Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Praca w Lidlu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 29, 2014 1:01
Posty: 32
Post Praca w Lidlu
Nie wiem czy dobry dział, ale bardziej adekwatnego nie znalazłem.

Jestem studentem kierunku finanse i rachunkowość na 4 roku. Chciałbym podjąć jakąś pracę powiązaną z tym kierunkiem. Przeglądając oferty zaciekawiła mnie praca w Lidlu w dziale controllingu. Jeśli chodzi o samą markę, to pomimo tego, że Lidl jest jednym z najprzyjemniejszych marketów, to jednak mam do niego pewną awersję. Na pewno słyszeliście o tej sytuacji, kiedy to Lidl pousuwał krzyże ze swoich produktów. Ponoć przeprosił za to, po czym sytuacja się powtórzyła. Z jednej strony oferta pracy naprawdę kusi, a i zakupy robi się przyjemnie w tym sklepie, ale z drugiej strony robiąc tam zakupy i pracując dla nich, przyczyniam się do rozwoju firmy, która odrzuca symbol zbawienia. Co o tym myślicie? Czy podjęcie tej pracy będzie złą decyzją?


Pn lis 05, 2018 19:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Praca w Lidlu
Bóg firmy Lidl z grzechów rozliczał nie będzie, tylko człowieka, więc nie bardzo rozumiem, dlaczego osądzasz, czy firma grzeszy czy nie? Rozumiem jeszcze przypadek rozważania pracy w klinice aborcyjnej, ale myśląc w takich kategoriach, jak to zaprezentowałeś w swoim temacie, pozostanie Ci praca w instytucjach kościelnych, a i tam nie jestem pewna, czy nie uczepiłbyś się czegoś. Problemy ze skrupułami leczy się u specjalistów.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt lis 06, 2018 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 29, 2014 1:01
Posty: 32
Post Re: Praca w Lidlu
Dzięki za pomoc!


Wt lis 06, 2018 22:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 08, 2019 17:38
Posty: 29
Post Re: Praca w Lidlu
Praca jak praca. Firma jak firma. Jeśli sam będziesz fair w stosunku do współpracowników, jak i innych przypadkowych ludzi to będzie wszystko w porządku. ;) Czasem nie mamy wpływu na określone działania ludzi zajmujących stanowiska nam nadrzędne. :)


Wt sty 08, 2019 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 19, 2019 11:16
Posty: 2
Post Re: Praca w Lidlu
Najważniejsze, żebyś to Ty zachowywał się, jak człowiek. A ten przykład, który przytoczyłeś, jest co najmniej dziwny, bo firmy nie powinny raczej w jakikolwiek sposób reprezentować symboli jakiejkolwiek religi... dla mnie to jak polityka... Wolna od religii.

_________________
http://lokalizatortelefonu.pl/


Wt lut 19, 2019 12:40
Zobacz profil
Post Re: Praca w Lidlu
A może polityka wolna od ateizmu? A moze polityka wolna od oddychania? Albo od poączkowania? Wasz problem jest taki że nie rozumiecie iż polityka wolna od ideologii nigdy nie istniała, i siłą rzeczy istnieć nie będzie


Wt lut 19, 2019 16:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL