Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Wiadomość od Matki Marii 
Autor Wiadomość
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Otto_Katz napisał(a):
Temat śliski, a ciągle nie wiemy, o którą matkę Marii chodzi?

Zasadniczo, pobieżnie to tak...ale co jeśli matka siedzi z tyłu?
http://www.youtube.com/watch?v=nYkp74v0cww


Cz sie 23, 2012 13:06

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Cytuj:
Tak, Login, jesteś. Niezależnie od tego, czy masz mdłości.

Co rozumiesz przez to, że ludzie to boskie istoty. I skąd wam to do głowy przyszło. "Na pewno nie umrzecie ale będziecie jak Bóg" pamiętasz kto tak nauczał ?


Cz sie 23, 2012 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
agvis napisał(a):
Jak ma na imię Wasza mama? Moja miała na imię Zofia. Czyli list od mojej mamy byłby listem od Matki Zofii.

Ale gdzież byście taką możliwość wzięli pod uwagę, Drodzy Wyśmiewacze...

Droga @agvis.
Ależ rzecz cała w tym, że my (konkretnie - nieprawdaż, prawda - nie chwaląc się ja, robiący tutaj za prowodyra ;), ciągnącego całą resztę myślącego logicznie towarzycha) właśnie "taką możliwość wzięli(śmy) pod uwagę".

Stąd - prawda - ciągle otwarte pytanie; "o jaką matkę Marii chodzi?". I my - prawda - cierpliwie oczekujemy wyjaśnień ( :x?).

Z Ciebie - duszko miła moja - zaś jakaś niecierpliwa dusza, jakoby temperaturą kotłów piekielnych podniecona :( . Spokisio - czekaj razem z nami - userami!
Tym bardziej, iż sama (oczywiście musisz się przemóc i - choćby bolało :oops: i piekło :twisted: ) powinnaś się zmobilizować i uważnie przeczytać wcześniejsze posty!
Jakoś tak bezwiednie wspomnieliśmy, na imię Twojej zacnej mamusi. Zofia = z Greki > σοφία (Sophia) oznaczające "mądrość". Mam nadzieję, że nie jest Twoim zamiarem kompromitowanie, tak egalitarnego imienia własnej matki?

Wierzę w człowieka - zatem optymistycznie przyjmuję, iż kwestia konieczności czytania (innych i siebie), przed publicznym publikowaniem "pisania" została wyjaśniona ;)?

Serdeczne dzięki za przeczytanie, zrozumienie i perspektywiczne zastosowanie :razz:.

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Cz sie 23, 2012 15:24
Zobacz profil
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Otto_Katz napisał(a):
Przepraszam, chyba się nieco pogubiłem :oops:. Czy ktoś bystrzejszy może mnie oświecić?
Matką Maryi była Anna. Ale o matkę jakiej Marii chodzi?
(A poezja całkiem przyjemna i gdyby niekomponujące się ze stylem i sensem, wtręty w prologu i epilogu - niesie zupełnie uniwersalne przesłanie).

Obie formy wypowiedzi/zapisu imienia Matki Jezusa: Maryja i Maria są poprawne
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=6089


Cz sie 23, 2012 15:59
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Alus napisał(a):
Otto_Katz napisał(a):
Przepraszam, chyba się nieco pogubiłem :oops:. Czy ktoś bystrzejszy może mnie oświecić?
Matką Maryi była Anna. Ale o matkę jakiej Marii chodzi?
(A poezja całkiem przyjemna i gdyby niekomponujące się ze stylem i sensem, wtręty w prologu i epilogu - niesie zupełnie uniwersalne przesłanie).

Obie formy wypowiedzi/zapisu imienia Matki Jezusa: Maryja i Maria są poprawne
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=6089


Niezależnie od zapisu ten motyw zlizywanej czekolady wskazuje jednak na inne konteksty interpretacyjne:) Nadal stawiam na miłe wyznanie kobiety do dziecka, nie motywowane jakimś konkretnym wyznaniem, ewentualnie szeroko pojętą duchowością :)


Cz sie 23, 2012 17:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Login, bo jesteś istotą stworzoną przez Boga. I może generalnie też jesteś boski. Rzuć fotka, to ocenimy.

Otto - w którym miejscu ktoś wziął wskazaną przeze mnie ewentualność pod uwagę? Że to list od Marii, a nie jej matki? Resztę Twojej pisaniny pominę.


Cz sie 23, 2012 17:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Alus napisał(a):
Otto_Katz napisał(a):
Przepraszam, chyba się nieco pogubiłem :oops:. Czy ktoś bystrzejszy może mnie oświecić?
Matką Maryi była Anna. Ale o matkę jakiej Marii chodzi?
(A poezja całkiem przyjemna i gdyby niekomponujące się ze stylem i sensem, wtręty w prologu i epilogu - niesie zupełnie uniwersalne przesłanie).

Obie formy wypowiedzi/zapisu imienia Matki Jezusa: Maryja i Maria są poprawne
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=6089
@Alus.
Ja znakomicie o tym wiem! Co więcej razi mnie werbalny i postrzegany jako trywialny archaizm; "Maryja" :oops:. (Przyznasz, że na tak prostackie traktowanie matka Chrystusa niczym sobie nie zasłużyła? Jestem ojcem i wyobrażam sobie ten ból, lekceważenia matczynej troski!)
Lecz:
- nie jesteśmy na "szatanistycznym" portalu (tfuj... :razz:) racjonalista.pl
- (ergo; tam ludzie - proszę nie mylić z osobami ludzkimi - pałają rumieńcem gdy wykazać im durnotę).
- publika naszego forum, (całościowo) do geniuszy intelektu raczej nie aspiruje?
- operujmy językiem zrozumiałym dla WSZYSTKICH tutejszych użytkowników ("filozofów", mimóz, obrażalskichy du-pków i kablarzy - łaskawie w tym gronie zgodnych dyskutantów pomijając)
- pomimo 52 wiosen na krzyżu, nadążam jeszcze za sukcesywnymi ustaleniami językoznawców i dlatego nie jest dla mnie problem sformułowanie krótkiej informacji opartej na scalaniu pojęć np. "Hertunia! Akuratżemznajdłwkompietakieekstragrannydlastaruchówjaktyija".
(Ło Jejeczku jedyny, gdybym to wiedział w sześciesiątych laty w jakim kierunku pójdzie "filozafowanie" i polska język - od razu bym zdawał na katechetkę :kreci: !)

- a tak w ogóle - miła @Alus - co chciałaś istotnego wyrazić w rozwiniętym, a oczekującym na odpowiedź założyciela wątku?

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Cz sie 23, 2012 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Cytuj:
Login, bo jesteś istotą stworzoną przez Boga.


Czyli karaluchy, pająki wszelkie zwierzęta a może też rośliny to istoty boskie?


Cz sie 23, 2012 23:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Bóg bardzo wyraźnie wywyższył człowieka ponad rośliny i zwierzęta.


Pt sie 24, 2012 5:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Osoby zdegustowane lekturą moich wczorajszych wypocin w tym wątku - przepraszam.
Miało być wesoło :razz:, a później sake i diabli podkusili mnie na wycieczki personalne i "filozofowanie".
W ramach pokuty - do następnego razu - zero tolerancji dla mieszania forum z alkoholem :oops: ;).

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Pt sie 24, 2012 6:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Pająki i cała reszta nie ma nieśmiertelnej duszy.


Pt sie 24, 2012 7:36
Zobacz profil
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Otto_Katz napisał(a):
W ramach pokuty - do następnego razu - zero tolerancji dla mieszania forum z alkoholem :oops: ;).

Do następnego razu... :-D
A już chciałam przyznać Ci rację :razz: W kwestii pisania na forum, znaczy się. Bo jeśli chodzi o czytanie, to jak najbardziej jest to wręcz wskazane :razz: Wtedy nareszcie jakoś wchodzi wszystko to, czego nie idzie "łyknąć" tak normalnie, na trzeźwo :razz: :twisted:


agvis napisał(a):
Pająki i cała reszta nie ma nieśmiertelnej duszy.

Ależ mają :-) Tak samo jak ja czy Ty :) Nieśmiertelna dusza - Energia, która nie ginie... :)


Pt sie 24, 2012 8:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Tylko że tutaj komentarz Otta wynikał z tego, że sam nie czytał:)

Co do duszy, każdy wierzy w to, co wierzy. Dla mnie Chrześcijanki, duszę ma tylko człowiek. Dla Ciebie mają też zwierzęta.


Pt sie 24, 2012 8:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
@agvis.
Czytał, czytał tylko nieco bełkotliwie :aniol:. A ponadto swoim wpisem popsułaś mi całą "koncepcję". A ona - koncepcja, znaczy się - była całkiem dobra :brawo:, przez co wybity z rytmu żem został.
Oczywiście podtrzymuję, że pier dół pisać nie należy, tym bardziej, że nie będąc katolikiem wstyd przynoszę gatunkowi ludzkiemu i całemu światu, tchnieniem duszy ożywionemu :(. A z kartoteki nikt mi wpisu do końca śmierci nie wymaże :? (pod tym względem wierzący mają lepiej).
Amen, howg i basta.

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Pt sie 24, 2012 9:12
Zobacz profil
Post Re: Wiadomość od Matki Marii
Otto_Katz napisał(a):
Alus napisał(a):
Otto_Katz napisał(a):
Przepraszam, chyba się nieco pogubiłem :oops:. Czy ktoś bystrzejszy może mnie oświecić?
Matką Maryi była Anna. Ale o matkę jakiej Marii chodzi?
(A poezja całkiem przyjemna i gdyby niekomponujące się ze stylem i sensem, wtręty w prologu i epilogu - niesie zupełnie uniwersalne przesłanie).

Obie formy wypowiedzi/zapisu imienia Matki Jezusa: Maryja i Maria są poprawne
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=6089
@Alus.
Ja znakomicie o tym wiem! Co więcej razi mnie werbalny i postrzegany jako trywialny archaizm; "Maryja" :oops:. (Przyznasz, że na tak prostackie traktowanie matka Chrystusa niczym sobie nie zasłużyła? Jestem ojcem i wyobrażam sobie ten ból, lekceważenia matczynej troski!)
Lecz:
- nie jesteśmy na "szatanistycznym" portalu (tfuj... :razz:) racjonalista.pl
- (ergo; tam ludzie - proszę nie mylić z osobami ludzkimi - pałają rumieńcem gdy wykazać im durnotę).
- publika naszego forum, (całościowo) do geniuszy intelektu raczej nie aspiruje?
- operujmy językiem zrozumiałym dla WSZYSTKICH tutejszych użytkowników ("filozofów", mimóz, obrażalskichy du-pków i kablarzy - łaskawie w tym gronie zgodnych dyskutantów pomijając)
- pomimo 52 wiosen na krzyżu, nadążam jeszcze za sukcesywnymi ustaleniami językoznawców i dlatego nie jest dla mnie problem sformułowanie krótkiej informacji opartej na scalaniu pojęć np. "Hertunia! Akuratżemznajdłwkompietakieekstragrannydlastaruchówjaktyija".
(Ło Jejeczku jedyny, gdybym to wiedział w sześciesiątych laty w jakim kierunku pójdzie "filozafowanie" i polska język - od razu bym zdawał na katechetkę :kreci: !)

- a tak w ogóle - miła @Alus - co chciałaś istotnego wyrazić w rozwiniętym, a oczekującym na odpowiedź założyciela wątku?

Odniosłam sie jedynie do poprawności formy imienia.
Nie wyrażam opinii, bo do mnie takiego rodzaju "twórczość" parareligijna w ogóle nie przemawia.


Pt sie 24, 2012 9:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL