Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 17:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Wzywanie imienia Pana Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 17:53
Posty: 28
Post Wzywanie imienia Pana Boga
Czy kiedy gram w gry w których postacie wzywają imię Pana Boga to popełniam grzech ? Fabuła gry jest osadzona w XVII wieku i wtedy się tak mówiło nie jest to wzywanie imienia Pana Boga w złym celu. Co o tym sądzicie ?


Pt gru 09, 2016 6:09
Zobacz profil
Post Re: Wzywanie imienia Pana Boga
Jest tylkobjedno wyjscie z twoich (tych samych) dylematow: zrezygnuj z gier komputerowych i zajmij sie problemami zycia realnego.
Zapewniam ciebie, ze mozesz duzo realnego dobra sam zdzialac.
A "czyny" z gier nie przysluza ci sie w ostatnim rozliczeniu z twojego zycia.


Pt gru 09, 2016 8:39

Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 17:53
Posty: 28
Post Re: Wzywanie imienia Pana Boga
Nie chcę abyś wziął mnie za jakiegoś nałogowca. Gry nie są niczym złym jeżeli nie popychają nas do złego. Mam niepewność ponieważ bardzo często widzę grzech w różnych przypadkach dlatego chciałem się zapytać o tą kwestię i dowiedzieć się o inni myślą. Ja osobiście uważam że w tym przypadku to nic złego ponieważ nie padają tam żadne bluźniercze słowa, tylko imię Pana Boga jest wplatane w mowę potoczna. A gry nie maja na mnie złego wpływu, nie zaniedbuję przez nie swoich obowiązków.


Pt gru 09, 2016 15:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Wzywanie imienia Pana Boga
Wkółko pytania o gry. a sumienie CI nie wyrzuca ze za duzo grasz albo w nieodpowiednie gry a tu lekcje nieodrobione? Może tu jest przyczyna. Gry nie sa niczym zły, ale jako marnowanie czasu i zaniedbywanie obowiązków gdy w tym czasie mógłbyś sie wiecej poczuc, wiecej pomoc rodizcą już owszem mogą być. Czy grasz coodziennie? po ile godzin? moze jak calosciowo sobie to podsumujesz to jednak wyjedzie ze kupe czasu na tym przetracasz. Jest adwent nie myślałeś o czasowym "wyrzeczeniu" sie gier dla lepszego wzrostu duchowego?

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


N gru 11, 2016 20:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL