Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Boję się seminarium. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr mar 30, 2005 18:30
Posty: 3
Post Boję się seminarium.
Z takim zdaniem spotkałem się kilkakrotnie. Na temat tego, co się dzieje w polskich seminariach duchownych krążą obrzydliwe plotki. To właśnie te plotki doprowadziły do tego, że moje powołanie jakby zamarło. Z podobnym problemem spotyka się wiele osób. Młodzi mężczyźni nie boją się trudów życia kapłana, lecz właśnie seminarium.
Jak to jest?


Cz lip 14, 2005 14:57
Zobacz profil
Post 
Nie wiem.
Nie zgadzam się też, że nie boją się trudów życia kapłana (czyli konkretnie wstrzemięźliwości seksualnej - nie owijaj tak w bawełnę, bo ktoś pomyśli, że inne obowiązki są jakieś nadludzkie).


Cz lip 14, 2005 16:57

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Plotka jest zazwyczaj kłamstwem. Jeżeli pod wpływem plotek ktoś chce decydować o swoim życiu to nie jest to zbyt dojrzałe.


Cz lip 14, 2005 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Drogi Szymonie jesli Pan Bog Cie wola to chyba raczej na pewno juz wybral dla Ciebie seminarium i jak mowi sw Jakub, nigdy nie daje prob ponad nasze sily.
Nie wiem do konca o co Ci chodzi, ale z Twego postu mozna by zrozumiec ze tam istna Sodoma i Gomora. Albo zamordyzm absolutny. To pierwsze moze sam stwierdzisz ze to bzdura. Drugie spojrzenie moze wynikac z tego ze zyjesz wsrod rozpieszczonych bachorow, dla ktorych trche dyscypliny jest juz nie do zniesienia. Nie zrozum mnie zle prosze. Nie napadam na Ciebie, nie oceniam Cie, tylko probuje przerysowac przez Ciebie podana sytlacje, by pokazac ze moze masz nie do konca prawdziwy obraz seminarium. Mam wielu znajomych klerykow i jakos zaden z nich nie jest zbulwersowany czy przerazony seminarium, tylko raczej samym soba i swoimi slabosciami.

Ale jesli masz takie watpliwosci idz gdzies gdzie sie przygotowuje bardziej do wstapienia do seminarium, gdzie powolanie jest badane i wspierane. Np. idz do Neokatechumenatu, tam maja swietne przygotowanie preseminarijne. Tez Opus Dei bardzo dba o kandydata zanim wstapi do seminarium.


Pt lip 15, 2005 8:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL