Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Dlaczego Bóg dał mi talent do motoryzacji ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 29, 2014 1:01
Posty: 32
Post Dlaczego Bóg dał mi talent do motoryzacji ?
Nie jestem pewien czy trafiłem na odpowiednie forum, ale w sumie nie wiem gdzie szukać odpowiedzi na mój problem.

Mam 19 lat. Od dłuższego czasu intryguje mnie pytanie do czego zostałem powołany. A konkretniej. Bóg każdemu dał talent, aby go rozwijał. Mój talent opiera się na motoryzacji. Już w wieku 8 lat usiadłem za kierownicą, tata zawsze dawał mi się przejechać na pustych uliczkach. Teraz mam już prawko, jeżdżę sam, sprawia mi to ogromną frajdę i bardzo dobrze mi to wychodzi. Czuję i słyszę od innych, że w moich żyłach płynie benzyna. Kręci mnie szybka jazda, a radio z mojego pokoju wymieniłbym na silnik mustanga. Moje największe marzenie to mieć ogromny garaż, w którym kolekcjonowałbym przeróżne auta. Wolę mieć super auto i mizerny dom niż na odwrót. Samochody to moja największa pasja i hobby i wiem, że poniekąt mam do nich talent. Tylko jak mam go wykorzystać ? Po co Bóg dał mi taki talent, dlaczego tak bardzo kocham samochody?

Dziwna sprawa ^^


So mar 29, 2014 13:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Dlaczego Bóg dał mi talent do motoryzacji ?
A czy to musi być rozwijane w konkretnym celu? Nie może być po prostu pasją? Lub nie może to być opcja na dobrą pracę związaną z jeżdżeniem samochodem? Inna sprawa że to co opisujesz, choć oczywiście nie należy brać zawsze dosłownie, może być powodem do niepokoju. Bo czy jesteś w stanie ograniczyć swoje hobby, na rzecz rodziny? Piszesz o talencie, ale miejscami wygląda to jak mania. Czym jest tak szybka jazda, bo jak dla mnie równie dobrze może nie być to talent co raczej problem i zagrożenie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So mar 29, 2014 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 10, 2011 20:19
Posty: 79
Post Re: Dlaczego Bóg dał mi talent do motoryzacji ?
WIST ma rację, twoja wypowiedź wskazuje nie na talent ale na manię samochodową.

Ja bym jednak pamiętał że talent, czyli dar od Boga, zawsze jest dany człowiekowi nie tylko dla niego samego ale przede wszystkim po to, by dzięki niemu służył człowiekowi w dany mu sposób, niosąc mu zawsze dobro.

Być może masz takowy talent, do szybkiego nabywania umiejętności prowadzenia samochodów, jednak pamiętaj! Człowiek może się pogubić i stworzyć sobie bożki! Obyś Ty nie uczynił tego poprzez domiemany talent.

_________________
Obrazek
Solidarni z prześladowanymi
Jestem trzeźwy - bądź i ty

Kiedy chce się zniszczyć religię, zaczyna się od ataków na kapłanów, bo tam, gdzie nie ma kapłana, nie ma już ofiary i religii. św. Jan Maria Vianney


Wt maja 27, 2014 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2014 5:35
Posty: 1
Post Re: Dlaczego Bóg dał mi talent do motoryzacji ?
Zaskoczyło mnie to pytanie. Na tym poziomie ogólności nie widzę powodu aby ksiądz miał pod żadnym pozorem nie grać w żadne gry komputerowe. To kwestia praktyczna czy ma na to czas, oraz jakie to gry.


Śr lis 12, 2014 5:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 05, 2015 15:11
Posty: 5
Post Re: Dlaczego Bóg dał mi talent do motoryzacji ?
To w takim razie dlaczego Bóg nie dał mi żadnego talentu? Do wszystkiego mam dwie lewe ręce... ;(

_________________
Kredyty hipoteczne http://www.kredytyhipotecznewarszawa.pl odgrywają niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu każdego banku – to dzięki nim instytucja finansowa może się rozwijać, ponieważ uzyskuje dochód z tytułu oprocentowania udzielonych kredytów.


Pn sty 05, 2015 15:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Dlaczego Bóg dał mi talent do motoryzacji ?
To kim jesteś i z czym masz problem, wiesz jedynie Ty. Nie każdy człowiek musi mieć jakiś określony jeden mocny talent, coś w czym jest ekspertem. Podobnie są ludzie różni, z różnymi predyspozycjami i charakterami. Jedni są pojętni, inni potrzebują więcej czasu aby coś ogarnąć. Jeśli masz do siebie wyrzuty, to najpewniej dlatego że ludzie nie dali Ci odczuć że jesteś ważny.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn sty 05, 2015 22:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL