Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 18:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Umrzeć jako prawiczek 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 18, 2016 20:08
Posty: 2
Post Umrzeć jako prawiczek
Witam,

Czy są jakieś informacje w piśmie św o tym, że warto umrzeć jako prawiczek/dziewica?
Wiem, trochę dziwne pytanie, ale gdzieś czytałem, że warto "trzymać" do śmierci, bo w niebie takie osoby dostają za to nagrodę.

Oczywiście nie ma gwarancji, że pójdę do nieba itd, ale nie to chodzi. Odpowiedzcie proszę na moje powyższe pytanie.


Pn lip 18, 2016 20:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
(zakłądam że nie mówimy o seksie pozamałżeńskim - bo wstrzymanie się od tego jest oczywiste).
Jest w Apokalipsie werset, który można tak odczytać, ale nie wydaje mi się ten odczyt właściwy.

"I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Istotami żyjącymi, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi. (4) To ci, którzy obcowaniem z kobietami się nie splamili: bo są dziewiczy; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka, (5) a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono: są bez zarzutu. "/Ap 13,3-5/

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lip 18, 2016 22:01
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
Jeśli to ma być 144 tysiące, to w historii ludzkości, a choćby tylko w KK, limit się już wyczerpał.

Chyba, że jeszcze jest warunek braku kłamstwa w całym życiu, ale tu, z kolei, ekstremalnie ciężko się załapać. Zresztą, gdyby nawet liczyć tylko ochrzczone małe dzieci, które nie zdążyły nauczyć się mówić, to też już dawno po ptokach.


A bardziej poważnie, to można by się zastanowić, skąd takie pytanie. Może to zupełnie błędne skojarzenie, ale nick "pączuś" nasuwa na myśl zaburzenia odżywiania. W takim wypadku wiara katolicka nakazuje dbanie o zdrowie, czyli podjęcie leczenia (bez względu na to, czy osiągnie się pełny sukces). Inaczej łamie się przykazanie "nie zabijaj", co jest na pewno ważniejsze od wszelkiego dziewictwa.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lip 18, 2016 22:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
Pączuś napisał(a):
Witam,

Czy są jakieś informacje w piśmie św o tym, że warto umrzeć jako prawiczek/dziewica?
Wiem, trochę dziwne pytanie, ale gdzieś czytałem, że warto "trzymać" do śmierci, bo w niebie takie osoby dostają za to nagrodę.

Oczywiście nie ma gwarancji, że pójdę do nieba itd, ale nie to chodzi. Odpowiedzcie proszę na moje powyższe pytanie.


Piotroski dobrze mówi :mrgreen:
W Biblii jest takie nastawienie że ci co są przez całe życie bez seksu, w niebie będą mieli najlepiej, przynajmniej to wynika z tego co tutaj Piotroski zacytował.
Natomiast osobiście mam inne podejście do tego wszystkiego, i po to jest życie żeby je wykorzystać, bo jeśli tak ci sie spodobał Bóg, to idź do zakonu i będziesz sobie tam żyły w czystości, i za życia i później po śmierci w nieskończoność.

Soul33 napisał(a):
A bardziej poważnie, to można by się zastanowić, skąd takie pytanie. Może to zupełnie błędne skojarzenie, ale nick "pączuś" nasuwa na myśl zaburzenia odżywiania. W takim wypadku wiara katolicka nakazuje dbanie o zdrowie, czyli podjęcie leczenia (bez względu na to, czy osiągnie się pełny sukces). Inaczej łamie się przykazanie "nie zabijaj", co jest na pewno ważniejsze od wszelkiego dziewictwa.


Z tego co mówisz by wychodziło że z każdym wypalonym papierosem bym popełniał samobójstwo!
I jakoś mi to nie specjalnie pasuje, bo rzuciłbym cytatem, tyle że nie dam rady, ale gdzieś w Biblii pisało żeby sie ciałem nie przejmować, a najważniejsza jest dusza, wiec jak dla mnie to chyba nie jest katolickie podejście do życia.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 19, 2016 14:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
To zależy za jak szkodliwe uzna się palenie papierosów. Czy taka szkodliwość mieści się w ramach rozsądku, czy nie. Bo nie ma sensu uznawać za łamanie piątego przykazania np. zjedzenie frytek lub mieszkanie w mieście, gdzie powietrze jest bardziej zanieczyszczone.

Ale generalnie Kościół interpretuje to przykazanie tak, że nie wolno w istotny sposób bez potrzeby szkodzić swojemu zdrowiu.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lip 19, 2016 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
Robek napisał(a):
Piotroski dobrze mówi :mrgreen:
Po pierwsze, Piotrowski a nie "Piotroski".
Po drugie nie mówi tego, co sugerujesz.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lip 19, 2016 19:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N cze 01, 2014 5:10
Posty: 24
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
ważne jest nie grzeszyć - a gdyby każdy przyjął takie nastawienie to jak by istniało życie na ziemii:)


Śr lip 20, 2016 0:14
Zobacz profil
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
kama10 napisał(a):
ważne jest nie grzeszyć - a gdyby każdy przyjął takie nastawienie to jak by istniało życie na ziemii:)

Zwyczajnie?
Chyba, że uważasz, że seksualność jest be?


Śr lip 20, 2016 12:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
Marek_Piotrowski napisał(a):
(zakłądam że nie mówimy o seksie pozamałżeńskim - bo wstrzymanie się od tego jest oczywiste).
Jest w Apokalipsie werset, który można tak odczytać, ale nie wydaje mi się ten odczyt właściwy.

"I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Istotami żyjącymi, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi. (4) To ci, którzy obcowaniem z kobietami się nie splamili: bo są dziewiczy; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka, (5) a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono: są bez zarzutu. "/Ap 13,3-5/


Dobry fragment, lepszego nie dało się wybrać, brawo Marek :)
Pączuś: królowanie dziewiczych tyczy się też kwestii serca, chociaż cielesność też jest kluczem do sukcesu i akurat interpretacja literalna (tak jak tekst pokazuje) jest wielce właściwa.
Zwróc jednak uwagę na to, że ta dziewiczość jest związana z najważniejszą sprawą - czystości (dziewiczej) DLA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO, czyli PRACY W WINNICY PAŃSKIEJ :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Śr lip 20, 2016 13:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 18, 2016 20:08
Posty: 2
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
Cytuj:
W Biblii jest takie nastawienie że ci co są przez całe życie bez seksu, w niebie będą mieli najlepiej, przynajmniej to wynika z tego co tutaj Piotrowski zacytował.


a co z masturbacją? też może być zaliczana jako seks?


Cz lip 21, 2016 21:10
Zobacz profil
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
@Pączuś - jeśli myślisz o życiu ascetycznym, to punktem wyjścia niech będzie dla Ciebie cenobityzm. Bo to jest najłatwiejsza forma. Życie w czystości w świecie wymaga znacznie więcej wysiłku.


Pt lip 22, 2016 8:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
Ja tu widzę raczej pytanie, czy do końca życia można lekceważyć swoje zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe, a jednocześnie mieć profity u Boga z tego powodu, że nie mogło się znaleźć dziewczyny.

Gdyby jednak chodziło o kwestie nałogów, to skutki choroby nie są grzechem. Grzechem stają się dopiero wtedy, gdy człowiek nie próbuje sobie z nimi radzić, nie dba o swoje zdrowie i nie stara leczyć.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt lip 22, 2016 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
Pączuś napisał(a):
Cytuj:
W Biblii jest takie nastawienie że ci co są przez całe życie bez seksu, w niebie będą mieli najlepiej, przynajmniej to wynika z tego co tutaj Piotrowski zacytował.


a co z masturbacją? też może być zaliczana jako seks?



tutaj chodzi już o kwestie grzechu onana, z Pisma Świętego. Poczytaj o tym w sieci więcej.
chociaż ściśle rzecz biorąc nie jest to seks w pełnym tego słowa znaczeniu, niemniej jednak rani Boga pewnie tak samo.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Pt lip 22, 2016 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Umrzeć jako prawiczek
kama10 napisał(a):
ważne jest nie grzeszyć - a gdyby każdy przyjął takie nastawienie to jak by istniało życie na ziemii:)


Oczywiście ty "kama10" żyjesz nigdy nie popełniając żadnego grzechu?

Pączuś napisał(a):
a co z masturbacją? też może być zaliczana jako seks?


Masturbacja to nie jest seks.

Soul33 napisał(a):
Ja tu widzę raczej pytanie, czy do końca życia można lekceważyć swoje zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe, a jednocześnie mieć profity u Boga z tego powodu, że nie mogło się znaleźć dziewczyny.


Na pytanie czy będą z tej czystości jakieś profity, to nie wiem :-D
Natomiast tutaj ważniejsza jest kwestia nastawienia do życia w tej wiecznej czystości, bo jeśli by było że faktycznie Chrześcijański Bóg istnieje, to przecież z tego co sie orientuje to po śmierci w tym Niebie, to już tego seksu ma nie być, więc całe życie w celibacie, jak również po śmierci w nieskończoność celibat, więc jeśli ktoś by zechciał w ten sposób żyć, to przecież takie życie powinno mu sie podobać, bo jakby to było, jeśli ktoś tak żyć nie chce, a jest zmuszony to takiego funkcjonowania przez wieczność.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 22, 2016 15:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL