Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
niewazny12 napisał(a):
Spotkałem się ze stwierdzeniem, że przyjemność seksualna jest zła sama w sobie i że należy jej zawsze unikać.

A jeśli spotkałbyś się z takim stwierdzeniem odnośnie jedzenia to też przestałbyś jeść? Przede wszystkim kto wyraził taką opinię, na co się powoływał, jakieś źródła? Ze stwierdzeniami "gdzieś tam słyszałem" trudno dyskutować. Podaj źródła to porozmawiamy.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn wrz 03, 2018 7:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Zbigniew3991 napisał(a):
Noe odpowiedziałeś na pytanie: jak wyobrażasz sobieseks bez przyjemności?
Jak chcesz uprawiać seks bez odczuwania przyjemności?

Wyobrażam sobie go jako przytulenie, któremu towarzyszy duchowa ekstaza związana z poczęciem się nowej osoby lub ewentualnie jako stosunek płciowy bez odczuwania orgazmu i przyjemności seksualnej, bez pożądliwości, bez milionów plemników wydostających się z organizmu mężczyzny.
Padre77 napisał(a):
niewazny12 napisał(a):
Spotkałem się ze stwierdzeniem, że przyjemność seksualna jest zła sama w sobie i że należy jej zawsze unikać.

A jeśli spotkałbyś się z takim stwierdzeniem odnośnie jedzenia to też przestałbyś jeść? Przede wszystkim kto wyraził taką opinię, na co się powoływał, jakieś źródła? Ze stwierdzeniami "gdzieś tam słyszałem" trudno dyskutować. Podaj źródła to porozmawiamy.

Spotkałem się z takim stwierdzeniem na stronie wyjątkowo radykalnego sedewakantysty Richarda Michaela Josepha Ibranyi'ego (RJMI), który stwierdził, że nie ma ważnego papieża od XII wieku. Przez kilka miesięcy nie wchodziłem na jego witrynę. Dawniej nauczał on, że przyjemność seksualna jest wewnętrznie zła, potem zmienił zdanie i przestał tak uważać. To może być niebezpieczna strona, ktoś na jakieś anglojęzycznej stronie napisał "Ibranyi is a dangerous nut" ("Ibranyi jest niebezpiecznym świrem").

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt wrz 04, 2018 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
I najwyrazniej mial racje.
Jak wyobrazasz sobie poczecie dziecka "bez milionow plemnikow wydostajacych sie z organizmu mezczyzny" ?


Śr wrz 05, 2018 0:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
niewazny12 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Noe odpowiedziałeś na pytanie: jak wyobrażasz sobieseks bez przyjemności?
Jak chcesz uprawiać seks bez odczuwania przyjemności?

Wyobrażam sobie go jako przytulenie, któremu towarzyszy duchowa ekstaza związana z poczęciem się nowej osoby lub ewentualnie jako stosunek płciowy bez odczuwania orgazmu i przyjemności seksualnej, bez pożądliwości, bez milionów plemników wydostających się z organizmu mężczyzny.
Padre77 napisał(a):
niewazny12 napisał(a):
Spotkałem się ze stwierdzeniem, że przyjemność seksualna jest zła sama w sobie i że należy jej zawsze unikać.

A jeśli spotkałbyś się z takim stwierdzeniem odnośnie jedzenia to też przestałbyś jeść? Przede wszystkim kto wyraził taką opinię, na co się powoływał, jakieś źródła? Ze stwierdzeniami "gdzieś tam słyszałem" trudno dyskutować. Podaj źródła to porozmawiamy.

Spotkałem się z takim stwierdzeniem na stronie wyjątkowo radykalnego sedewakantysty Richarda Michaela Josepha Ibranyi'ego (RJMI), który stwierdził, że nie ma ważnego papieża od XII wieku. Przez kilka miesięcy nie wchodziłem na jego witrynę. Dawniej nauczał on, że przyjemność seksualna jest wewnętrznie zła, potem zmienił zdanie i przestał tak uważać. To może być niebezpieczna strona, ktoś na jakieś anglojęzycznej stronie napisał "Ibranyi is a dangerous nut" ("Ibranyi jest niebezpiecznym świrem").


Nie masz swojego rozumu, żeby weryfikować to, co czytasz, czy musisz przeczytać kolejną opinię, albo ktoś musi Ci powiedzieć wprost, jak masz żyć?

W naszych warunkach do spłodzenia dziecka dochodzi tylko wtedy, kiedy miliony plemników są wprowadzane za pomocą penisa do pochwy. Z zażenowaniem tłumaczę to, jak uprawia się seks i jak powstaje nowe życie. A nie powstaje na pewno przez przytulenie. Tak się nie da. To niemożliwe.

_________________
MODERATOR


Śr wrz 05, 2018 7:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Wierzę, że gdyby nie było grzechu pierworodnego, to nie byłoby potrzeby wytwarzania milionów plemników przez organizm mężczyzny. Polucje to skutek grzechu pierworodnego.

Objawienia bł. A. K. Emmerich mogą być fałszywe, o czym świadczy to, że na arce Noego miało być więcej niż osiem osób. Tak więc i relacja o tym, że Joachim i Anna ściskali się i to było poczęciem NMP też może być nieprawdziwa.

Jak została poczęta Maryja? Czy przed jej poczęciem doszło do wprowadzenia penisa do pochwy? Czy ciało Maryi powstało z połączenia plemnika z komórką jajową?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr wrz 05, 2018 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Mozesz wytlumaczyc jak na poziomie biologicznym powstaje czlowiek z samego "sciskania sie" ?
Wiadomo ze normalnie dzieje sie to przez zaplodnienia komorki jajowej kobiety plemnikiem mezczyzny, do tego ta komorka jajowa musi sie znajdowac w odpowiednim srodowisku zeby zarodek zaczal sie rozwijac.


Śr wrz 05, 2018 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Wierzę, że przed grzechem pierworodnym panował porządek nadprzyrodzony. W nim nie potrzebne były miliony plemników, żeby doszło do poczęcia, nie byłoby też np. wydalania i starzenia się.

Można się zastanowić nad tym, czy Adam miał penisa przed grzechem pierworodnym. Według mnie to ciekawe pytanie.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr wrz 05, 2018 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Przypuszczam że miał pępek ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr wrz 05, 2018 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Nie wiem, czy miał, czy nie miał. Raczej nie miał, jako znak tego, że nie miał matki. Był pierwszym człowiekiem, który zaistniał. Czy Jezus miał pępowinę przy narodzeniu? Myślę, że nie. Myślę, że Jego ciało powstało w łonie Maryi w nadprzyrodzony sposób.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr wrz 05, 2018 22:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Tylko to jest godniejsze pytanie do zastanawiania się niż to które zadałeś. Na obrazach ma pępek. Jakby wyglądał bez?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr wrz 05, 2018 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Jezus miał penisa? Czy Jezus miał pępek? Jezus miał jądra?
To Jezus był mężczyzną? Jezusowi rosła broda?

Adam miał genitalia? Ewa miała piersi? Ewa miała waginę? To Ewa była kobietą, a Adam mężczyzną? Nie różnili się przecież od siebie, skoro nie mieli genitaliów i piersi.

Nieważny - naprawdę są dobrzy lekarze, którzy mogą pomóc...

_________________
MODERATOR


Cz wrz 06, 2018 7:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Popęd seksualny jest darem od Boga - jest talentem do wykorzystania, który otrzymaliśmy. Trochę na chłopski rozum i bardziej po Bożemu było, gdy niegdyś mówiono: "d..a, to biednego omasta". Dziś każdy co bardziej święty apologeta i psycholog robią seksualny terroryzm twierdząc, że nawet wielodzietne małżeństwa żyją w grzechu. Tak samo było w Starym Testamencie z historią Onana, która dziś w całości jest nie do przyjęcia, ale wyrwano małą jej cząstkę i jest czym straszyć. Tak się właśnie produkuje problemy z seksem i niechęć do zawierania sakramentalnego małżeństwa.
Gdzie Jezus mówi o grzeszności seksu, oprócz tego, gdy pouczał o przykazaniach zawartych w Dekalogu?

Jak chcesz obniżyć swój popęd, to poszukaj sobie dziewczynę( oczywiście mówię do mężczyzn) i się ożeń. Bardzo skuteczne. Ja twierdziłem w żartach i na serio, że więcej ja 3 dni bez baby nie wytrzymam. Teraz już to ostatnie nie jest tak skrupulatnie :D przestrzegane. Jak ktoś wybrał celibat - to jego wybór. Jezus obowiązkowego celibatu nie założył. Nawet uzdrawiał teściową Piotra.
Wierzę w jeden Święty Kościół Powszechny, który strzeże Bożej nauki.


Cz wrz 06, 2018 8:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Zbigniew3991 napisał(a):
Nieważny - naprawdę są dobrzy lekarze, którzy mogą pomóc...

Nieważny się leczy, podobnie jak ja, Ergo czy Equileuss,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz wrz 06, 2018 8:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy72 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Nieważny - naprawdę są dobrzy lekarze, którzy mogą pomóc...

Nieważny się leczy, podobnie jak ja, Ergo czy Equileuss,


Ja też się leczę - jestem na terapii. Dobrze mi to wychodzi.

_________________
MODERATOR


Cz wrz 06, 2018 8:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
No t wychodzi na to ze na forum polowa piszacych stale sie leczy z roznych powodow
Ja sie nie lecze, puki co :).


Cz wrz 06, 2018 20:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL