Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 19:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Nie zabijaj 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 13, 2016 12:00
Posty: 20
Post Nie zabijaj
Witajcie, 5 przykazanie: "Nie zabijaj". Co myślicie o zabijaniu pająków, komarów? Czy spowiadać się z tego?


So sie 13, 2016 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Nie zabijaj
Co do karpia, to miałbym jakieś jeszcze wyrzuty sumienia, ale nie co do robaków!
Jeśli pójdziemy w tę stronę, to nie będzie można wody zagotować aby nie zabić bakterii, ani leczyć się z tego powodu z chorób ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 13, 2016 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 13, 2016 12:00
Posty: 20
Post Re: Nie zabijaj
Tak pomyślałem że wszystko jest stworzeniem Bożym... A może jestem zbyt wrażliwy i zbyt boję się Boga?


So sie 13, 2016 17:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Nie zabijaj
Co innego gdy zwierzę posiada mózg i świadomość (a i tak jemy mięso świń i krów) a co innego gdy jest to stworzenie prymitywne jak dron i do tego szkodliwe.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 13, 2016 17:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nie zabijaj
Andy72 napisał(a):
Co do karpia, to miałbym jakieś jeszcze wyrzuty sumienia, ale nie co do robaków!
Jeśli pójdziemy w tę stronę, to nie będzie można wody zagotować aby nie zabić bakterii, ani leczyć się z tego powodu z chorób ;-)


Rośliny i warzywa również są czymś żywym, więc jakby z tego zrezygnować, to zostaje do jedzenia tylko woda i sól :mrgreen:

Andy72 napisał(a):
Co innego gdy zwierzę posiada mózg i świadomość (a i tak jemy mięso świń i krów) a co innego gdy jest to stworzenie prymitywne jak dron i do tego szkodliwe.



Skoro można zabić wszystko co nie ma świadomości, to wtedy aborcja nie była by grzechem.

nawrocenie napisał(a):
Witajcie, 5 przykazanie: "Nie zabijaj". Co myślicie o zabijaniu pająków, komarów? Czy spowiadać się z tego?


To przykazanie dotyczy jedynie zabijania ludzi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 13, 2016 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Nie zabijaj
Robek napisał(a):
To przykazanie dotyczy jedynie zabijania ludzi.


Dokładnie. Przecież Bóg nie zakazał Izraelitom jedzenia mięsa ani zabijania zwierząt.

Oczywiście kwestia swoistego szacunku dla życia jako takiego i wrażliwość w tym temacie to odrębna kwestia.

Zwróć też uwagę czy ta wątpliwość jest odosobniona, czy może też w innych błahych sprawach masz często wątpliwości. Jeśli to pierwsze, to ok. Jeśli to drugie to, albo jest to uczenie się wiary i ok, albo może to być nerwica natręctw.

_________________
Piotr Milewski


N sie 14, 2016 10:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL