Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 22:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
 Jestem homoseksualistą. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
To miło z Twojej strony. Należysz jednak do ugrupowania, które wmawia ludziom - w tym homoseksualistom - że homoseksualizm jest czymś złym.

Kościół potępia współżycie homoseksualne, ale nigdy ludzi z tymi skłonnościami.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz sie 09, 2018 12:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Napisałem przecież: homoseksualizm.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sie 09, 2018 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Prezerwatywy są ok, ale używanie prezerwatyw jest grzeszne i paskudne. Prezerwatywy mogą istnieć, ale nie wolno z nich korzystać.

Sama grypa jest ok, ale chorowanie na grypę jest złem. Tak samo nie potępiamy narkotyków, ale ich spożywanie. To znaczy, że można posiadać narkotyki, ale nie można z nich korzystać.

_________________
MODERATOR


Cz sie 09, 2018 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
Napisałem przecież: homoseksualizm.

Tyko czy rozumiesz przez to samą skłonność do osobników tej samej płci, czy już aktywne współżycie?
Zbigniew3991 napisał(a):
Prezerwatywy są ok, ale używanie prezerwatyw jest grzeszne i paskudne.

Trudno oceniać moralnie prezerwatywę, grypę czy narkotyki. Rzeczy nie podlegają ocenom moralnym. Ocenom moralnym podlega to co człowiek z tymi rzeczami robi.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz sie 09, 2018 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Padre77 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Napisałem przecież: homoseksualizm.

Tyko czy rozumiesz przez to samą skłonność do osobników tej samej płci, czy już aktywne współżycie?
Zbigniew3991 napisał(a):
Prezerwatywy są ok, ale używanie prezerwatyw jest grzeszne i paskudne.

Trudno oceniać moralnie prezerwatywę, grypę czy narkotyki. Rzeczy nie podlegają ocenom moralnym. Ocenom moralnym podlega to co człowiek z tymi rzeczami robi.


Masz rację, ale trudno mówić o braku potępiania homoseksualistów, jeśli ktoś używa narracji: "to chorzy ludzie", "lobby homoseksualne atakuje Kościół", "powinno się leczyć ludzi", "Ci biedni ludzie". To bierna agresja - takie określenia sugerują w pewnym kontekście określanie roli osób homoseksualnych w społeczeństwie, jako osób z defektem, osób słabszych, osób na niższej pozycji, potrzebujących specjalnej "opieki", specjalnego traktowania. Nie zawsze tak jest - to zależy od kontekstu. Można mieć swoje zdanie na temat homoseksualizmu, ale trzeba uważać na to, w jaki sposób wypowiada się swoje poglądy.

_________________
MODERATOR


Cz sie 09, 2018 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Zbigniew3991 napisał(a):
Masz rację, ale trudno mówić o braku potępiania homoseksualistów, jeśli ktoś używa narracji: "to chorzy ludzie", "powinno się leczyć ludzi".

Jeśli ktoś używa takich zwrotów to robi to nieodpowiedzialnie.
Zbigniew3991 napisał(a):
"lobby homoseksualne atakuje Kościół"

Nie wiem po co coś takiego wyciągnąłeś jako efekt agresji w stosunku do środowisk homoseksualnych. Przecież na prawie każdej (o ile nie na każdej) paradzie środowisk homoseksualnych znajdziesz wiele transparentów atakujących Kościół. Medialne osoby ze środowisk LGBT także lubują się w atakowaniu Kościoła.
Zbigniew3991 napisał(a):
Można mieć swoje zdanie na temat homoseksualizmu, ale trzeba uważać na to, w jaki sposób wypowiada się swoje poglądy.

Zawsze należy uważać jak się wyraża swoje zdanie, nie tylko w przypadku zdania na temat homoseksualizmu.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz sie 09, 2018 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2733
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Zbigniew3991 napisał(a):
"lobby homoseksualne atakuje Kościół",

A co? Nie atakuje?
Jakie jest Twoje zdanie na temat faceta z filmiku z Las Vegas?


Cz sie 09, 2018 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Padre77 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Napisałem przecież: homoseksualizm.

Tyko czy rozumiesz przez to samą skłonność do osobników tej samej płci, czy już aktywne współżycie?


Mam na myśli sam homoseksualizm jako orientację. Czyżby Kościół nie nauczał, że jest to zło?


Zbigniew3991 napisał(a):
To znaczy, że można posiadać narkotyki, ale nie można z nich korzystać.


No popatrz, a nasze prawo stanowi dokładnie na odwrót ;)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sie 09, 2018 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Po co wyciągnąłem takie sformułowanie?
Na paradach równości atakuje się Kościół, a księża na ambonach atakują parady. Narracja wzajemnej agresji i wzajemnego atakowania się rozkwita w najlepsze.

_________________
MODERATOR


Cz sie 09, 2018 14:35
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
Mam na myśli sam homoseksualizm jako orientację. Czyżby Kościół nie nauczał, że jest to zło?

Nie, tylko akty homoseksualizmu.


Cz sie 09, 2018 16:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
To miło z Twojej strony. Należysz jednak do ugrupowania, które wmawia ludziom - w tym homoseksualistom - że homoseksualizm jest czymś złym.
Kościół niczego nikomu nie wmawia, ale nazywa rzeczy po imieniu.

Podsumowując, sprawa wygląda tak: nie masz mi nic do zarzucenia, bo ja z nikogo nie drwię, a Ty OWSZEM, drwisz.
Pomimo tego, że zarzucić mi de facto niczego nie możesz, a sobie powinieneś, to jednak tego nie robisz, ale próbujesz kreować mój negatywny wizerunek, przeciw komu nie masz nic w garści, stosując zabiegi demonizowania "ugrupowania". Sprytne (prawie).


Cytuj:
Cytuj:
Nie widzę w tych danych potwierdzenia na istnienie hipokryzji, którą odczuwasz.

To już twój problem. Masz wyraźnie wskazane, że TAK, akty agresji słownej i fizycznej zwiększają ryzyko samobójstw wśród osób LGBT oraz, że TAK, odrzucenie przez rodzinę równeiż ma tu istotny wpływ
Kościół nie stosuje agresji słownej i fizycznej. Oto zdanie Kościoła:

KKK2358 Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

więc nie przyczynia się do samobójstw.

Co do uwagi o rodzinie, to na jakiej podstawie JedenPost twierdzi, że w cytowanej statystyce chodzi o moją rodzinę, a nie o jego, że stara się zarzucić mi hipokryzję?

Cytuj:
Katoliccy (i inni) hipokryci używają tymczasem danych o nieproporcjonalnie wysokim współczynniku samobójstw wsród LGBT do uzasadniania swojego negatywnego stosunku do zjawisk takich jak homoseksualizm i transeksualizm, stawiając tym samym sprawę na głowie, bo to przecież właśnie negatywny stosunek do LGBT należy do znanych przyczyn tej dysproporcji.
Nie ma w statystykach przytoczonych przez Ciebie danych mówiących, że negatywny stosunek jest przyczyną wzrostu samobójstw, jest mowa o agresji, ale Kościół wyraźnie przed nią przestrzega. Ponieważ negatywny stosunek do aktywności homoseksualnych nie przyczynia się do samobójstw, Twoja teza nie jest oparta na faktach, ale jest typowym, jakże często obserwowanym szkalowaniem Kościoła, którego nie można udowodnić.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz sie 09, 2018 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
feelek napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Mam na myśli sam homoseksualizm jako orientację. Czyżby Kościół nie nauczał, że jest to zło?

Nie, tylko akty homoseksualizmu.


Bzdura. Za katechizmem:

Cytuj:
Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie.


Dokładnie tego samego określenia Katechizm używa na określenie aktów homoseksualnych:

Cytuj:
Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie , zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" .


chwat napisał(a):
Kościół niczego nikomu nie wmawia, ale nazywa rzeczy po imieniu.


Nic podobnego. Kościół bezpodstawnie wmawia homoseksualistom, że coś jest z nimi nie w porządku.

chwat napisał(a):
Nie ma w statystykach przytoczonych przez Ciebie danych mówiących, że negatywny stosunek jest przyczyną wzrostu samobójstw, jest mowa o agresji, ale Kościół wyraźnie przed nią przestrzega.


Utrwalany m.in. przez Kościół negatywny stosunek do homoseksualizmu jest warunkiem koniecznym aktów agresji, o których mowa. Kościół promuje również jako "Słowo Boże" ksiegę, która literalnie nakładania do zabijania homoseksualistów.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 10, 2018 10:37
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
Dokładnie tego samego określenia Katechizm używa na określenie aktów homoseksualnych

Ja to stanowisko Kościoła rozumiem tak: preferencje homoseksualne to zło, którego człowiek doświadcza, a czyny homoseksualne to zło, które popełnia.


Pt sie 10, 2018 11:10

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Ja zasadniczo też, problem w tym, że Kościół wmawia tym samym ludziom, że tak istotna część ich tożsamości jak orientacja jest złem. Zamiast wspierania samoakceptacji, Kościół nakłania homoseksualistów do odrzucenia własnej natury jako czegoś spaczonego, deprecjonuje ich uczucia. Moim zdaniem dopiero takie podejście rodzi "nieuporządkowanie", co zresztą można zaobserwować na przykładzie kilku osób nieheteronormatywnych, jakie przewinęły się przez to forum.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 10, 2018 11:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
Mam na myśli sam homoseksualizm jako orientację. Czyżby Kościół nie nauczał, że jest to zło?

Nigdy nie spotkałem się z nauką Kościoła głoszącą, że homoseksualizm jest złem. Gdyby tak było to homoseksualiści nie mogliby np. przystępować do sakramentów, a mogą.
JedenPost napisał(a):
Ja zasadniczo też, problem w tym, że Kościół wmawia tym samym ludziom, że tak istotna część ich tożsamości jak orientacja jest złem.

Bzdura, nic takiego się nie dzieje. Orientacja homoseksualna jest wewnętrznym nieuporządkowaniem, a dopiero współżycie jest określane jako zło (współżycie heteroseksualne pozamałżeńskie zresztą również więc nawet nie ma tutaj pola do szukania nierównego traktowania homo i hetero).

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt sie 10, 2018 11:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL