Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Pożyczki , chwilówki itp 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
Porady takie: nie bierz chwilówek, rozpisz budżet domowy uwzględniając w pierwszej kolejności raty na chwilowke, rachunki za mieszkanie i prąd, gaz, a za cała reszte przezyć.
Żadnej innej nie zobaczysz.

Mozesz udac się też do banków i próbować uzyskać kredyt konsolidacyjny - spłacą chwilówki (wykupia twój dług), a oprocentowanie jest zdecydowanie niższe, czyli rata będzie zdecydowanie niższa.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn sie 20, 2018 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
Uważam, że wiele fachowych porad uzyskasz na blogu Marcina Iwuć FINANSE BARDZO OSOBISTE

Na tym forum, a wydaje mi się że wiesz gdzie piszesz, możesz otrzymać co najwyżej porady duchowe:

Mt 6,24-34

24 Nikt nie może służyć dwom panom, bo jednym gardzić będzie, a drugiego polubi; o jednego dbał będzie, a drugiego zlekceważy. Nie możecie służyć Bogu i mamonie. 25 Dlatego mówię wam: nie martwcie się o swoje życie, co będziecie jeść lub co pić będziecie; ani o swoje ciało, czym się przyodziejecie. Czy życie nie jest ważniejsze od pokarmu, a ciało od odzienia? 26 Popatrzcie na ptaki na niebie: nie sieją, nie żną, nie gromadzą w magazynach, a wasz Ojciec niebieski je żywi. Czy wy nie więcej znaczycie niż one? 27 Kto z was swoim staraniem jedną chwilę może dodać do swojego wieku? 28 Dlaczego martwicie się o odzienie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ciężko ani nie przędą, 29 a mówię wam, że nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był ubrany tak, jak jedna z nich. 30 Jeśli zatem to ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca wrzucają, Bóg tak odziewa, to o wiele bardziej was, małej wiary! 31 A zatem nie martwcie się, mówiąc: "Co będziemy jeść?", albo: "Co będziemy pić?", albo: "Czym się odziejemy?" 32 Bo o to wszystko zabiegają poganie. A wasz Ojciec niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Zabiegajcie najpierw o królestwo i o jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. 34 Nie martwcie się zatem o jutro, bo jutro samo zatroszczy się o siebie. Starczy dniowi jego własnej biedy.


Wt sie 21, 2018 11:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
Jest prosty sposób, żeby nie płacić oprocentowania chwilówki, tyle, że trzeba zadziałać do 14 dni po wzięciu chwilówki, ale to już pewnie cię nie obejmuje (pewnie jak większości tych co mają z nimi problemy).

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt sie 21, 2018 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
Telefon wciąż dzwoni i dzwoni, smsy dostaję że jestem złodziejem itp. Nie mam pojęcia skąd wezmę prawie 10 tys by oddać wszystkie chwilówki. Proszę jeszcze raz o konkretną poradę


Ostatnio edytowano Pn lis 05, 2018 15:27 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

Ortografia



N wrz 23, 2018 13:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
@Kozioł dał Ci dobrą radę. Najwyraźniej nie skorzystałaś :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 23, 2018 15:33
Zobacz profil
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
Mam wrażenie, że rozczarowana czeka na poradę typu: "podaj numer konta, na które mam ci wpłacać pieniądze".
Wszystko inne jest dla niej zbyt niewygodne. Trzeba by usiąść, spisać dochody, wydatki, może świecić w banku oczami po prośbie....
Po prostu przestać być bezwolną osobą i wziąć życie w swoje ręce.


N wrz 23, 2018 16:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
Kael Masz mylne wrażenie :cry:


N lis 04, 2018 17:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
@rozczarowana30, prosisz ponownie o rady, bo wierzyciele Cię nękają, byś spłacała swoje długi. Psychicznie jest to spore obciążenie dla Ciebie i każdy by się z tym źle czuł, takie są konsekwencje brania chwilówek bez kalkulacji, czy jesteśmy w stanie później oddać pieniądze.
Niektórzy wyjeżdżają za granicę, szukają lepiej płatnej pracy bądź innych źródeł dochodu, nie wiem na ile Twoja sytuacja Ci na to pozwala, jeżeli nie, pozostaje zacisnąć zęby i w miarę możliwości oddawać długi. W necie są grupy wsparcia dla dłużników, fora, blogi z poradami od osób, które borykają się z podobnymi do Ciebie problemami. Razem raźniej, więc może tam znajdziesz bratnią duszę z którą mogłabyś się wzajemnie wspierać?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N lis 04, 2018 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
rozczarowana30 napisał(a):
Telefon wciąż dzwoni i dzwoni, smsy dostaję że jestem złodziejem itp. Nie mam pojęcia z kąd wezmę prawie 10 tys by oddać wszystkie chwilówki. Proszę jeszcze raz o konkretną poradę



Idź do banku niech ci przerobią to wszystko na jeden kredyt o niższym oprocentowaniu.
Ból i cierpienie jest tutaj konieczne, jest czymś co musi się stać, bo nawet jakby spadły ci darmowe pieniądze z nieba, i dałoby rade pospłacać te długi, to i tak nic by się w twoim życiu nie zmieniło, dalej byś się zadłużała, a wszystko by wróciło do obecnego stanu, I zwyczajnie musi ciebie to zaboleć żeby się opamiętać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lis 04, 2018 22:43
Zobacz profil
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
Robek napisał(a):
rozczarowana30 napisał(a):
Telefon wciąż dzwoni i dzwoni, smsy dostaję że jestem złodziejem itp. Nie mam pojęcia z kąd wezmę prawie 10 tys by oddać wszystkie chwilówki. Proszę jeszcze raz o konkretną poradę



Idź do banku niech ci przerobią to wszystko na jeden kredyt o niższym oprocentowaniu.
Bul i cierpienie jest tutaj konieczne, jest czymś co musi się stać, bo nawet jakby spadły ci darmowe pieniądze z nieba, i dałoby rade pospłacać te długi, to i tak nic by się w twoim życiu nie zmieniło, dalej byś się zadłużała, a wszystko by wróciło do obecnego stanu, I zwyczajnie musi ciebie to zaboleć żeby się opamiętać.

Boli mnie, gdy ktoś nie wie jak się pisze BÓL, a mówi bul i cierp to się opamiętasz, osobie która ma kłopoty finansowe.


N lis 04, 2018 23:50
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
rozczarowana30 napisał(a):
Telefon wciąż dzwoni i dzwoni, smsy dostaję że jestem złodziejem itp. Nie mam pojęcia z kąd wezmę prawie 10 tys by oddać wszystkie chwilówki. Proszę jeszcze raz o konkretną poradę


A nie możesz się jakoś dogadać? Ja miałam raz restrukturyzowany kredyt, co prawda w ING , ale bez problemu...

Wydaje mi się, że te instytucje są zainteresowane $$$ a nie wysyłaniem sms-ow, że ktoś jest złodziejem ( to tez ich kosztuje)...


Pn lis 05, 2018 14:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
nolda napisał(a):
Boli mnie, gdy ktoś nie wie jak się pisze BÓL, a mówi bul i cierp to się opamiętasz, osobie która ma kłopoty finansowe.



W tej chwili u "rozczarowana30" nie ma żadnego cierpienia, jest tylko niechęć do spłacania długów, i najwidoczniej brak świadomosci tego, że te długi trzeba spłacać.
I dopiero jak się pojawi ogrom cierpienia związany ze spłatą tego długu, to dopiero wtedy przyjdzie opamiętanie, tutaj jest sytuacja jak z małym dzieckiem, które żeby zaczęło się bać ognia, musi się porządnie oparzyć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lis 05, 2018 15:27
Zobacz profil
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
rozczarowana – dostałaś tutaj na tyle konkretne rady, na ile dało się ich udzielić nie znając dokładnie Twojej sytuacji. Do tej pory nie wiedzieliśmy ile konkretnie wisisz parabankom. Nadal nie wiemy ile zarabiasz i jakie masz wydatki. 10 tysięcy złotych to jeszcze nie jest tragedia. Czy musisz to oddać zaraz, czy jest to rozłożone na jakieś raty? Czy próbowałaś skonsolidować kredyt? Jakie propozycje mają dla Ciebie banki?

Zrozum, że jeśli nie udzielisz komuś odpowiedzi na te wszystkie pytania, to niczego bardziej konkretnego od „musisz zaplanować budżet na spłaty i może dobrym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny” nie usłyszysz.


Pn lis 05, 2018 15:33

Dołączył(a): Śr lut 08, 2017 18:22
Posty: 2
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
No niestety, ale widać że rozczarowana30 po prostu nie przemyślała wszystkiego za pierwszym razem. Ani zresztą za drugim czy trzecim.. Wiecie, no ja nie mam nic przeciwko tym pożyczkom, bo sama czasami pożyczam jakieś 1000zł od kredyt1000, ale wiem że spłacę to w terminie. Szczerze mówiąc, to sama nie wiem czy poradziłabym sobie z takimi długami, dlatego dokładnie analizuję moją sytuację zanim wezmę pożyczkę.


N gru 02, 2018 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Pożyczki , chwilówki itp
Żaden bank nie da mi teraz pożyczki żeby spłacić tamte, bo widnieję że "nie mam zdolności kredytowej"


Pt gru 20, 2019 12:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL