Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Dosyć skomplikowane 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dosyć skomplikowane
niewazny12 napisał(a):
Dlaczego widzisz w tym grzech, szczególnie ciężki? Mi się wydaje, że o grzechu ciężkim można mówić raczej w przypadku ludzi zamożnych, którzy wolą przepych i szpan zamiast pomocy biedniejszym i potrzebującym...


A co to ma wspólnego z tematem? Nie mówimy tutaj o chlebie czy mieszkaniu, ale o serialach internetowych. W przypadku potrzeb egzystencjalnych bieda może być wymówką, ale w przypadku potrzeb, nazwijmy to, kulturalnych, nie widzę powodu. Ba, można nawet się pokusić o porównanie, że media rozrywkowe spełniają rolę igrzysk we współczesnym świecie. Igrzysk, nie chleba.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt paź 19, 2021 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dosyć skomplikowane
No to wychodzi na to, że najlepiej byłoby zrezygnować z filmów i seriali (zwłaszcza tych, za których oglądanie powinno się płacić), chociażby dla spokoju sumienia.

Tylko trzeba uważać, żeby wyrzeczenia, asceza nie zaszkodziły zdrowiu (zwłaszcza psychicznemu), żeby np. nie prowadziły do schorzeń psychiatrycznych, które w cięższych przypadkach mogą skutkować nawet niepełnosprawnością, niezdolnością do pracy.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt paź 19, 2021 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Dosyć skomplikowane
Też nieraz miałam takie dylematy i zdarzało mi się korzystać z VPN aby obejrzeć niedostępny w Polsce odcinek ulubionego serialu. Ale teraz, jak patrzę z perspektywy czasu, doszłam do wniosku, że takie zachowanie nie miało wiele wspólnego z wiarą, postępowałam tak, jakby serial był dla mnie ważniejszy od Pana Boga, bo dla obejrzenia nowych odcinków byłam gotowa złamać Boże przykazania. Teraz już rozumiem, że to nie ma żadnego sensu, bo czymże jest serial w porównaniu z Bożą miłością? Mniej niż śmieciem.

Poczekaj aż serial będzie dostępny w legalnej dystrybucji w Polsce, obejrzenie nowego sezonu nie jest konieczne do życia, a może okazać się, że jak pojawi się on w naszym kraju, już w ogóle nie będzie Cię to interesować.

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


So lis 06, 2021 16:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL