Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Dziewictwo a związek małżeński 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So paź 06, 2018 11:17
Posty: 2
Post Dziewictwo a związek małżeński
Witam.
Mam 23 lata. Poznałem świetną dziewczynę w moim wieku, kocham ją, a ona mnie i całkiem nieźle nam się układa. Jesteśmy wierzący, regularnie uczestniczymy w Mszy Świętej. Rozmawialiśmy już nie raz o ślubie, ale borykam się kłopotem z którym nie mogę sobie poradzić, a mianowicie ze swoimi myślami i zazdrością. Moja dziewczyna ma za sobą poważny związek, w którtm mieszkała ze swoim partrnerem i jak można się domyślić sypiali ze sobą regularnie. Powiedziała mi, że myślała, że już do końca życia będą razem. Sam nie jestem święty, ponieważ też zdarzyło mi się współżyć z przypadkową kobietą, ale to było tylko raz, i to pod wpływem alkoholu, bez uczuć, bez dalszego kontaktu i ze strasznymi wyrzutami sumienia po wszystkim. Z moją ukochaną też poszliśmy do łóżka, wszystko z miłości. Przed wszystkim powiedziała, że miała tylko tego jednego, ale ja cały czas biję się z myślami, że z jednej strony ją kocham, a z drugiej jednak odrzuca mnie od niej ta myśl, że "sporo" ma już za sobą. To chyba moja zazdrość i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie jestem pewnien czy chcę przyszłości z tą dziewczyną. Wiem, że nie zasługuję na lepszą, zwłaszcza po tym, że też spaliśmy ze sobą. Możecie mi coś doradzić, jak pokonać te myśli?


So paź 06, 2018 11:24
Zobacz profil
Post Re: Dziewictwo a związek małżeński
Gotowej odpowiedzi na to pytanie nie mam, ale mogę polecic Ci konferencje pana Jacka Pulikowskiego:


http://www.jacek-pulikowski.izajasz.pl/konferencje-mp3.html

Cytuj:
Jacek Pulikowski to przede wszystkim mąż i ojciec trójki dzieci. Poza tym dr inżynier, wykładowca na Politechnice Poznańskiej oraz wykładowca Studium Rodziny przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu.

Od około trzydziestu lat czynnie zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin. Razem z żoną Jadwigą służą swoją wiedzą i doświadczeniem wielu małżeństwom w kryzysie i przygotowują młodych do założenia rodziny, prowadzą kursy przedmałżeńskie.

Pan Jacek znany jest z tego, że potrafi przekazać swą wiedzę w bardzo przystępny i humorystyczny sposób.


So paź 06, 2018 13:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: Dziewictwo a związek małżeński
Cytuj:
Poznałem świetną dziewczynę w moim wieku, kocham ją,

Cytuj:
Nie jestem pewnien czy chcę przyszłości z tą dziewczyną.

Czyli nie kochasz.
Cytuj:
a z drugiej jednak odrzuca mnie od niej ta myśl, że "sporo" ma już za sobą.

A Ty oczywiście jesteś święty.

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


So paź 06, 2018 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 06, 2018 11:17
Posty: 2
Post Re: Dziewictwo a związek małżeński
Abecadlozpieca napisał(a):
Sam nie jestem święty


So paź 06, 2018 15:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Dziewictwo a związek małżeński
Chyba potrzebujesz jeszcze wielu lat zeby dorosnac.
Moze zacznij od tego co rozumiesz pod pojeciem "kochac", co rozumieja pod tym pojeciem inni ludzie i w koncu co rozumie pod pojeciem milosci Kosciol Katolicki.


So paź 06, 2018 23:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 21, 2016 13:02
Posty: 67
Post Re: Dziewictwo a związek małżeński
Abecadłozpieca równie dobrze Twoja dziewczyna może sobie pomyśleć o tym, że skoro raz Ci się zdarzyło pod wpływem alkoholu uprawiać seks z pierwszą lepszą, to zrobisz to samo następnym razem.
Człowiek pod wpływem dużej ilości alkoholu nie zapanował nad swoim popędem i stało się. Ludzie często powtarzają stare błędy, mimo ogromnych wyrzutów sumienia.
Napisałeś " wiem, że nie zasługuję na lepszą"
Zatem co masz na myśli? Lepszy rydz niż nic?
Kocha się drugą osobę bezwarunkowo, a nie za coś.


N paź 07, 2018 6:10
Zobacz profil
Post Re: Dziewictwo a związek małżeński
Abecadlozpieca napisał(a):
Witam.
Mam 23 lata. Poznałem świetną dziewczynę w moim wieku, kocham ją, a ona mnie i całkiem nieźle nam się układa. Jesteśmy wierzący, regularnie uczestniczymy w Mszy Świętej. Rozmawialiśmy już nie raz o ślubie, ale borykam się kłopotem z którym nie mogę sobie poradzić, a mianowicie ze swoimi myślami i zazdrością. Moja dziewczyna ma za sobą poważny związek, w którtm mieszkała ze swoim partrnerem i jak można się domyślić sypiali ze sobą regularnie. Powiedziała mi, że myślała, że już do końca życia będą razem. Sam nie jestem święty, ponieważ też zdarzyło mi się współżyć z przypadkową kobietą, ale to było tylko raz, i to pod wpływem alkoholu, bez uczuć, bez dalszego kontaktu i ze strasznymi wyrzutami sumienia po wszystkim. Z moją ukochaną też poszliśmy do łóżka, wszystko z miłości. Przed wszystkim powiedziała, że miała tylko tego jednego, ale ja cały czas biję się z myślami, że z jednej strony ją kocham, a z drugiej jednak odrzuca mnie od niej ta myśl, że "sporo" ma już za sobą. To chyba moja zazdrość i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie jestem pewnien czy chcę przyszłości z tą dziewczyną. Wiem, że nie zasługuję na lepszą, zwłaszcza po tym, że też spaliśmy ze sobą. Możecie mi coś doradzić, jak pokonać te myśli?

pogrubnienie: B

Tylko uciekać od Ciebie z wrzaskiem.
Pomyśl dlaczego.


N paź 07, 2018 9:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL