Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak Bog postrzega czlowieka? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Jak Bog postrzega czlowieka?
Dobry wieczór Wszystim: )
Chcialam zapytać, (chociaż napewno podświadomie wiem, a pytanie jest dość banalne, ale ostatnio różne myśli się kłócą w mojej głowie) jak Bóg patrzy właściwie na człowieka, czy zawsze z tą samą miłością, z mocą wybaczenia..?
Od jakiegoś czasu wiara stała się częścią mojego życia-ba, nawet życiem, staram się uczestniczyć w nabożeństwach, które dają mi 'ciągłego kopa' do nieustannego życia wiarą, z Jezusem i chociaż staram sie powolutku eliminowac liczbę grzechów, wieczorem robiąc malutki rachunek sumienia widzę wciąż te same grzechy.
Czy nasz obraz w Jego oczach nie jest 'brudniejszy' codzień? Ile można starać obiecywać Mu, że wyjedziech chociaż odrobinę z tego bagna grzechów, a i tak wciąż upadać. To głupie, ale niekiedy wieczorami nawet głupio mi cokolwiek mówić do Niego, czasami czuję się jak taka oszustka wykorzystujaca Jego miłość.


Cz lip 05, 2012 22:06
Zobacz profil
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
Sądzę, że Bóg ma ogromne poczucie humoru i zaiste- patrzy na to nasze nędzne życie jak na dobry kabaret :D

Dobrze oddaje to już wcześniej cytowany przeze mnie S.J.Lec:
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.

bądź Woody Allen:
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.


Cz lip 05, 2012 22:58
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
miłość Boga jest darmowa, ale On sam jest wymagający..moim zdaniem,
jak każdy dobry ojciec..
gdybyśmy wszystko dostawali bez wysiłku to byśmy szybko się wykoleili.
Bóg to po prostu najlepszy Ojciec.


Pt lip 06, 2012 0:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
mkb napisał(a):
miłość Boga jest darmowa, ale On sam jest wymagający..moim zdaniem,
jak każdy dobry ojciec..
gdybyśmy wszystko dostawali bez wysiłku to byśmy szybko się wykoleili.
Bóg to po prostu najlepszy Ojciec.


dokładnie

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pt lip 06, 2012 8:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
:) dziekuje


Pt lip 06, 2012 8:47
Zobacz profil
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
Zacznij się skupiać na Bogu a dopiero później na sobie.Miłość to relacja,która przebiega w taki sposób,że najpierw jest dobro tej drugiej osoby a dopiero później dobro moje.Aby jednak tak było najpierw trzeba pokochać siebie takim jakim się jest.Trzeba siebie zaakceptować pomimo tego iż wiemy,że jesteśmy grzesznikami.Taka postawa otwiera nas na tę głębszą relację i na zjednoczenie z Bogiem.
Bóg patrzy zawsze przez serce swojego Syna.I tak my powinniśmy patrzeć najpierw na siebie,później na drugiego człowieka.Na Boga patrzysz przez osobę Jezusa,gdyż to On nam ukazał w sposób najbardziej pełny jakim jest Bóg.Więcej zobaczymy później.
Błogosławię Tobie!


Pt lip 06, 2012 9:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
Saraa

A wyobraź sobie: masz dwuletnie dziecko, które mimo wszelkich napomnień się brudzi, kłóci, bije itd. Co więcej: nawet się stara, ale nijak mu ta grzeczność nie wychodzi. Przestaniesz je kochać? Przestaniesz słuchać? Przestaniesz się troszczyć?

Warto pamiętać o tym:
Cytuj:
Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą. (z Ewangelii wg św. Łukasza)


Jeśli Ty miałabyś cierpliwość, wyrozumiałość, miłość, o ile bardziej Bóg, który JEST MIŁOŚCIĄ?

To nie oznacza braku wymagań. Brak wymagań byłby krzywdą dla dziecka. Ale nie o wymagania chodzi i nie o nie pytasz, prawda?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt lip 06, 2012 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
jo_tka napisał(a):
A wyobraź sobie: masz dwuletnie dziecko, które mimo wszelkich napomnień się brudzi, kłóci, bije itd. Co więcej: nawet się stara, ale nijak mu ta grzeczność nie wychodzi. Przestaniesz je kochać? Przestaniesz słuchać? Przestaniesz się troszczyć?

Ja nie mam cierpliwości do dzieci

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 06, 2012 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
Jo_tka, bardzo fajnie i mądrze to ujelas:)
Na miejsco Boga po tych wszystkich nieudanych przeze mnie próbach, dniach, staraniach juz dawno bym sie wkurzyla na moja osobę i obrazila :D
Stad wlasnie moje pytanie bylo.. Ile i jak często Bóg potrafi przebaczyc, to się w głowie nie miesci:)
Dziękuję Wszystkim!:)


So lip 07, 2012 5:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
Bóg Kocha wszystkich tak samo. Jesteśmy Jego dziećmi. Wybacza zawsze jeśli umiemy się pokornie przyznać i okazać Miłość, bo jest Miłosierny, Jest Miłością, ale i jest Sprawiedliwy. Mówię sobie, lepiej Kochać i Zaufać Bogu - Abba Ojcze, niż poddać się Jego Sprawiedliwości.
Czy chcę sobie wybaczyć i wybaczam innym?
Czy chcę wyrazić skruchę za to co złego, przeciw Bogu i drugiemu człowiekowi zrobiłem?
Czy proszę o pomoc Boga i w każdej chwili życia o Nim pamiętam?
Miłość zwycięża wszystko. Oby zawsze była w moim sercu.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Wt lip 17, 2012 12:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
Dziękuje Kooool:.)


Wt lip 17, 2012 16:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 19:02
Posty: 74
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
Cytuj:
wieczorem robiąc malutki rachunek sumienia widzę wciąż te same grzechy.

św. Augustyn powiedział: Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

Cytuj:
To głupie, ale niekiedy wieczorami nawet głupio mi cokolwiek mówić do Niego

kiedys ogladałem w telewizji jakis film dokumentalny o błogosławionym Janie Pawle II, i tam On między innymi mówił - nie pamietam dokładnie ale postaram to mniej wiecej przytoczyc:
istnieje takze modlitwa bez słow, podczas takiej modlitwy wiele powinnismy słuchac co Bog chce nam powiedziec.


saaro nie wiem czy Ci pomoge odpowiedziec na twoje pytanie ale napisze:
czemu nie chce nam sie modlic rano i wieczorem? - bo nie traktujemy modlitwy jak rozmowy, słowo modlitwa kojarzy nam sie klepaniem Ojcze Nasz... ;

musimy stac sie jak dzieci, spójrzmy na nich: budzac sie, to przychodza jeszcze do łózka rodziców, kłada sie obok nich
i razem tak leza jeszcze 20min, opowiadajac co im sie sniło. Tak powinnismy zachowywac sie i my podczas modlitwy. Pan Bóg bardzo nas kocha, On pozostawia całe swoje królestwo aniołom, aby one rzadziły, a On siedzi koło naszego łózka gdy śpimy i przez cały czas na nas sie patrzy, nie ma nic cenniejszego oprócz nas. Jestesmy dla Niego jednyni, wyjatkowi.

Podobnie powinismy zachowywac sie podzcas wieczornej modlitwy: opowiadac Panu co nam sie przydarzyło, np: ze zmokłem bo w drodze do sklepu zaczoł padac deszcz, spotkałem sie z kolega którego dawno nie widziałem itp.
Powinismy modlitwe traktowac jak spotkanie z rodzicami, przychodzimy do nich i po całycm dniu i opowiadamy co nam sie przydarzyło.

Oczywiscie, modlitwy takie jak Rózaniec, Koronka czy Ojcze Nasz, Zdrowa Maryjo itp. sa przepieknymi modlitwami i znich tez powinnismy korzystac, ale moze to słowo nie pasuje, powinismy sobie modlitwe ,,urozmaicac,, bo po pewnym czasie nam ona sie z nudzi, bo ile mozna mówic w koło to samo -- a kiedy nam sie znudzi prawdziwa, taka zwykła rozmowa z innymi ludzmi - nigdy, tak i powinismy modlitwe traktowac.

ja moge sie myslic, sam mam problemy skrupulanstwem wiec saaro nie traktuj mojej wypowiedzi bardzo powaznie, podchodz do niej troszke moze lekcewaząco.

_________________
Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.
~ św. Aureliusz Augustyn z Hippony


Wt lip 17, 2012 23:03
Zobacz profil
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
rocznik94 napisał(a):
słowo modlitwa kojarzy nam sie klepaniem Ojcze Nasz... ;

mnie się nie kojarzy, a twoje słowa troszeczkę ubliżają tej modlitwie.

rocznik94 napisał(a):
Oczywiscie, modlitwy takie jak Rózaniec, Koronka czy Ojcze Nasz, Zdrowa Maryjo itp. sa przepieknymi modlitwami i znich tez powinnismy korzystac, ale moze to słowo nie pasuje, powinismy sobie modlitwe ,,urozmaicac,, bo po pewnym czasie nam ona sie z nudzi, bo ile mozna mówic w koło to samo -- a kiedy nam sie znudzi prawdziwa, taka zwykła rozmowa z innymi ludzmi - nigdy, tak i powinismy modlitwe traktowac.
spróbuj to powiedzieć ludziom z kołek różańcowych.
twoja opinia wynika z niezrozumienia tego, czym są te modlitwy i z braku wiary w ich skuteczność.

rocznik94 napisał(a):
nie traktuj mojej wypowiedzi bardzo powaznie, podchodz do niej troszke moze lekcewaząco.[/i][/u]
moze wiecej szacunku do samego siebie? :-)

...ale podpis masz super:
"Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.
~ św. Aureliusz Augustyn z Hippony "


Śr lip 18, 2012 0:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
Jaki jest sposób, aby nie trwać w tym samym grzechu? Jezus! Myśl o Nim w każdej chwili, módl się nie ustannie, to jest sposób, aby odgonić szatana, bo na słowo Jezus ucieka. Gdyby Adam i Ewa wezwali Boga w momencie gdy szatan ich kusił, gdyby zapytali Boga o Jego zdanie, a nie sami na własną rękę, na własnej skórze spróbowali prawdy i konsekwencji grzechu, nie było by dziś tylu problemów.
Czyż i dziś w sytuacji "dziwnej, bo grzesznej" nie wystarczy zawołać, Boże przyjdź i ratuj?
Jezu pomóż mi, Jezu co Ty byś zrobił na moim miejscu, Jezu wybacz mi, że mój grzech znów zranił Twoje Święte Ciało.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Śr lip 18, 2012 8:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 19:02
Posty: 74
Post Re: Jak Bog postrzega czlowieka?
mkb, prosze nie zrozum mnie zle, ja wierze wielka moc rózanca. Sam lubie uczestniczyc nabozenstwach rózancowych w pazdzierniku.
Nie wiem jak inni ludzie, ale ja uwazam, ze przez kilkanascie lat te same modlitwy rano, wieczorem moga sie troszke znudzic (co nie mówie ze one sa złe, bo sam z nich cały czas korzystam) ale czasami lepiej tak zwykle porozmawiac lub np pospiewac i wielbic Ojca :)

Kto śpiewa – ten dwa razy się modli :)

_________________
Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.
~ św. Aureliusz Augustyn z Hippony


Śr lip 18, 2012 14:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL