Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Czy zwatpienie jest grzechem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2012 8:41
Posty: 24
Post Czy zwatpienie jest grzechem
Chcialbym sie zapytac czy zwatpienie (nie wiem czy to dobre slowo w tym kontekscie) w Boga jest grzechem? Od dluzszego czasu prosilem intensywnie Jezusa o rozwiazanie moich problemow. Zostalem wysluchany i problemy odeszly. Wczoraj poczulem sie zbyt pewny siebie. Pomysalem, ze byc moze poradzil bym sobie bez Boga (pomimo, ze wszystko dzieje sie z jego wola i tak). Przez chwile nawet pojawila sie mysl, czy moze odpuscic sobie msze swieta w niedziele.

Sam zganilem sie za te mysli ale nie czuje sie z tym dobrze. Czy tego typu mysli sa grzechem?


So lip 28, 2012 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy zwatpienie jest grzechem
Możemy o tym jedynie podyskutować, bo nie wszyscy mogą odpowiedzieć jako autorytet w tej kwestii. Piszesz o chwilowej myśli, którą jednak odrzuciłeś. Takich każdy z nas ma wiele, dotyczą przeróżnych sfer. Żeby coś odrzucić lub przyjąć, to musi się wpierw pojawić. Trudno zatem, według mnie, mówić o grzechu, w sytuacji gdy odrzuciłeś takie myśli i nie dopuściłeś do siebie pychy. Natomiast czy Bóg wymaga od nas bezmyślności i ślepego wykonywania zaleceń? Pytam bo trudno myśleć o sprawach wiary, gdy człowiek każdą myśl traktuje jak potencjalny grzech.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So lip 28, 2012 18:59
Zobacz profil
Post Re: Czy zwatpienie jest grzechem
myśli to są myśli, a czyny to są czyny...
jeśli jakieś złe myśli przychodzą, a my je odpychamy lub po prostu pozwalamy im odpływać..
to jaki w nich nasz udział? żaden.
szatan jest aniołem, istota inteligentna, może z łatwością docierać do sfery naszych myśli,
stad się biorą np. niektóre pokusy. bo on nas do pewnego stopnia zna, zna nasze słabości.
ale pokusy nie są grzechami i bardzo często służą naszemu oczyszczeniu.

nawrócony, nie martw się...
ja przez cale tygodnie miałam tak, ze w niedziele rano przed Msza towarzyszyły mi takie myśli:
"jak ja nie znoszę tego całego katolicyzmu" :roll:
"jakie te Msze nudne" :|
"jak ci wszyscy ludzie tam stojący mnie irytują" :-X
i wiele, wiele innych bardzo "ciekawych" he he

pozwalałam się tym "kłębom" przewalać przez moja biedna galowe.
ale już w okolicy Komunii sw. wszystkie te myśli czmychały...
i potem tez był spokój, aż do kolejnej niedzieli.
tak miałam przez parę tygodni, a potem już tak nie myślałam.
wytrwałam w wierze (dzięki lasce Boga!) i pokusy odeszły.
Dobrze jest tez czasem powiedzieć o tego typu myślach Spowiednikowi,
bo wtedy zapraszamy Jezusa w nasze życie, w nasze sprawy i trudności jakie przechodzimy.
Tego typu zwątpienia znacznie szybciej wtedy odchodzą.

nawrócony, przejdziesz jeszcze bardzo wiele.
to są dopiero początki. ;)


N lip 29, 2012 2:41

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Czy zwatpienie jest grzechem
Jak już napisali przede mną, sama powstająca myśl grzechem nie jest. Tylko potem człowiek musi na nią jakoś odpowiedzieć, albo dalej rozwijać, albo odrzucić. I dopiero w tym miejscu pojawia się odpowiedzialność, bo dopiero w tym miejscu człowiek może zadecydować.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na samą treść tej myśli, bo jest ona bardzo sprytna i warto się nad tym głębiej zastanowić. Jeżeli postawić pytanie, czy jesteś wstanie poradzić sobie w życiu sam, czy brak Boga albo mszy niedzielnych w Twoim życiu spowoduje nawrót kłopotów, to odpowiedź brzmi, prawdopodobnie nie. Prawdopodobne, Twoje kłopoty już minęły i brak wiary nie będzie miał na nie więcej wpływu. Tylko, że nie o to przecież chodzi. Celem wiary w Boga i chodzenia na mszy nie jest zapewnienie sobie powodzenia w życiu. To pytanie wyżej, jest tendencyjne i bardzo sprytnie skonstruowane, bo przesłania sobą pytanie najważniejsze, czy chcesz przyjąć boża miłość i ją odwzajemnić? Czy uznajesz Boga za stwórcę i pana wszechświata, czy może uważasz, że lepiej będzie gdy sam obejmiesz rządy w swoim własnym królestwie? Te wątpliwości z Twoich myśli to po prostu, wypisz wymaluj, tekst węża z Księgi Rodzaju.

A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?Niewiasta odpowiedziała wężowi: Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli. Wtedy rzekł wąż do niewiasty: Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło. Rdz 3,1-5

Przecież, otwarcie oczu, i możność poznania dobra i zła to pozytywna rzecz. Na tak postawioną sugestię węża każdy ma ochotę powiedzieć, pewnie to ja lecę zjeść, będę mądrzejszy. Ale pod tym jest ukryte, a wręcz zamaskowane pytanie, czy ufasz Bogu?

Nigdy nie uważałem się za specjalistę od demonów i stroniłem od zabierania udziału w dyskusjach na ten temat. Ale jestem święcie przekonany, że kluczowa działalność Złego na świecie polega na podszeptywaniu takich właśnie sprytnych pytań, na wmawianiu ludziom, że Bóg jest im nie potrzebny, a nie na podprogowych przekazach na koncertach Madonny.


N lip 29, 2012 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2012 8:41
Posty: 24
Post Re: Czy zwatpienie jest grzechem
silgar napisał(a):
Nigdy nie uważałem się za specjalistę od demonów i stroniłem od zabierania udziału w dyskusjach na ten temat. Ale jestem święcie przekonany, że kluczowa działalność Złego na świecie polega na podszeptywaniu takich właśnie sprytnych pytań, na wmawianiu ludziom, że Bóg jest im nie potrzebny, a nie na podprogowych przekazach na koncertach Madonny.


Moim najwiekszym problemem byl brak wiary w zlego. Cale szczescie pewna osoba z tego forum wyczulila mnie na jego podszepty i jak je rozpoznawac. Dzisiaj, doslownie pol godziny po mszy swietej gdy mysalem, ze moja wiara jest bardzo silna i czuje laske Boska uwierzylem w szatana. Nie myslac nawet o sprawach religijnych nagle w glowie pojawia sie mysl. Zly zadal mi bardzo podstepne pytanie. Nie wiem jeszcze jak sobie z tym poradze ale wystawia to na probe moje zycie w zgodzie z KK.


Pn lip 30, 2012 16:57
Zobacz profil
Post Re: Czy zwatpienie jest grzechem
..podstępne pytanie...hmm


Śr sie 01, 2012 14:46

Dołączył(a): N cze 17, 2012 21:17
Posty: 9
Post Re: Czy zwatpienie jest grzechem
Witam,
postanowilam moze w tym watku sprobowac cos napisac. W innym mnie wycieli. Czytalam Pana list MOJE NAWROCENIE i widzialam ze jest Pan nawrocony z pana Kluski. Ja chcialam napisac, czytajac ten Pana watek, ze moze teraz czas na kazania ksiedza Piotra Pawlukiewicza , a takze jego ksiazki.
Polecam poszukiwania w necie. Na youtube.com ale nie tylko np. PRAWDZIWE JA, SPOWIEDZ.
Bardzo cenne wyklady - do odszukania na yotube.com
Jest jeszcze jedna mozliwosc pomocy komus w Pana sytuacji. Rowniez wyklad o spowiedzi - bardzo cenny. Pojawil sie ten link do tego wykladu na tym forum rowniez juz. Jest to link o spowiedzi w watku SPOWIEDZ w tym dziale ZYC WIARA. Prosze sobie odszukac - ostatnia wypowiedz czy wypowiedz z linkiem gloria. tv. Bardzo interesujace i moze pomoze. OBY :aniol:
Pozdrawiam,
tarotonline


Śr sie 01, 2012 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2012 8:41
Posty: 24
Post Re: Czy zwatpienie jest grzechem
Tarotonline, dziekuje za sugestie. Z pewnoscia przeslucham.

//edit
Wlasnie slucham rekolekcji Ks. Piotra Pawlukiewicza. Bardzo interesujace puki co. Dziekuje.


Cz sie 02, 2012 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 17, 2012 21:17
Posty: 9
Post Re: Czy zwatpienie jest grzechem
bardzo sie cieszcze ze znalazles cos dla siebie BYC moze. Pozwolilam sobie napisac do Ciebie na priva i zadac Ci kilka pytan zwiazanych z Twoim nawroceniem. A tutaj chce dolaczyc link, ktory moze pomoze osobom majacym trudnosci w wierze. Tych kazan sa 3 czesci. Polecam.
Pozdrawiam,
tarotonline.

http://www.youtube.com/watch?v=2d46OBv1dpk


Cz sie 02, 2012 20:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 09, 2012 10:09
Posty: 6
Post Re: Czy zwatpienie jest grzechem
Zamiast zastanawiać się co jest grzechem, a co nie sugeruje więcej dobrych uczynków dla innych, a wtedy zwątpienie przechodzi, a Bóg wybacza.

_________________
https://mark4u.pl/171-foto-ramki
https://skiracecenter.pl/
https://www.swiatartysty.pl/


Cz sie 09, 2012 10:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL