Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 6:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Różna Szczęśliwość w Niebie

Dogmat KK, Dogmat Uroczysty, którego treść nie podlega żadnej dyskusji

Szczęście zbawionych jest stopniowane w zależności od ich zasług. DU

na początek, by się w umysłach dobrze utrwaliło


Pn lip 29, 2013 9:26
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
To ja prosze o date i miejsce ogloszenia tego dogmatu.


Pn lip 29, 2013 9:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Oraz jakieś publikacje, gdzie choć wspomina się o tym dogmacie, najlepiej polskie. Na tej stronie faktycznie takowy jest wymieniony, choć nie wiem dokładnie kim jest autor: http://www.antonisia.strefa.pl/dogmaty.html

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn lip 29, 2013 9:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
To było by niesprawiedliwe. Poza tym niebiblijne.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 29, 2013 9:55
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
ks. Wincenty Granat, Dogmatyka katolicka. Eschatologia. Rzeczy ostateczne człowieka i świata, t. VIII, Lublin 1962.


Ostatnio edytowano Pn lip 29, 2013 10:05 przez frater, łącznie edytowano 1 raz



Pn lip 29, 2013 10:03
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Nadto w miarę czasu temat znacznie rozbuduję. Przykłady z PŚ też podam. Pomalutku, nie tylko to mam na głowie. Skierowanie na konkretne zakony i konkretne Klasztory też dam w przyszłości.


Pn lip 29, 2013 10:05
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
@frater, to mnie nie satyfakcjonuje. Dogmat, to prawda wiary okreslona jasno i wyraznie, a nie co kto kiedys w jakiejs ksiazce napisal.

Kto i kiedy sformulowal taki dogmat w takiej formie, jak ty go podales?

A jesli chodzi o klasztory, to kazdy srednio inteligentny czlowiek znajdzie je i bez twojej pomocy. Tymozesz co najwyzej napisac dlaczego ten konkretny, a nie inny jest bardziej celowy w temacie "roznej szczesliwosci niebieskiej" (ktorej i tak nie bedziemy mogli porownywac - patrz sw Teresa z Lisieux, Doktor Kosciola)


Pn lip 29, 2013 10:17

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Różna szczęśliwość - czyli święci poustawiają się nawet w niebie a zwykły człowiek nie będzie taki szczęśliwy?
A przypowieść o robotnikach winnicy? Mówi o tym że tzw, zwykli ludzie najpierw odbiorą swoją odpłatę, a święci będą myśleli że więcej im sie należy

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 29, 2013 10:25
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Niebo czyli pełnię szczęścia dostaje każdy Niebianin. I każdy dostanie na maxa, ile jest wstanie pomieścić i żadnego dyskomfortu z tego tytułu, że ktoś ma inaczej nie będzie miał bo choćby nie wiem jak chciał sam więcej nie osiągnie, bo nie ma takiej potrzeby i nie rozumie jak można chcieć więcej. Czy mam `sypać` następnymi Dogmatami, które znacznie podnoszą Wam poprzeczkę po śmierci ziemskiej?

Natomiast zarówno na ziemi jak i w Niebie są różne potrzeby i pojemności Duszy i pragnienia. Spokojnie, wszystko w swoim czasie napiszę . Jak pisałem temat znacznie rozbuduję i to wielokierunkowo, ale puki co mam niedokończony poprzedni temat - bardzo ważny, w którym wywaliłem `wózek z liberałami ` na tym forum i zapraszam do pociągu do Nieba do wielkiej Świętości, gdzie by się dostać trzeba poprosić PANA JEZUSA o Bilet.

Mam też inne sprawy poza forum.wiara.pl też wybitnie ważne, jak i obowiązki.

@Kael
Masz źródło wykaż się trochę Moja Droga i pomóż mi w tym temacie. :) Nadto temat Ci się mocno utrwali. Nauczanie KK w tej materii też możesz pomóc mi przedstawić. Będzie mi przyjemnie. :)


Pn lip 29, 2013 10:38
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
@frater, to ty zaczales ten temat, robisz za nauczyciela (choc to forum dyskusyjne), ty masz zrodlo, ja nie mam do niego dostepu.
Podobno masz wiedze, to ja udowodnij. Bo bedziesz jak Jajko: pisal cokolwiek, a my mamy ci dostarczac faktow i uzupelniac twoje wymysly.

Na tym dyskusje na tym forum nie polegaja.


Pn lip 29, 2013 10:45
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Ja te Dogmaty dla Was traktuję jako ostateczność świadomy, że podnoszę Wam poprzeczkę po śmierci. Jak myślicie dlaczego o Dogmatach się tak mocno nie trąbi? Przecież jest ich bardzo dużo.

Tylko na forum.wiara.pl nawet niektóre interpretacje PŚ są kuriozalne i liberalne i nie mam czasu, ani ochoty dyskutować w sprawach oczywistych. Mogę dyskutować, czy pomagać w sprawach niezrozumiałych dla wielu, ale w sprawach oczywistych nie mam co dyskutować. Podałem źródło. Poczytaj jak przeczytasz cały tom zrozumiesz, że niewiele więcej oficjalnie możesz sama powiedzieć.

Jeszcze raz piszę - ja Dogmaty te cztery daję jako ostateczność, by wykluczyć dyskusje nad Status Quo, a nawet tu jest opór. `ludzie trzymajcie mnie` :o

Kael ja się czasami mylę i nawet na tym forum, wydaje mi się, że nie raz przepraszałem. Ja Ci nie mówię byś wzniosła się na ten poziom, ale zacznij choć trochę być obiektywna, a nie tylko bronić własnego światopoglądu do upadłego. Przepraszam, że Ci to pisze publicznie, ale temat nie tylko Ciebie dotyczy.
Spójrz na postawę WISTA mimo, że ma inne zdanie stara się być Sprawiedliwy. To jest zupełnie inne podejście dlatego na PW dostał ode mnie przekonujące argumenty kiedyś, bo ma umysł Otwarty. Mimo, że czasami myśli zupełnie inaczej jak ja.


Pn lip 29, 2013 11:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Ja chciałbym zasugerować, że na początku tej dyskusji, to trzeba by ustalić, czy w końcu chodzi o poziomy nieba, czy o jakąkolwiek formę gradacji szczęśliwości, będącej nagroda a zasługi.


Pn lip 29, 2013 12:36
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
@frater, albo sie na czyms znasz i mozesz podawac fakty, albo sie nie znasz i nie zabierasz sie za pouczanie.
To jest typowa "koscielna" maniera, ze podaje sie pewne informacje, a pytania traktuje jak "atak". Tyle ze jezeli to bylby jakikolwiek atak, to li i jedynie na niewiedze i niedouczenie "nauczycieli". Na pewno nie na Kosciol, nie na Pana Boga i nie na Prawde.
frater napisał(a):
Ja te Dogmaty dla Was traktuję jako ostateczność świadomy, że podnoszę Wam poprzeczkę po śmierci. Jak myślicie dlaczego o Dogmatach się tak mocno nie trąbi? Przecież jest ich bardzo dużo.

Wiesz, co mi kiedys znajomy jezuita powiedzial? Prawdziwych dogmatow wcale nie jest tak duzo.

Ty nam w ogole nie masz co podnosic zadnej poprzeczki, a juz na pewno nie po smierci :o , bo to nie twoje zadanie.

frater napisał(a):
Tylko na forum.wiara.pl nawet niektóre interpretacje PŚ są kuriozalne i liberalne i nie mam czasu, ani ochoty dyskutować w sprawach oczywistych. Mogę dyskutować, czy pomagać w sprawach niezrozumiałych dla wielu, ale w sprawach oczywistych nie mam co dyskutować. Podałem źródło. Poczytaj jak przeczytasz cały tom zrozumiesz, że niewiele więcej oficjalnie możesz sama powiedzieć.


Czyli NIE WIESZ. Gdybys wiedzial, to bys napisal w jednym zdaniu, ale wolisz sie wykrecac, pomawiac, dopisywac innym jakies poglady
frater napisał(a):
kuriozalne i liberalne
i udawac, ze ktos napada nawet nie na ciebie, ale na wiare.
frater napisał(a):
Jeszcze raz piszę - ja Dogmaty te cztery daję jako ostateczność, by wykluczyć dyskusje nad Status Quo, a nawet tu jest opór. `ludzie trzymajcie mnie` :o

Jakie CZTERY dogmaty?
I dlaczego tylko CZTERY?
frater napisał(a):
Kael ja się czasami mylę i nawet na tym forum, wydaje mi się, że nie raz przepraszałem. Ja Ci nie mówię byś wzniosła się na ten poziom, ale zacznij choć trochę być obiektywna, a nie tylko bronić własnego światopoglądu do upadłego. Przepraszam, że Ci to pisze publicznie, ale temat nie tylko Ciebie dotyczy.
Spójrz na postawę WISTA mimo, że ma inne zdanie stara się być Sprawiedliwy. To jest zupełnie inne podejście dlatego na PW dostał ode mnie przekonujące argumenty kiedyś, bo ma umysł Otwarty. Mimo, że czasami myśli zupełnie inaczej jak ja.


Jaki to ja mam fratrze swiatopoglad, ktorego podobno bronie?
Ja pytam, zeby wyjasnic niejasnosci i czegos sie dowiedziec. Podobno ty wiesz, wiec kogo, jak nie ciebie mam pytac? Chce znac szczegoly, a nie tylko na wiare przyjmowac czyjes poglady na bazie (byc moze) falszywych przeslanek.

Podobno istnieje dogmat, ktory przytoczyles, a nawet jakies trzy dodatkowe, ktorymi chcesz nam zatkac gebe (mowiac brzydko) a nie potrafisz napisac, kto i gdzie go sformulowal?
Ja nie posiadam dziela o ktorym piszesz i dla twojej frajdy nie bede go kupowac, jezeli stoi u ciebie na polce i z niego cytujesz.


Ostatnio edytowano Pn lip 29, 2013 12:47 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn lip 29, 2013 12:43
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Postaram się Was naprowadzić, a co do terminologi to czy nazwiemy to Chóry, czy Kręgi, czy Poziomy ...

Pytanie do dyskusji;

Czy Maryja, Mama BOŻA, w Niebie będzie
tak samo Wysoko (Blisko BOGA OJCA) i z tą samą Szczęśliwością i z tym samym Poznaniem, jak osoba, która się prześliznęła przez życie i powinna trafić do piekła (mam nadzieję, że tu kolejnego Dogmatu o piekle dla liberałów nie muszę dawać), a tylko z wielkiej MIŁOŚCI BOŻEJ i Miłosierdzia trafiła do Nieba?


Pn lip 29, 2013 12:46
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Frater Ty nas nie naprowadzaj, tylko podaj kiedy dogmat został ogłoszony przez Kościół.


Pn lip 29, 2013 12:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL