Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pogłębić powołanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 21:28
Posty: 3
Post Pogłębić powołanie
Witajcie,
Mam na imię Michał i mam 26 lat. Przyznam się że od dzieciństwa chciałem być księdzem. Kiedy byłem w liceum w mym sercu poczułem że kieruje mną jakiś głos. Zrozumiałem że to powołanie, kapłaństwo, które w dzieciństwie było miłą zabawą teraz jest czymś pięknym. Jednak nie potrafiłem odpowiedzieć temu, myślę teraz że nie byłem w tedy gotów pójść tą drogą. Po maturze sporo myślałem o tym czy nie złożyć dokumentów do seminarium ale wybrałem studia świeckie. W czasie studiów głos z serca ciągle mi towarzyszył, nawet myślałem o rezygnacji ze studiów i udania się do seminarium. Studia jednak skończyłem a teraz głos co jest we mnie jest bardziej intensywniejszy. Powiedziałem BOGU że jeżeli chcę żebym był jego uczniem to niech da mi rok bym mógł się przygotować do pójścia za jego głosem. Chciałbym porozmawiać o tym z księdzem by mieć swojego opiekuna duchowego. Chcę powiedzieć o tym mym rodzicom, nie wiem jak zareagują ale myślę że Bóg pomoże!
Liczę na Waszą modlitwę!


Cz wrz 03, 2015 22:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Pogłębić powołanie
michalkr napisał(a):
Witajcie,
Mam na imię Michał i mam 26 lat. Przyznam się że od dzieciństwa chciałem być księdzem. Kiedy byłem w liceum w mym sercu poczułem że kieruje mną jakiś głos. Zrozumiałem że to powołanie, kapłaństwo, które w dzieciństwie było miłą zabawą teraz jest czymś pięknym. Jednak nie potrafiłem odpowiedzieć temu, myślę teraz że nie byłem w tedy gotów pójść tą drogą. Po maturze sporo myślałem o tym czy nie złożyć dokumentów do seminarium ale wybrałem studia świeckie. W czasie studiów głos z serca ciągle mi towarzyszył, nawet myślałem o rezygnacji ze studiów i udania się do seminarium. Studia jednak skończyłem a teraz głos co jest we mnie jest bardziej intensywniejszy. Powiedziałem BOGU że jeżeli chcę żebym był jego uczniem to niech da mi rok bym mógł się przygotować do pójścia za jego głosem. Chciałbym porozmawiać o tym z księdzem by mieć swojego opiekuna duchowego. Chcę powiedzieć o tym mym rodzicom, nie wiem jak zareagują ale myślę że Bóg pomoże!
Liczę na Waszą modlitwę!


Piękne świadectwo, trzymaj się dzielnie. O modlitwie będzie pewnie pamiętać nie jedna osoba.
p.s. znajdź sobie kierownika duchowego, żebyś trafił do odpowiedniego seminarium (diecezjalnego albo zakonnego) , bo to bardzo ważne.

z Panem Bogiem, oby Dobry Pan cię prowadził i strzegł

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N wrz 06, 2015 17:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 21:28
Posty: 3
Post Re: Pogłębić powołanie
Witajcie,
W niedługim czasie planuje jechać na wstępną rozmowę do Seminarium w Krakowie, myślę że będzie owocna a Bóg da mi sił. Na razie moje powołanie noszę w sobie, nie chcę nikomu jeszcze o tym mówić, nawet rodzicom. Wiem że mam jeszcze rok ale już chcę się do tego przygotować. Nie wiem jaka będzie reakcja bliskich jak im powiem że chcę pójść do seminarium. Trochę tej rozmowy z rodzicami się boję ale zostawię to na koniec teraz muszę pielęgnować moje powołanie i zacząć pierwszy krok by wstąpić do seminarium.
Pozdrawiam
Michał


Wt wrz 08, 2015 17:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Pogłębić powołanie
Pięknie, tak trzymaj, to najważniejsze. A z rodzicami pomówisz w stosownym czasie, mądrze postępujesz.
z Panem Bogiem, Oby Mama Maryja Cię strzegła i prowadziła :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Wt wrz 08, 2015 19:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL