Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 I co teraz? 
Autor Wiadomość
Post I co teraz?
Przystąpiłam dzisiaj do spowiedzi. Nie ukrywam, była to dla mnie spowiedź bardzo stresująca. (i z tego wszystkiego kilka grzechów zapomniałam wyznać) Problem w tym, że kilka lat temu przyjęłam Komunię Św. w sposób świętokradzki. (było to tuż przed Wielką Niedzielą i pamiętam kiedy upadłam, od razu zaczęłam przepraszać Stwórcę ze łzami w oczach ogromnie żałując tego, co narobiłam) Wyspowiadałam się z tego kilka lat później i chwała za to Panu, iż dodał mi odwagi, by wreszcie stanąć w prawdzie przed samą sobą. Niestety, nie wyznałam w tamtym momencie grzechów od czasu świętokradztwa (dam rękę sobie uciąć, iż się spowiadałam, tylko nie wspominałam o świętokradczej Komunii, a z racji tego każda inna spowiedź była świętokradcza.) W tamtym momencie (od wyznania w konfesjonale grzechu świętokradzczej Komunii i w czasie tej spowiedzi, w której księdzu o tym fakcie powiedziałam) spowiadałam się całkowicie szczerze. Nie wyznałam tamtych grzechów, gdyż albo ich nie pamiętałam, albo nie wiedziałam, że tak należy. Nie jestem już pewna. Na pewno nie miałam żadnej intencji zatajenia. Dzisiaj miałam zapytać kapłana o ważność moich poprzednich spowiedzi, aby rozwiać swoje wątpliwości. Po wyznaniu grzechów, w trakcie mowy kapłana nagle sobie o tym pytaniu przypomniałam ale już o nic nie zapytałam, nie przerwałam księdzu. Przystąpiłam do Komunii z ufnością, bo przecież chciałam jak najbardziej szczerze wyznać swoje grzechy i chciałam zapytać o mój problem. Gryzę się teraz z myślami. Zastanawiam się, czy czasem nie podejść do konfesjonału jeszcze raz we środę (jest święto i dobra okazja) i wszystko spokojnie przedstawić.


N sie 12, 2018 18:44

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: I co teraz?
Mam nadzieję, że dzisiaj wszystko się wyjaśniło. Ja bym to zostawił - Bóg nie jest formalistą.

_________________
MODERATOR


Śr sie 15, 2018 20:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL