Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz maja 30, 2019 18:51
Posty: 31
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Ja się dołączę ,chciałbym mieć jakieś hobby ale boje się że Jezus go nie miał i boje się sądu szczegółowego że tam będzie nasze życie porównanywane do życia Chrystusa ,co boje się że oznacza że nie mam wolności już i że nie mogę mieć hobby,bo boje się sądu


Wt lip 02, 2019 10:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
random14 napisał(a):
Ja się dołączę ,chciałbym mieć jakieś hobby ale boje się że Jezus go nie miał i boje się sądu szczegółowego że tam będzie nasze życie porównanywane do życia Chrystusa ,co boje się że oznacza że nie mam wolności już i że nie mogę mieć hobby,bo boje się sądu

Jezus nie jeździł samochodem, ba, nawet rowerem. Nie jadł ziemniaków ani wieprzowiny, nie oglądał telewizji, nie słuchał radia i nie korzystał z komputera. Nie robił wielu rzeczy. Rzuć to wszystko, przesiądź się na osiołka i łódkę, ale taką jakie wówczas były, jedz wyłacznie ryby, baraninę i macę, bo w przeciwnym razie z pewnością nie wyrobisz na sądzie szczegółowym :mrgreen:
A poważnie, to Pan Bóg nakazał czynić sobie ziemię poddaną, a więc rozwijać swoje hobby dla dobra ogółu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 02, 2019 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 30, 2019 18:51
Posty: 31
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Ale w katechizmie kościoła katolickiego pisze że sąd szczegółowy to będzie odniesienie naszego życia do Chrystusaco opracowanie niektórych księżyc wskazują że będzie odnośnie naszego życia do życia Chrystusa a my jesteśmy grzeczni i jak to należy rozumieć zgodnie z wiarą katolicką?


Wt lip 02, 2019 10:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Odniesienie naszego życia do Chrystusa, to naśladowanie Go w miłości:"bo byłem głodny..., byłem spragniny..., cokowliek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (por. Mt 25, 31-46)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 02, 2019 10:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 30, 2019 18:51
Posty: 31
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
A a niektórzy księżapiszę jak to miało być odniesienie naszego życia do życia Chrystusa czy jakby porównanie naszego życia do życia Chrystusa . Nasze życie no nie ma po prosty startu do życia Chrystusaprzynajmniej moje ale nawet niektórzy święci bali się sądu że ich życie w porównaniu do Chrystusa jest słabe. No i jak kościół to mówi


Wt lip 02, 2019 11:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
random14 napisał(a):
A a niektórzy księżapiszę jak to miało być odniesienie naszego życia do życia Chrystusa czy jakby porównanie naszego życia do życia Chrystusa .

Którzy księżą piszą, że nie możemy mieć hobby, bo Chrystus np. nie zbierał znaczków, czy nie uprawiał wspinaczki górskiej? Litości. Zajmujesz się rozbijaniem g...a na atomy, a umyka Tobie to, co istotne w życiu i drodze za Chrystusem.
A niby co robił Chrystus, jeśli nie praktykował miłości? I w tej praktyce mamy Go nasladować i do tego się odnosić.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 02, 2019 11:19
Zobacz profil
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
random14 napisał(a):
A a niektórzy księżapiszę jak to miało być odniesienie naszego życia do życia Chrystusa czy jakby porównanie naszego życia do życia Chrystusa
Porównanie czy też odniesienie owszem, ale w sensie: do moralnego, dobrego życia. A nie do wszystkich aspektów życia Chrystusa. To wynika z nadrzędnego założenia, że Bóg chce zbawienia wszystkich ludzi. Co do jednego. Że chciałby, żeby wszyscy zostali zbawieni. Że wszyscy, literalnie wszyscy mają taką szansę. Że brak zbawienia konkretnego człowieka wynika wyłącznie z jego decyzji, podejmowanych własną wolną wolą. Czym skutkuje takie założenie teologiczne (albo prawda wiary, jak kto uważa)?

Jeśli porównanie życia człowieka do życia Chrystusa miałoby dotyczyć sposobu życia, to nie dałoby się zrealizować dla wszystkich, choćby się nie wiem jak starali. Od chrztu w Jordanie i powołania apostołów Jezus prowadził wędrowny tryb życia, nie utrzymywał się z pracy własnych rąk. On sam i apostołowie byli utrzymywali przez wyznawców i zwolenników, którzy siali, zbierali, wypiekali chleby, wypasali owce, szyli ubrania... Zajmowali się codzienna pracą, dającą środki utrzymania. Niemożliwe jest, żeby wszyscy, dosłownie wszyscy ludzie na kuli ziemskiej prowadzili taki tryb życia, jaki wówczas prowadził Chrystus. Bo nie miałby ich kto utrzymywać. A skoro to jest niemożliwe, to niemożliwe jest, żeby czegoś takiego wymagał Bóg jako warunku zbawienia. Bo nie mogliby go wówczas, nawet teoretycznie, osiągnąć wszyscy.

Jeśli porównanie życia człowieka do życia Chrystusa miałoby dotyczyć realiów życia, to nie w ogóle nie dałoby się zrealizować. Nie tylko dlatego, że wszyscy żyjący ludzie nie zmieszczą się w Palestynie, żeby żyć w takim samym klimacie, jeść takie same figi i tak dalej. Nie dałoby się zrealizować dlatego, że te realia już nie istnieją, zmieniły się. Choćby to, że Jezus, jak wszyscy prawowierni Żydzi, udawał się w określone święta religijne do Jerozolimy, do Świątyni Jerozolimskiej. Nie jesteś w stanie postępować tak samo, bo Świątynia została zburzona i już jej nie ma. Nie odwiedzisz bagien nad jeziorem Hula (biblijne Merom) w północnym Izraelu (być może Jezus je odwiedzał, nie wiadomo), bo je osuszono w połowie XX wieku. Nie będziesz nauczał mieszkańców Kafarnaum (o cudownym uzdrawianiu nie wspomnę), bo nikt tam nie mieszka, obecnie to ruiny, stanowisko archeologiczne...


Wt lip 02, 2019 12:01

Dołączył(a): Cz maja 30, 2019 18:51
Posty: 31
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Na przykład tu

http://www.teologia.pl/m_k/zag08-2b.htm#uj


Wt lip 02, 2019 12:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
I na tej podstawie sądzisz, że chodzi o podobieństwo w czymś innym niż praktykowaniu Miłości?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lip 02, 2019 12:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
random14 napisał(a):
Nasze życie no nie ma po prosty startu do życia Chrystusaprzynajmniej moje ale nawet niektórzy święci bali się sądu że ich życie w porównaniu do Chrystusa jest słabe. No i jak kościół to mówi


Chciałbyś sie zrównać z Chrystusem? mieć takie samo życie jak Bóg?
To już jest trochę przesada, bo jeszcze rozumiem, że byś chciał osiągnąć status jakiegoś świętego, no ale zrównać sie z Bogiem :mrgreen: czy to aby nie jest ponad twoje możliwości?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 02, 2019 14:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 30, 2019 18:51
Posty: 31
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Chodzi mi o to że w katechizmie kościoła katolickiego i jest napisane że nasze życie będzie odnoszone do Chrystusa i niektórzy księża piszą że jw będzie nasze życie porównanywane do jego


Wt lip 02, 2019 15:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Nadal nie wiem, jacy "niektórzy księża".
Dostałeś odpowiedzi, że owo porównanie dotyczy miłości.
Są dwie możliwości:
1. nie czytasz odpowiedzi, a przynajmniej nie czytasz ze zrozumieniem.
2. trollujesz.
Ad.1. Jeśli brakuje Tobie tej umiejętności, przyjmij nasze wyjaśnienia.
Ad.2. Na trolling jest regulamin.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 02, 2019 15:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2003
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
random14 napisał(a):
Chodzi mi o to że w katechizmie kościoła katolickiego i jest napisane że nasze życie będzie odnoszone do Chrystusa i niektórzy księża piszą że jw będzie nasze życie porównanywane do jego

@random14 podałeś link, ale nie do Katechizmu Kościoła Katolickiego, tylko jego opracowanie stworzone przez Ks dr M. Kaszkowskiego. W linkowanym tekście ksiądz wyjaśnia w jaki sposób należy rozumieć odniesienie własnego życia do Chrystusa i bynajmniej nie jest tam podane, że wskazane jest kopiowanie życia Jezusa, lecz kształtowanie swego sumienia wedle nauk, które nam przekazał, a więc naśladowanie/pójście za Jezusem, to rozważanie różnych dylematów życiowych w odniesieniu do Przykazania Miłości z wiarą, że jest to doskonałe Dobro, za którym warto podążać.
Bóg nie oczekuje od człowieka, by stał się bezmyślną kopią, bo gdyby tak chciał, to by każdy był taki sam, miał identyczne talenty, zdolności, umiejętności, charaktery itp., a skoro każdy jest wyjątkowy, to i jego zadaniem jest, rozwinąć swój życiowy potencjał po to, by móc służyć innym, bo jest to wartość dla której warto żyć, różne skarby nie zostały nam dane po to, by je zakopać, ale by się nimi dzielić z innymi.

Tak można streścić zalinkowany przez Ciebie tekst, nie mam pojęcia, które zdanie tam zawarte doprowadziło Cię do takich, a nie innych wniosków, ale warto byłoby je wprost zacytować, żeby rozwiać ewentualne wątpliwości. Zastanawiam się, czy bierzesz jakieś leki, przechodzisz terapię bądź coś w tym stylu i czy to ma wpływ na Twoje przemyślenia, bo -nie obraź się- nie widać związku przyczynowo-skutkowego w Twojej argumentacji stąd niektórzy mogą odnosić wrażenie, że trollujesz.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt lip 02, 2019 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 30, 2019 18:51
Posty: 31
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Trochę te obawy biorą sie z przekonania że nasza wiara czasami podaję rzeczy które są dla nas nieracjonalne,których nie potrafimy zrozumieć do końca.


Wt lip 02, 2019 16:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2003
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
random14 napisał(a):
Trochę te obawy biorą sie z przekonania że nasza wiara czasami podaję rzeczy które są dla nas nieracjonalne,których nie potrafimy zrozumieć do końca.

OK, tylko że Ty się bierzesz za analizę Katechizmu w sposób nieracjonalny i nielogiczny. Twoje pytanie wskazują na problemy z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, czy byłeś może u specjalisty w związku z występującymi objawami? Rozumiem pragnienie rozjaśnienia tego, co wydaje się niezrozumiałe, ale w tym przypadku lepiej odstawić Katechizmy i analizy doktryny, zamiast tego, lepiej skupić się na sobie i rozwiązaniu swoich problemów osobistych, jak je rozwiążesz, zrozumiesz że szukałeś problemów nie tam, gdzie one realnie istniały, lecz skupiałeś się na tematach zastępczych.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt lip 02, 2019 16:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL