więc nonsensem jest obwiniać Boga, który ponoć "stworzył" osoby o preferencji homo.


N gru 09, 2012 21:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2008 8:43
Posty: 127
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Alus napisał(a):
"Czy to w ogóle jest grzech"? - nie jest grzechem miłość, ale seks między partnerami homo jest grzechem.
Biblia w tej kwestii nie pozostawia miejsca na dywagacje nie łudźcie się.... nie posiądą królestwa Bożego....mężczyźni współżyjący ze sobą (1 Kor 6,9-10).


Tak jeszcze zapytam: Czy święty Paweł zdyskryminował płeć męską? Homoseksualizm mamy zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.
Bo z tego rozumie że Kobiety mogą??

Dodam że do niedawna stanowisko Kościoła było że wogóle homoseksualizm jest grzechem. Wystarczy iść do spowiedzi lub porozmawiać z jakimś starszym księdzem na ten temat aby się przekonać (to do tych co mają wątpliwość).

Kościół zmienial interpretacje nie raz. Być może za jakiś czas uzna że to normalne. I co Ci co żyją teraz będą potępieni, a szczęściaże żyjący za 3 wieki w przyszłości będą zbawieni?? Myśle że dużo ma tu do powiedzenia sumienie każdego z osobna.


Ostatnio edytowano N gru 09, 2012 21:21 przez lektorek, łącznie edytowano 1 raz



N gru 09, 2012 21:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2008 8:43
Posty: 127
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Alus napisał(a):
Jak dotychczas pomimo usilnych badań nie udało się dowieść, że homoseksualizm to kwestia genetyki.
Więc nonsensem jest obwiniać Boga, który ponoć "stworzył" osoby o preferencji homo.


No właśnie to bardzo ważne - NIE UDOWODNIONO.
Nie udowodniono że to genetyka.
Nie udowodniono że to choroba.
Nie udowodniono że z wyboru.
Nie udowododniono że terapie są skuteczne.
Nie udowodniono że tego chce Bóg.

Jakoś zadużo tych niewiadomych.

A Katechizm Kościoła Katolickiego uważa że warunek zaistnienia grzechu to coś świadomego. Rozumie to tak że coś co moge wybrać. Mam postawione DOBRO i ZŁO. Tylko niech mi ktoś powie kiedy żle wybrali osoby homosekualne? Co żle uczynili że tak teraz mają?


N gru 09, 2012 21:15
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
lektorek napisał(a):
Alus napisał(a):
Jak dotychczas pomimo usilnych badań nie udało się dowieść, że homoseksualizm to kwestia genetyki.
Więc nonsensem jest obwiniać Boga, który ponoć "stworzył" osoby o preferencji homo.


No właśnie to bardzo ważne - NIE UDOWODNIONO.
Nie udowodniono że to genetyka.
Nie udowodniono że to choroba.
Nie udowodniono że z wyboru.
Nie udowododniono że terapie są skuteczne.
Nie udowodniono że tego chce Bóg.

Jakoś zadużo tych niewiadomych.

A Katechizm Kościoła Katolickiego uważa że warunek zaistnienia grzechu to coś świadomego. Rozumie to tak że coś co moge wybrać. Mam postawione DOBRO i ZŁO. Tylko niech mi ktoś powie kiedy żle wybrali osoby homosekualne? Co żle uczynili że tak teraz mają?

Nie rób z osób homo idiotów bo preferencja seksualna nie pozbawiła ich świadomości dokonywanych czynów.


N gru 09, 2012 21:17
Post Re: Jestem homoseksualistą.
lektorek napisał(a):
Tylko niech mi ktoś powie kiedy żle wybrali osoby homosekualne? Co żle uczynili że tak teraz mają?

Homoseksualizm nie jest niczym złym.
Chcesz kochac się z mężczyzną to rób to i nie przejmuj się opiniami jakiegos Szawła vel Pawła tudziez innych autorów poszczególnych ksiąg biblijnych.
Proszę nie łączyć ich z Bogiem, bo to poprostu nie wypada :?

Napisane jest: Wszystko co czynisz jest słuszne, jeśli radujesz się tym

I tego się trzymaj. Nie opieraj swojego życia na widzimisie ludzi, których nawet na oczy nie widziałeś.


N gru 09, 2012 21:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2008 8:43
Posty: 127
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Alus napisał(a):
Nie rób z osób homo idiotów bo preferencja seksualna nie pozbawiła ich świadomości dokonywanych czynów.


No oczywiście nie pozbawila dokonywania czynów - ale dlaczego ja mam być z gory skazany na męczenie się z tym przez całe życie? Za co?


N gru 09, 2012 21:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL