Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 17:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Nawrócenie - świadectwo i lekcja dla innych. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 04, 2016 10:12
Posty: 5
Post Nawrócenie - świadectwo i lekcja dla innych.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani, witam was wszystkich bardzo serdecznie - cieszę się, że udało znaleźć mi się miejsce, gdzie wielu ludzi w różnym wieku, o różnej "mocy" wiary dyskutują ze sobą i prowadzą ciekawe, często - wielostronicowe rozmowy.

Pojawiłem się na tym forum dlatego, że poczułem, iż chcę podzielić się z Wami moją historią.

Jestem ... byłem i jeszcze będę przez 24 godziny .. apostatą.
Tak, pod wpływem grupy o tzw. charakterze religijnym i podszeptów Złego wystąpiłem z Kościoła Rzymskokatolickiego i stałem się apostatą, osobą objętą karą ekskomuniki z samego prawa.

Jestem już na końcu drogi powrotu do jedności z najukochańszym Jezusem i Kościołem - jutro, o godz. 10:30 złożę ponownie wyznanie wiary.

Czuję się, jakbym dostał całkowicie nową kartę - jakbym wrócił po bardzo długiej i ciężkiej podróży do domu, gdzie czeka na mnie najwspanialsza rodzina - która zechce mi wybaczyć tak długą nieobecność.

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania - jak to się stało, że - nie ukrywam, wyparłem się Jezusa - jak to się stało, że On odnalazł mnie i wyciągnął do mnie rękę - piszcie śmiało pod tym postem - postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania!

( Do moderatorów, administracji - jeżeli wątek jest umieszczony nie w tym dziale, bądź narusza regulamin - z góry bardzo, bardzo mocno przepraszam. )


N gru 04, 2016 10:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Nawrócenie - świadectwo i lekcja dla innych.
Ciekawa sprawa. :-)

Co spowodowało Twoją decyzję o apostazji i co spowodowało decyzję powrotu do Kościoła?


N gru 04, 2016 12:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nawrócenie - świadectwo i lekcja dla innych.
Chwała Panu!
Kościół na ziemi i w niebie raduje się z Twego powrotu! :brawo:
:aniol: :buja: :tuptup: :tuptup: :tuptup:
Napiszesz więcej o swoim powrocie, jego przyczynach itd?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N gru 04, 2016 20:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 04, 2016 10:12
Posty: 5
Post Re: Nawrócenie - świadectwo i lekcja dla innych.
Wow, nie wiecie ile radości sprawił mi Wasz entuzjazm! :-D

Co do powodów: związany byłem z pewną wspólnotą "starokatolicką", która jakiś czas temu po raz kolejny była na świeczniku. Nie chcę używać formalnych nazw w/w związku wyznaniowego, by na siłę nie skupiać ich uwagi na swojej osobie. Wyznawali zasadę - im bliżej Rzymu ( papieża ) tym dalej od Boga.

Pod namową ich duchownego / duchownych, dokonałem aktu apostazji - odcięcia się od tego, co w ich przekonaniu "rzymskie". Po jakimś czasie okazało się, że mają niewiele wspólnego z Bogiem, a manipulacje, oszustwa czy jak się okazało najpóźniej poważne przestępstwa to ich "chleb powszedni".

Z jednej strony, nie wiedziałem co zrobić - z drugiej strony czułem, że Jezus nade mną czuwa i że nie wszystko stracone.

Byłem zawieszony w "próżni religijnej" przez paręnaście miesięcy. Po wielogodzinnych modlitwach przez Najświętszym Sakramentem podjąłem decyzję o "rekoncyliacji" i powrocie do pełnej jedności z Kościołem.

Skontaktowałem się z Kurią i miejsca i poszło ;)



Ta sytuacja była dla mnie lekcją - nauczyłem się, że nie wszystko złoto, co się święci. Poświęciłem ostatnich kilkanaście miesięcy swojego życia na analizę tych wszystkich "niezależnych kościołów quasi-katolickich" dzięki czemu zbudowałem potężną bazę danych nt. w/w. Okazało się, że to niejedyny przypadek, gdy księża z innych kościołów starają się albo na siłę udawać Kościół Matkę ale nawet bezczelnie wmawiają "wiernym", że są kapłanami rzymskokatolickim.

Mało kto wie, że w Polsce, mamy nt. ok. 10-12 biskupów niezależnych - wszyscy głównie to ex - rzymskokatoliccy księża, którzy zostali z jakiś powodów sekularyzowani i na siłę dalej chcieli kontynuować swoją "posługę".


N gru 04, 2016 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 04, 2016 10:12
Posty: 5
Post Re: Nawrócenie - świadectwo i lekcja dla innych.
Moi drodzy,

jestem po wizycie w Kurii. Wspaniała chwila, pomocna dłoń księdza Kanclerza który okazał się świetnym kapłanem - oby było ich jak najwięcej na naszej życiowej drodze. Poruszyliśmy wiele spraw życiowych i kościelnych, dzięki czemu stres - z którym, nie ukrywam, jechałem na to spotkanie - szybko mnie opuścił.

Kwestią formalności jest teraz przesłanie dokumentów z jednej kurii do kurii parafii chrztu, ale sądzę, że nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą moi najwspanialszymi świętami - świętami w pełnej jedności z Kościołem i Jezusem :-)

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!


Pn gru 05, 2016 12:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Nawrócenie - świadectwo i lekcja dla innych.
Super! Cieszę się, że wracasz do Kościoła :)

_________________
Piotr Milewski


Pn gru 05, 2016 18:03
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL