Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 16:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Miejsce dla czterdziestolatka? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2020 18:48
Posty: 2
Post Miejsce dla czterdziestolatka?
Zainspirowany innym wątkiem, chciałbym was zapytać co o tym sądzicie. Czy poza Neokatechumenatem, który - co by o nim nie sądzić - łączy pokolenia, jest w Kościele Katolickim jakaś konkretna oferta wspólnotowa dla ludzi w średnim wieku?

Oaza, Odnowa w Duchu Św, wspólnoty akademickie - to ruchy adresowane do młodzieży. I fajnie, jeśli ktoś czuje się młody w wieku trzydziestu paru lat... a co później? No tak, jest Kościół Domowy - gałąź ruchu Światło-Życie dla dorosłych, głównie rodzin. Ale tu też zdania są podzielone i nie każdemu odpowiada klimat. Większość opinii z jakimi się spotkałem mówi o "przerośniętej Oazie". Ale nie dla krytyki ten wątek zakładam.

Mnie chodzi o coś innego: program formacyjny dostosowany konkretnie do potrzeb i możliwości ludzi w tzw. okresie produkcyjnym. Coś pomiędzy spotkaniem z gitarą a kółkiem różańcowym. Ma ktoś w parafii coś takiego czym mógłby się tu podzielić? Macie może znajomych w takim wieku, którzy tęsknią za wspólnotą ale nie znajdują żadnej dla siebie?


Wt wrz 01, 2020 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Miejsce dla czterdziestolatka?
BrandonLuis napisał(a):
I fajnie, jeśli ktoś czuje się młody w wieku trzydziestu paru lat... a co później?


Później nadal będzie młody, w czym problem?
Może się myle ale wydaje mi się jakbyś ludzi w okolicach 40 lat postrzegał jak starych dziadów.
A przecież w mojej pracy właśnie jest trochę taki podział, gdzie mamy sporo młodych ludzi w wieku 20-25 lat, i druga grupa to 35-45 lat, my pakujemy artykuły do pudełek i foliopaków, i gdyby u nas każdy tak do tego podchodził, to nikt by za tymi młodszymi nie nadążył, a jest raczej odwrotnie, doświadczenie spokój i opanowanie, przynoszą lepszą wydajność w pracy.

BrandonLuis napisał(a):
Ma ktoś w parafii coś takiego czym mógłby się tu podzielić? Macie może znajomych w takim wieku, którzy tęsknią za wspólnotą ale nie znajdują żadnej dla siebie?


Całe szczęście nigdy nie byłem w żadnej wspólnocie, więc i nie mam za czym tęsknić.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr wrz 02, 2020 0:55
Zobacz profil
Post Re: Miejsce dla czterdziestolatka?
BrandonLuis napisał(a):
Zainspirowany innym wątkiem, chciałbym was zapytać co o tym sądzicie. Czy poza Neokatechumenatem, który - co by o nim nie sądzić - łączy pokolenia, jest w Kościele Katolickim jakaś konkretna oferta wspólnotowa dla ludzi w średnim wieku?

Oaza, Odnowa w Duchu Św, wspólnoty akademickie - to ruchy adresowane do młodzieży. I fajnie, jeśli ktoś czuje się młody w wieku trzydziestu paru lat... a co później? No tak, jest Kościół Domowy - gałąź ruchu Światło-Życie dla dorosłych, głównie rodzin. Ale tu też zdania są podzielone i nie każdemu odpowiada klimat. Większość opinii z jakimi się spotkałem mówi o "przerośniętej Oazie". Ale nie dla krytyki ten wątek zakładam.

Mnie chodzi o coś innego: program formacyjny dostosowany konkretnie do potrzeb i możliwości ludzi w tzw. okresie produkcyjnym. Coś pomiędzy spotkaniem z gitarą a kółkiem różańcowym. Ma ktoś w parafii coś takiego czym mógłby się tu podzielić? Macie może znajomych w takim wieku, którzy tęsknią za wspólnotą ale nie znajdują żadnej dla siebie?

Jest Akcja Katolicka, Rycerze Kolumba.
W mojej parafii jest jeszcze krąg biblijny, wspólnota charytatywna.


Śr wrz 02, 2020 7:36

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Miejsce dla czterdziestolatka?
Alus napisał(a):
BrandonLuis napisał(a):
Macie może znajomych w takim wieku, którzy tęsknią za wspólnotą ale nie znajdują żadnej dla siebie?

Jest Akcja Katolicka, Rycerze Kolumba.
W mojej parafii jest jeszcze krąg biblijny, wspólnota charytatywna.

Mam wątpliwości co do Rycerzy Kolumba. Ponoć jabłko pada niedaleko od jabłoni.
„Biskup Xingu - Erwin Kräutler powiedział, że Kościół katolicki wtargnął przed 500 laty do Ameryki Łacińskiej, "w europejskim stroju, bez respektu dla indiańskich kultur" i stał się współwinny "największej masakrze w dziejach ludzkości", zaś jego misjonarze potępili wszelkie uczucia religijne Indian jako "pochodzące od szatana". Rok później Jan Paweł II przemawiając na tym kontynencie, skwapliwie przemilczał tę okrutną prawdę.”
Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/religia/ludo ... tusa/fnk6p


Cz wrz 03, 2020 7:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 16, 2020 13:03
Posty: 38
Post Re: Miejsce dla czterdziestolatka?
Z jakiego miasta jesteś?

Wstąp do Przymierza Miłosierdzia jeśli jest w Twoim mieście


Cz wrz 03, 2020 11:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 27, 2020 17:36
Posty: 3
Post Re: Miejsce dla czterdziestolatka?
Mnie chodzi o coś innego: program formacyjny dostosowany konkretnie do potrzeb i możliwości ludzi w tzw. okresie produkcyjnym. Coś pomiędzy spotkaniem z gitarą a kółkiem różańcowym. Ma ktoś w parafii coś takiego czym mógłby się tu podzielić? Macie może znajomych w takim wieku, którzy tęsknią za wspólnotą ale nie znajdują żadnej dla siebie?[/quote]

nie ma czegoś takiego jak poział wiekowy dzięku temu uczymy się młodzi od starszych a starci od młodszych

_________________
https://adwokatweuropie.pl/2020/04/17/spadek-w-australii/


Cz paź 29, 2020 11:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL