Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Głos Boga w sercu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 19:10
Posty: 9
Post Głos Boga w sercu
Czy ktoś z was usłyszał kiedyś głos Boga w swoim sercu? To jest bardzo osobisty, delikatny temat. Ja, jako osoba w pełni władz umysłowych itd. :-) mogę z całą świadomością powiedzieć TAK. Było to w noc Paschy, byłam w stanie łaski uświęcającej, długo przygotowywałam się do przeżycia tej nocy. Bóg powiedział mi wtedy, że mnie kocha (dał mi odczuć tą miłość). Kocha mnie taką jaka jestem, a idealna to ja nie jestem, w zasadzie daleko mi do tego. Nigdy nie byłam tak szczęśliwa i teraz wiem, że już nic i nikt nie uszczęśliwi mnie tak jak Pan Bóg. Pytam, czy mieliście podobne doświadczenie.


Pn lis 03, 2014 19:29
Zobacz profil
Post Re: Głos Boga w sercu
Witaj, to co piszesz jest szalenie osobiste...i zapewne pięknie to przeżywasz.
Jednak czy nie uważasz że mogłabyś o tym doświadczeniu porozmawiać z kimś w realu....może ze spowiednikiem.

Czy bloszek to zdrobnienie od Carla Blocha? Namalował cudowny obraz Jezusa w Getsemani. Bardzo lubie ten obraz..

Pozdrawiam,
M-M


Wt lis 04, 2014 10:08

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 19:10
Posty: 9
Post Re: Głos Boga w sercu
Rozmawiałam o tym doświadczeniu w realu. Należę do Wspólnoty Neokatechumenalnej i tam o tym mówiłam, również bliskim. Spowiednikowi nie, nie myślałam o tym, ciekawe. Jestem ciekawa czy ktoś ma podobne doświadczenie.
Bloszek to zdrobnienie od nazwiska.


Wt lis 04, 2014 12:06
Zobacz profil
Post Re: Głos Boga w sercu
Pokój z Tobą :)
Dzielenie się na grupie jest czymś innym niż rozmowa ze spowiednikiem, albo z prezbiterem w cztery oczy...w innym dniu niż spotkania.
Pomyśl o tym...i powdzenia!

Aha i pielegnuj w sobie to uczucie, tą bliskość której doświadczylas na Pasche.


Wt lis 04, 2014 20:55
Post Re: Głos Boga w sercu
Autentyczność i siłę doświadczenia zwykle poznaje się po tym, że trudno o nim nie mówić. Świadectwo samo się wyrywa z serca.


Wt lis 04, 2014 21:57

Dołączył(a): Cz sty 01, 2015 0:25
Posty: 15
Post Re: Głos Boga w sercu
potrzebuje pomocy Chcjała bym isc do zakonu pre lat się nat tym zastanawiałam aż to potrzułam .
Ale w tym mam problem bo bardzo kocham przebywać w kościele jak śpiewać jak organista piesni religijne czy ktoś wie czy jak się pujdzie do zakonnu to jest tak i czy to jest możliwe żeby przelożona pozwoliła mi to robić co i organiście ja to kocham śpiewać piesni religijne pare lat bylam w scholi bo kocham to robić to mi sprawia że czuje się szczęśliwa w tedy .Wszyscy mi mówią żebym poszla po tej szkole do szkoły muzycznej ale czybym musiała być po szkole mózycznej ?


Cz sty 01, 2015 0:42
Zobacz profil
Post Re: Głos Boga w sercu
^^^ mamy trolla na forum?


Cz sty 01, 2015 4:44
Post Re: Głos Boga w sercu
szahira napisał(a):
potrzebuje pomocy Chcjała bym isc do zakonu pre lat się nat tym zastanawiałam aż to potrzułam .
Ale w tym mam problem bo bardzo kocham przebywać w kościele jak śpiewać jak organista piesni religijne czy ktoś wie czy jak się pujdzie do zakonnu to jest tak i czy to jest możliwe żeby przelożona pozwoliła mi to robić co i organiście ja to kocham śpiewać piesni religijne pare lat bylam w scholi bo kocham to robić to mi sprawia że czuje się szczęśliwa w tedy .Wszyscy mi mówią żebym poszla po tej szkole do szkoły muzycznej ale czybym musiała być po szkole mózycznej ?
Owszem, po szkole muzycznej będziesz miała większe szanse.


Cz sty 01, 2015 9:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: Głos Boga w sercu
ewa_bloszek napisał(a):
. Pytam, czy mieliście podobne doświadczenie.

Mówię od siebie. Tak miałam. Trzeba jednak ostrożności, aby nie ulec złudzeniu, bo to mogą być własne myśli, lub co gorsze, podszepty złego. Św Jan od krzyża bodajże o tym pisał.
W przypadku głosu duchowego, o którym mówisz, wg mnie, może to być także głos anioła stróża. Mój przykład: kilka miesięcy temu usłyszałam taki duchowy "głos": "Módl się Liturgią Godzin. Bogu bardzo podoba się ta modlitwa".
W tym wszystkim najważniejsza jest złota Jezusowa zasada: "po owocach poznacie".


Cz sty 01, 2015 10:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 21, 2018 6:40
Posty: 13
Post Re: Głos Boga w sercu
Ciekawy temat, powiem wam, że fajnie się czyta. Osobiście nie doświadczyłem głosu Boga w sercu ale miałem jedna sytuację "podbramkową" w życiu, w której "usłyszałem" głos Boga, on wysłuchał mnie, a ja go.

_________________
Pieśni Religijne - Polskie Kolędy - Modlitwy by Solveit - polecany serwis komputerowy Zefix https://zefix.pl/


Śr lis 21, 2018 8:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL