Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 16, 2021 17:22
Posty: 6
Post Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
Gdzie szukać i jak rozpoznawać znaki od Boga gdy nie wiemy co zrobić w danej chwili?

Raz na jakiś czas zmagam się z poważniejszymi problemami, które chciałbym rozwiązać zgodnie z planem Boga, ale nie dzieje się nic co pokierowałoby mnie.

Jestem akurat w tej chwili w sytuacji w której szukam rozeznania, ale jak na złość - niczego nie czuję, nie widzę, nie wiem co zrobić.


Wt mar 16, 2021 17:27
Zobacz profil
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
Credon napisał(a):
Gdzie szukać i jak rozpoznawać znaki od Boga gdy nie wiemy co zrobić w danej chwili?

Jak nie wiem co robić, to nie robię nic. Czekam na znak, przeważnie w pracy daje mi go szef, w domu szefowa.


Wt mar 16, 2021 21:20

Dołączył(a): Wt mar 16, 2021 17:22
Posty: 6
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
Czyli czekać???


Wt mar 16, 2021 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
A może tak przeanalizować wszystkie za i przeciw i oprzeć decyzję na faktach?


Śr mar 17, 2021 6:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
Credon napisał(a):
Gdzie szukać i jak rozpoznawać znaki od Boga gdy nie wiemy co zrobić w danej chwili?

Aleś nie uważny, przecież już znalazłeś ten znak, masz nic nie robić. Cokolwiek zrobisz będzie wbrew znakowi jaki otrzymałeś. Za jakiś czas otrzymasz następny znak, tylko go nie przeocz.


Śr mar 17, 2021 7:39
Zobacz profil
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
Credon napisał(a):
Gdzie szukać i jak rozpoznawać znaki od Boga gdy nie wiemy co zrobić w danej chwili?

Raz na jakiś czas zmagam się z poważniejszymi problemami, które chciałbym rozwiązać zgodnie z planem Boga, ale nie dzieje się nic co pokierowałoby mnie.

Jestem akurat w tej chwili w sytuacji w której szukam rozeznania, ale jak na złość - niczego nie czuję, nie widzę, nie wiem co zrobić.

Szukać w swoim sumieniu - drugim po Bogu jest sumienie Kard. Newman.


Śr mar 17, 2021 7:50

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
Alus napisał(a):
Szukać w swoim sumieniu - drugim po Bogu jest sumienie Kard. Newman.
Sumienie nie jest twoje, to zbiór zasad, które zostały tobie za imputowanie przez innych. Jest to zdolność pozwalająca człowiekowi ujmować swoje czyny pod kątem moralnym i odpowiednio je oceniać. Normy moralne, to normy nakładane przez dany system filozoficzny, religijny. Co w tym jest twoje? Chyba miejsce w którym mieszczą się te normy.


Śr mar 17, 2021 8:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 16, 2021 17:22
Posty: 6
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
Afilatelista: Na faktach wszystkiego oprzeć się nie da. Jestem w sytuacji gdy w grę wchodzi choroba.

George45: Czyli brak znaku to znak? Bo w mojej sytuacji nie działanie to szkodzenie...
Mam sumienie, oceniam, ale to nie sytuacja która da się podporządkować normom moralnym.

Alus: Szukać w swoim sumieniu tzn? Rozwiniesz myśl?


Śr mar 17, 2021 9:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
Credon napisał(a):
George45: Czyli brak znaku to znak? Bo w mojej sytuacji nie działanie to szkodzenie...
Mam sumienie, oceniam, ale to nie sytuacja która da się podporządkować normom moralnym.

Czy brak znaku „zakaz zatrzymywania się i postoju”, nie jest znakiem, że możesz się zatrzymać i postać?
Szkodzenie, a według czyich kryteriów jest to szkodzeniem? Kto ustalił, że jest to złe lub dobre? Skąd ten osad się wziął w Tobie? Kto ci go tam zaaplikował?
Kto ukształtował to Twoje sumienie? O jakich normach moralnych mówisz, przez kogo stworzonych?


Śr mar 17, 2021 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 16, 2021 17:22
Posty: 6
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
@George45: Masz rację to też znak ale...
pomyśl teraz że chcę komuś pomóc ale nie wiem czy powinienem to czy czekanie jest nie szkodzeniem???
Normy Boskie - zawsze!!! O tym nie dyskutujemy! .


Śr mar 17, 2021 19:05
Zobacz profil
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
Credon napisał(a):
Gdzie szukać i jak rozpoznawać znaki od Boga gdy nie wiemy co zrobić w danej chwili?

Raz na jakiś czas zmagam się z poważniejszymi problemami, które chciałbym rozwiązać zgodnie z planem Boga, ale nie dzieje się nic co pokierowałoby mnie.

Jestem akurat w tej chwili w sytuacji w której szukam rozeznania, ale jak na złość - niczego nie czuję, nie widzę, nie wiem co zrobić.

Uzbroić się w cierpliwość. Wyciszyć. Można się modlić w ciszy. Czytać Pismo Święte np. a caso. Zajrzeć w głąb siebie. Jak otrzymasz znak, to będziesz w 100% wiedział.


Śr mar 17, 2021 20:10

Dołączył(a): Wt mar 16, 2021 17:22
Posty: 6
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
Pismo czytam regularnie - zazwyczaj pomagało... Nie tym razem. Czuję się wręcz trochę zawiedziony tą ciszą i pustką...

Mimo to czekam...


Śr mar 17, 2021 21:14
Zobacz profil
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
george45 napisał(a):
Alus napisał(a):
Szukać w swoim sumieniu - drugim po Bogu jest sumienie Kard. Newman.
Sumienie nie jest twoje, to zbiór zasad, które zostały tobie za imputowanie przez innych. Jest to zdolność pozwalająca człowiekowi ujmować swoje czyny pod kątem moralnym i odpowiednio je oceniać. Normy moralne, to normy nakładane przez dany system filozoficzny, religijny. Co w tym jest twoje? Chyba miejsce w którym mieszczą się te normy.

Gdyby to była prawda, że sumienie to jedynie przekazanych ludziom zbiór zasad, systemów filozoficznych, to osoby, których nie interesują ustalone zasady w konkretnej religii, żyłyby wedle zasady "róbta co chceta".
Każdy człowiek, niezależnie od religii, systemu filozoficznego, nawet maleńkie dziecko, wyczuwa i odróżnia dobro od zła - i ta wewnętrzna zdolność rozeznania to jest właśnie sumienie.


Cz mar 18, 2021 7:46

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
Credon napisał(a):
@George45: Masz rację to też znak ale...
pomyśl teraz że chcę komuś pomóc ale nie wiem czy powinienem to czy czekanie jest nie szkodzeniem???
Przemyśl, czy Ty czasem nie chcesz sobie pomoc? Pomogę - karma wróci. To nie jest Prawda, że karma wraca, to tylko wiara. Wiara i Prawda nie mają z sobą nic wspólnego. Prawda jest, wiara - chciałoby się żeby było.


Cz mar 18, 2021 8:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 16, 2021 17:22
Posty: 6
Post Re: Znaki od Boga - jak rozpoznać, gdzie szukać?
@George45: Owszem - jeśli pomogę innym, pomogę także sobie - czy to złe? Cokolwiek by nie wróciło - czy to źle?


Cz mar 18, 2021 10:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL