Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 6:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Jako, że wiele osób z tego tematu zdaje się wyrażać chęć dyskusji tej kwestii oraz z uwagi na to, że to ja przeniosłem przed chwilą temat do Prawd wiary, przenoszę temat z powrotem. Aczkolwiek podzielam zdanie, że nie powinno się tak uciekać i unikać dyskusji ze względu na inny dział/innych moderatorów i robię to bardziej ze względu na osoby chcące dyskutować.
moderator jumik

_________________
Piotr Milewski


Pn lip 29, 2013 19:18
Zobacz profil WWW
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Pytanie na zielono postawiłem. Czekam na odpowiedzi.


Pn lip 29, 2013 19:38
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
My też czekamy na odpowiedzi. Może zacznij wreszcie dyskutować i odpowiadać na pytania.
To nie jest wykład ani egzamin jaśnie wielmożnego profesora.
Zaczniesz traktować innych poważnie?


Pn lip 29, 2013 19:43
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Tym tonem niczego nie wskórasz.

Przy rzeczowej dyskusji mogę się włączyć jak będę miał czas.


Pn lip 29, 2013 19:47
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Cytuj:
Jeśli więc ktoś pisze o tym, że to by powodowało przecież zazdrość, to nie zapominajmy, że jest to jedynie ziemska perspektywa, która nie ma z niebem nic wspólnego. Żeby to pokazać w łatwy sposób, wystarczy uzmysłowić sobie prostą prawdę - im bardziej kochamy Boga i innych ludzi, tym mniej będziemy im czegokolwiek zazdrościć (nawet jeśli mają więcej, np. pieniędzy). Wydaje się to oczywiste. A skoro tak, to w jaki sposób ktoś w niebie miałby być zazdrosny lub żywić inne negatywne emocje, skoro jest przepełniony (wypełniony w 100%) miłością Boga?

Podobnie jest w przypadku argumentu o niesprawiedliwości (oraz tych dotyczących czucia się gorszym, niegodnym itd.). Niesprawiedliwe wg czego? Czy sprawiedliwe to znaczy równe i identyczne? Określenie "niesprawiedliwe" jest z definicji emocjonalne i narzucające subiektywną, negatywną ocenę. My wiemy jedno: Bóg jest sprawiedliwy. Ale co to dokładnie oznacza, to możemy tylko dociekać, bo przecież Jezus nie raz pokazywał, że "Myśli moje nie są myślami waszymi…", że nasze ocenianie i narzucanie rozumienia sprawiedliwości Bogu w rozumieniu tylko ziemskim jest chybione (chociażby w przypowieści o robotnikach, z których każdy dostał po denarze niezależnie od długości pracy - tak jak się umówił). W niebie nie ma czegoś takiego jak "niesprawiedliwość", jak poczucie, że jestem niegodny, gorszy. Nic z tych rzeczy! W niebie będziemy maksymalnie szczęśliwi.


O czym pomyślałem. Będziemy żyć tutaj na Ziemi te kilkadziesiąt lat, może będą wsród nas tacy co pokonają liczbę stu lat, kto wie. Żyjemy w takim a nie innym świecie, w takich a nie innych realiach, mamy swoje uczucia, czysto ludzkie. Po śmierci, mam wrażenie że to nie nastąpi tak natychmiast, ta zmiana w nas. Może to jest pewien proces. I tutaj widzę rolę dla miejsca które określamy jako czyściec, gdzie nauczymy się rozumieć taki rzeczy jak miłość, tam, być może poznamy to wszystko i zrozumiemy wszystko, że kochając nie ma miejsca na zazdrość lub poczucie niesprawiedliwości.

Bardziej miałem na myśli to że skoro chcę oglądać Boga twarzą w twarz to czy on może ukrywać się przede mną ? Myślę że jeśli ktoś tego pragnie to Bóg pozwoli na to aby go zobaczył. Ale nie powodowany ciekawością, jak też on wygląda, ale z czystej miłości.


Pn lip 29, 2013 19:48
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Przepraszam, ale nie mogę się podnieść po tej sytuacji co była. Mam nadzieję, że jutro z Wami chętniej podyskutuję. Wszystkich mocno przepraszam.

/.../


Pn lip 29, 2013 19:54
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Katechizm kard. Gasparriego

593. Co będzie z duszami w niebie?

W niebie dusze sprawiedliwych bez ciał przed sądem ostatecznym, a z ciałami po sądzie ostatecznym, cieszą się oglądaniem Boga twarzą w twarz, a przez to zażywają na wieki wszelkiego szczęścia, bez domieszki czy bojaźni jakiegokolwiek zła, w towarzystwie Pana naszego Jezusa Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny i wszystkich Świętych.

594. Czy wszyscy święci w niebie zażywają jednakowej szczęśliwości wiecznej?

Święci w niebie nie wszyscy zażywają jednakowej szczęśliwości wiecznej, lecz jedni zażywają jej w mniejszym stopniu, drudzy zaś w większej.

595. Jaka jest przyczyna tej różnicy?

Przyczyna tej różnicy jest ta, że święci w niebie do oglądania Boga twarzą w twarz są dopuszczenie dzięki światłości chwały; tę światłość Bóg wlewa każdemu z nich, aniołom zaś według godności i łaski, jaką każdy z nich posiada, a ludziom według ich zasług, ale tak, że wszyscy, choć w stopniu nierównym obdarzeni światłością chwały, są zupełnie szczęśliwi.


Pn lip 29, 2013 20:01

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Czy nie będzie zazdrości?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 29, 2013 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
To może nie warto się do nieba wybierać?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 29, 2013 20:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Ostatnia szansa na rzeczową dyskusję, frater. Dyskusję, dialog z odpowiadaniem na pytania.
Część postów (w tym te o moderacji i część o przenosinach do innego działu) usunąłem.
Proszę o powrót do tematu.
moderator jumik

_________________
Piotr Milewski


Pn lip 29, 2013 21:17
Zobacz profil WWW
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Ufffffffffffffffff

Bardzo dziękuję.

Wszystkim co tamte posty pamiętają piszę, że będę udawał, że nie wiem o co chodzi.


Jutro będę postował. Dziś mam zaległe Modlitwy i muszę ochłonąć po tej bezmyślnej wpadce jaką wykonałem.

Jeszcze raz bardzo dziękuję.
:aniol:


Pn lip 29, 2013 21:21
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Czyli o tematach, które poruszam (w różnych działach) dla tego się o niektórych jawnie nie mówi, bo dotyczą bądź delikatnej materii, bądź części wiedzy niejawnej, która może mieć bardzo duży wpływ na Dusze podczas Pielgrzymki na ziemi i co za tym idzie na Sądy Szczegółowy i Ostateczny po śmierci ziemskiej.

Dlatego tym osobom, którym w przyszłości udostępnią mnisi i mniszki najprawdopodobniej tylko część tej wiedzy proszę, by zachowały Ją głównie dla siebie, a udostępniły tylko tym, o których w Sercu będziecie czuli, że są Powołani na Najwyższy Poziom Nieba. Zresztą nawet jakbyście dostali ją całą - tą wiedzę to jak nie będziecie do tego Powołani to i tak tego nie przeczytacie, bo napisana jest językiem w dużej części trudnym, jak i PAN JEZUS może nie wzbudzić w Was Pragnienia, by całość studiować. Ja mimo, że mam chyba całość to tylko część do tej pory czytałem.

Powołani wysoko są wszyscy, ale przytłaczająca większość Dusz (także Katolików) tam wcale nie dąży i się tam nie wybiera (ma Ich zdaniem dużo ważniejsze sprawy na głowie i sobie tym nawet nie myśli głowy zaprzątać tu na ziemi) i nie można obciążać ich tą wiedzą, bo może ona niebywałe nieodwracalne szkody im wyrządzić już tu podczas ziemskiej Pielgrzymki.

Dlatego ja Wsłuchany w GŁOS BOGA OJCA powiem tylko tyle co może w Was wzbudzić pragnienie większej Świętości starając się bezmyślnie tu postów nie dawać, by nie powiedzieć za dużo, bo może to zaszkodzić bardzo wielu Duszom na ziemi.

W internecie w części publicznej wg mojej wiedzy, tej wiedzy nie ma. A w części publicznej to co jest dostępne z publicznej wiedzy jest na ogół lekceważone i niedowartościowane przez ogół.

Ale PAN JEZUS może niektórym z Was Powiedzieć to bezpośrednio bo jesteście na to gotowi, ale i wtedy proszę zachować to tylko dla siebie, dla własnego rozwoju Duchowego, chyba, ze czujecie w Sercu, że ktoś jest Powołany na Najwyższy Poziom Nieba (czyli bardzo, bardzo, bardzo wysoko) to tej osobie mówicie co PAN JEZUS Wam powiedział, ale przestrzegacie tak jak ja przed odpowiedzialnością nad rozgłaszaniem tej wiedzy.



Z PŚ zaś wiecie jak mało na ziemi jest Dusz Sprawiedliwych, a tylko One Dostąpią w Niebie pewnych Łask BOŻYCH.


Wt lip 30, 2013 10:35
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
frater napisał(a):
Czyli o tematach, które poruszam (w różnych działach) dla tego się o niektórych jawnie nie mówi, bo dotyczą bądź delikatnej materii, bądź części wiedzy niejawnej, która może mieć bardzo duży wpływ na Dusze podczas Pielgrzymki na ziemi i co za tym idzie na Sądy Szczegółowy i Ostateczny po śmierci ziemskiej.


Czyli ta wiedza moze zaszkodzic? A ona na pewno jest zgodna z nauka Kosciola?
frater napisał(a):
Dlatego tym osobom, którym w przyszłości udostępnią mnisi i mniszki najprawdopodobniej tylko część tej wiedzy proszę, by zachowały Ją głównie dla siebie, a udostępniły tylko tym, o których w Sercu będziecie czuli, że są Powołani na Najwyższy Poziom Nieba. Zresztą nawet jakbyście dostali ją całą - tą wiedzę to jak nie będziecie do tego Powołani to i tak tego nie przeczytacie, bo napisana jest językiem w dużej części trudnym, jak i PAN JEZUS może nie wzbudzić w Was Pragnienia, by całość studiować

A to moze juz te mniszki zdecyduja? Czy czujesz sie bardziej kompetentny do okreslania tajnosci wiary katolickiej?

Jak sie odroznia, kto z moich rozmowcow jest powolany na jakikolwiek poziom nieba? Moim zdaniem tego nikt nie wie.

frater napisał(a):
Ja mimo, że mam chyba całość to tylko część do tej pory czytałem.

Taaak? A skad ta pewnosc, ze to calosc?
frater napisał(a):

Dlatego ja Wsłuchany w GŁOS BOGA OJCA powiem tylko tyle co może w Was wzbudzić pragnienie większej Świętości starając się bezmyślnie tu postów nie dawać, by nie powiedzieć za dużo, bo może to zaszkodzić bardzo wielu Duszom na ziemi.

Mam nadzieje, ze konsultujesz to, co ci GLOS BOGA OJCA mowi, z kierownikiem duchowym. Bo może to zaszkodzić twojej duszy, jesli zle rozeznasz.W
frater napisał(a):
Ale PAN JEZUS może niektórym z Was Powiedzieć to bezpośrednio bo jesteście na to gotowi, ale i wtedy proszę zachować to tylko dla siebie, dla własnego rozwoju Duchowego, chyba, ze czujecie w Sercu, że ktoś jest Powołany na Najwyższy Poziom Nieba (czyli bardzo, bardzo, bardzo wysoko) to tej osobie mówicie co PAN JEZUS Wam powiedział, ale przestrzegacie tak jak ja przed odpowiedzialnością nad rozgłaszaniem tej wiedzy.



Dlaczego? Nie ma nic mowionego w ukryciu, co by nie bylo rozglaszane po dachach. Jezeli Pan Jezus cos nam objawi, to chyba nie bede pytac fratra, czy wolno mi sie tym dzielic?


Wt lip 30, 2013 10:55
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Cytuj:
Czyli ta wiedza moze zaszkodzic? A ona na pewno jest zgodna z nauka Kosciola?


Tak w 100% . Nadto podana jest Ona przez BOGA.

Cytuj:
Jak sie odroznia, kto z moich rozmowcow jest powolany na jakikolwiek poziom nieba? Moim zdaniem tego nikt nie wie.


Przede wszystkim to Podpowiada BÓG jak ktoś umie GO Słuchać. Ale w wielu dziełach w naszym KK jest ta wiedza np. masz ją w Dzienniczku św. Faustyny Kowalskiej, która osiągnęła Najwyższy Poziom Nieba.

Cytuj:
Dlaczego? Nie ma nic mowionego w ukryciu, co by nie bylo rozglaszane po dachach. Jezeli Pan Jezus cos nam objawi, to chyba nie bede pytac fratra, czy wolno mi sie tym dzielic?


Wczoraj wieczorem pod wpływem emocji bez wyraźnego zastanowienia się nad postem popełniłem sam błąd. I na Uwagę PANA JEZUSA prosiłem @Jumika o naprawienie mego błędu za co Mu Dziękuję.

Tak, jak PAN JEZUS Ci Powie to zwróć uwagę, że Mówi Ci to, a nie dla ogółu Dusz na ziemi i że nie jest to Orędzie dla świata. Ile wiesz z tego co PAN JEZUS Mówił bezpośrednio bł. Janowi Pawłowi II? Tak i Ty tak postępuj.


Wt lip 30, 2013 11:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
frater napisał(a):
proszę, by zachowały Ją głównie dla siebie, a udostępniły tylko tym, o których w Sercu będziecie czuli, że są Powołani na Najwyższy Poziom Nieba.


Uuu, teraz to nawet predestynacją zaczyn a zalatywać...

Chciałem się tez przypomnieć, że nadal nie widzę dogmatycznych podstaw do stwierdzenia, że niebo jest podzielone na poziomy.

Kael napisał(a):
Czyli ta wiedza moze zaszkodzic? A ona na pewno jest zgodna z nauka Kosciola?


Sam odpowiedz sobie na to pytanie. Zrób zestawienie charakterystycznych cech nauczania Fratera: tajemna wiedza, progi wtajemniczenia w niebie, niejawność zaangażowanych w ta naukę osób, wiedza kto trafił, do jakiego nieba … Widziałeś kiedyś takie elementy w nauczaniu Kościoła? Poszukaj sobie też o charakterystycznych cechach ezoteryki i zobacz czy aby nie kojarzy Ci się to z niczym. Zastanów się też, czy ta nauka jest Ci ona do czegokolwiek potrzebna.


Wt lip 30, 2013 15:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL