Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 5:09



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
 Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
A po polsku?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 28, 2019 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1470
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Quinque napisał(a):
To ja chętnie się dowiem w jaki sposób KK kiedykolwiek dyskrymionwał wyznawców geizmu?

Jeżeli miałeś na myśli dyskryminował, a nie jak napisałeś „dyskrymionwał”, oraz nie „wyznawców geizmu”, ale gejów, to najprawdopodobniej napotkasz na spore trudności w dotarciu do dokumentów źródłowych. Zapewne są w archiwach, do których dostęp jest ograniczony. No ale powiedzmy, że uzyskałeś dostęp do tych materiałów, w dowiedziałeś się w szczegółach, to co zrobisz z tą uzyskaną wiedzą?


Pn sty 28, 2019 14:06
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Nie zauważyłem błędu w słowie dyskryminował. No ale przecież niezauważony błąd wpływa na merytoryczność dyskusji

Cytuj:
Zapewne są w archiwach, do których dostęp jest ograniczony. No ale powiedzmy, że uzyskałeś dostęp do tych materiałów, w dowiedziałeś się w szczegółach, to co zrobisz z tą uzyskaną wiedzą?


Aha, czyli nie mam co liczyć na odpowiedź na pytanie
● w jaki sposób KK kiedykolwiek dyskryminował wyznawców geizmu?


Pn sty 28, 2019 14:51

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
A po polsku?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 28, 2019 14:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Wykręcacie się Panowie pod byle pretekstem. Nieładnie...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn sty 28, 2019 19:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Nie ma czegoś takiego, jak geizm. Nie ma również wyznawców, skoro nie ma religii.

A dyskryminacja... Można rozpatrywać przejawy dyskryminacji we wrzucaniu do jednego zbioru zoofilów, pedofilów, nekrofilów i homoseksualistów, jak i nazywanie osób homoseksualnych "sodomitami", gdzie jest to nacechowane bardzo pejoratywnie. Nie spotkałem się na to w oficjalnych dokumentach, poza czasopismami katolickimi i wystąpieniami poszczególnych kapłanów. No ale takie wystąpienia i takie artykuły to nie jest stanowisko KK.

Dyskryminacja to także używanie medycznego terminu "dewiacja", określając coś, co medycyna nie uznaje za dewiację. Tak samo używanie sformułowania: zboczeńcy i tym podobne. Z tym, że znowu - nie jest to stanowisko KK, ale jest to dość często spotykane w wystąpieniach ludzi związanych z Kościołem. Myślę więc, że to miał na myśli Papież Franciszek, przepraszając za dyskryminację osób homoseksualnych - pomimo tego, że Kościół traktuje osoby homoseksualne z szacunkiem, to poszczególni członkowie KK nadużywają swoich kompetencji.

_________________
MODERATOR


Pn sty 28, 2019 19:53
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Przecież nie będę o wyznawcach geizmu pisał "chorzy". Gdyż zostanę posądzony o faszyzm

Zbigniew3991 napisał(a):
jak i nazywanie osób homoseksualnych "sodomitami", gdzie jest to nacechowane bardzo pejoratywnie

Ale to już nie mój problem że historia i nazywanie rzeczy po imieniu jest niepoprawne politycznie
Cytuj:
pomimo tego, że Kościół traktuje osoby homoseksualne z szacunkiem

Owszem. Za to religi geizmu już nie szanuje

I przypomnę że nie dowiedziałem się w jaki sposób KK dyskryminował wyznawców geizmu. Bo cudze fantazje mało mnie w tej kwestii interesują


Pn sty 28, 2019 20:23

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Proszę po raz kolejny: czy zechciałbyś zadać swoje pytanie po polsku?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 28, 2019 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Quinque napisał(a):
Przecież nie będę o wyznawcach geizmu pisał "chorzy". Gdyż zostanę posądzony o faszyzm

Zbigniew3991 napisał(a):
jak i nazywanie osób homoseksualnych "sodomitami", gdzie jest to nacechowane bardzo pejoratywnie

Ale to już nie mój problem że historia i nazywanie rzeczy po imieniu jest niepoprawne politycznie
Cytuj:
pomimo tego, że Kościół traktuje osoby homoseksualne z szacunkiem

Owszem. Za to religi geizmu już nie szanuje

I przypomnę że nie dowiedziałem się w jaki sposób KK dyskryminował wyznawców geizmu. Bo cudze fantazje mało mnie w tej kwestii interesują


Myśl sobie, co chcesz, ale najpierw odpowiedz na pytania:
Co to jest religia?
W co wierzę geicy (wyznawcy geizmu)?

Religia jest systemem ideologicznym, które zakłada istnienie jakiegoś bóstwa lub siły, której oddaje się cześć. Komu homoseksualiści mieliby oddawać cześć? Jakie ryty mieliby tworzyć?

Nie pisałem nic o poprawności politycznej, tylko o klasyfikacji ICD-10 oraz DSM IV, które są prawnymi i naukowymi podstawami do określania tego, co jest chorobą, a co nie. Według tych spisów homoseksualność i biseksulność nie są chorobami. Jeśli chcesz, możesz tworzyć alternatywną medycynę, ale religii i Katolicyzmu w to nie mieszaj. Kościół Katolicki nie ma kompetencji do określania tego, co jest chorobą, bo zajmuje się teologią, a nie medycyną.

_________________
MODERATOR


Pn sty 28, 2019 21:40
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew napisał(a):
W co wierzę geicy (wyznawcy geizmu)?

W to że związki jednopłciowe są normalne. Oraz są to osoby praktykujące sodomie
Cytuj:
Według tych spisów homoseksualność i biseksulność nie są chorobami

Bo tak rzekło WHO w nieomylności swojej(pod naporem lobby gejzinowskiego) zatem to prawda
Cytuj:
Kościół Katolicki nie ma kompetencji do określania tego, co jest chorobą

Ale ma kompetencje do tego aby ustalać komu zechce udzielać sakramentów

A odpowiedzi na moje pytanie jak nie było tak nie ma


Pn sty 28, 2019 22:04

Dołączył(a): Pn sie 13, 2018 16:48
Posty: 21
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Quinque, czytam twoje wpisy i ręce mi opadają.

Cytuj:
To ja chętnie się dowiem w jaki sposób KK kiedykolwiek dyskrymionwał wyznawców geizmu?


Kwestię "geizmu" zostawię na później, ale sam należysz do Kościoła Katolickiego i jesteś najlepszym przykładem, jak część jego członków dyskryminuje osoby homoseksualne. Definicję tej dyskryminacji możesz, jeśli poszukasz pojęcia "homofobia". Cytując Wikipedię, jest to strach przed homoseksualizmem i osobami orientacji homoseksualnej, awersja, nieufność, nienawiść i wrogość do osób homoseksualnych skutkujące nierzadko ich dyskryminacją (prześladowaniem)

Ale zaraz cię zaskoczę. Skoro jesteśmy już przy homofobii, to niektórzy postulują o dodanie jej do DSM, czy klasyfikacji zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Powodami są szkodliwość dla osoby przejawiającej ją, osób trzecich oraz ze względu na zaburzenia psychiczne tkwiące u jej podstaw. Także brawo - dzięki homofobii faktycznie możesz udowodnić chorobę grupy osób, niestety nie tej, której zamierzałeś.

Quinque napisał(a):
Cytuj:
Według tych spisów homoseksualność i biseksulność nie są chorobami

Bo tak rzekło WHO w nieomylności swojej(pod naporem lobby gejzinowskiego) zatem to prawda


Pochwal się, jakie masz wykształcenie i gdzie pracujesz. Jeśli nie masz nic wspólnego z medycyną, to w sumie nie musisz. W tym wypadku jednak zdejmij klapki z oczu i przestań wbijać sobie głupoty do głowy, że najlepsi lekarze świata się nie znają i pod naporem "lobby gejzinowskiego" wciskają nam największe możliwe kłamstwo - homoseksualizm nie jest chorobą. A przecież każdy wie, że jest!!!

Quinque napisał(a):
Przecież nie będę o wyznawcach geizmu pisał "chorzy". Gdyż zostanę posądzony o faszyzm


Fakt, byli już tacy. Krzycząc hasła "Bóg z nami" palili chorymi w piecach. Jeszcze trochę i sami się tak zakręcicie.

Quinque napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
jak i nazywanie osób homoseksualnych "sodomitami", gdzie jest to nacechowane bardzo pejoratywnie

Ale to już nie mój problem że historia i nazywanie rzeczy po imieniu jest niepoprawne politycznie


W temacie miałeś już przykład osoby biseksualnej (swoją drogą - Zbigniew3991, naprawdę wielki szacun za tak odważne świadectwo) - i co, to też jest sodomita? Wiesz w ogóle, czym w istocie miał być grzech sodomitów? Czynem homoseksualnym? Nie, gwałtem.

Quinque napisał(a):
I przypomnę że nie dowiedziałem się w jaki sposób KK dyskryminował wyznawców geizmu. Bo cudze fantazje mało mnie w tej kwestii interesują

Geizm... Wyznawcy geizmu...
Do czego dojdziemy dalej? Może biedronkoizm? Wyznawcy biedronkoizmy robią zakupy w sklepie, który działa w niedzielę i sprzedaje prezerwatywy.

Ale po co ja to piszę. Wiadomo, że i tak niczego nie uda się tobie wytłumaczyć. Odpowiesz mi zaraz, że to bełkot i że nadal nie uzyskałeś odpowiedzi na swoje pytanie.


Pn sty 28, 2019 23:23
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Papagol napisał(a):
Kwestię "geizmu" zostawię na później, ale sam należysz do Kościoła Katolickiego i jesteś najlepszym przykładem, jak część jego członków dyskryminuje osoby homoseksualne

Nazywanie rzeczy po imieniu nie jest dyskryminacją. Pogódź się z tym
Cytuj:
Ale zaraz cię zaskoczę. Skoro jesteśmy już przy homofobii, to niektórzy postulują o dodanie jej do DSM, czy klasyfikacji zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Jakoś mnie to nie zaskakuje. W czasach gdy parlamentarzyści pewnej organizacji chcą wymusić na ludziach to aby przy zatrudnianiu pracowników faworyzowali daną płeć... jakoś mnie to nie dziwi, że normalne społeczeństwo jest piętnowane. Miałem mniejszą lub większą styczność z wyznawcami geizmu i zapewniam że nie są to osoby normalne. Jakby zachowywali swój geizm dla siebie to nie byłoby problemu. Tylko że wyznawcy tej religii wpychają go do mordy zdrowemu społeczeństwu
Cytuj:
przestań wbijać sobie głupoty do głowy, że najlepsi lekarze świata się nie znają i pod naporem "lobby gejzinowskiego

Fakt pozostanie faktem. O rganizacja WHO żadną wyrocznią prawdy objawionej nie jest. Tymbardziej że ustalili sobie coś na drodze głosowania. Btw, chcesz gadać o KK? pokaż nam swój doktorat z teologii
Cytuj:
Fakt, byli już tacy. Krzycząc hasła "Bóg z nami" palili chorymi w piecach

No protestanci i ateiści spalili dużo ludzi na stosach czy w piecach. No ale ze ateiści palili z hasłami "Bóg z nami" na ustach to pierwsze słyszę
Cytuj:
Wiesz w ogóle, czym w istocie miał być grzech sodomitów?

Owszem. Najprawdopodobniej polegał na niegościnności. A to coś zmienia? Bo nie rozumiem
Cytuj:
że to bełkot i że nadal nie uzyskałeś odpowiedzi na swoje pytanie.

Bełkot. A odpowiedzi jak nie było tak nie ma. Czyli najprawdopodobniej takich przypadków nie ma, nie było i nie będzie


Wt sty 29, 2019 0:03

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Klasyfikacja dezaprobaty dla czynów homoseksualnych jako "strachu" jest oczywistą manipulacją i ustawianiem sobie adwersarza.
"Fobia" oznacza także wstręt - i tak, w stosunku do czynów homoseksualnych mam wstręt - podobnie jak w stosunku do każdego grzechu.
Utożsamianie braku akceptacji dla podobnych zachowań z brakiem tolerancji, czy prześladowaniem itd to nowomowa i manipulacja.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt sty 29, 2019 1:47
Zobacz profil WWW
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
No, to rzeczywiście jest piękny argument z autorytetu. Znaczy, pal diabli, że z autorytetu, ale że autorytet powołuje się na wstręt jako rację rozstrzygającą...

Otóż drogi panie, wystaw pan sobie, że mam wstręt do czynów, jakich dopuszczają się chirurdzy. Wiem mniej więcej, jak wygląda ciało ludzkie od środka i grzebanie się w czymś takim paluchami - we krwi, we flakach, w tym, co flakami jest przepychane - zdejmuje mnie zgrozą, że tak można. A wiem, że jest gorzej, bo chirurg jest człowiekiem, nie automatem, więc nie mógłby tego robić, gdyby nie czuł jakiejś fascynacji tym obrzydlistwem, jakie człowiek ma w środku. To jest, moim zdaniem, chore. I wstrętne.

Czy w związku winienem wyrażać publicznie brak akceptacji dla czynów chirurgicznych? Czy jest to godne, chwalebne i sprawiedliwe, żebym go wyrażał? A jak ta moja dezaprobata winna się przekładać na relacje z osobnikami dopuszczającymi się takich zachowań? Czy powinienem ich jakoś, nie wiem, szykanować, żeby się nawrócili i nie popełniali więcej tych obrzydliwości? Więcej, jak mam się ustosunkować do Istoty, która nie tylko przyzwala na czyny chirurgiczne, ale wprost deklarowała, że przyszła do Izraela jak lekarz do chorych?

Niech ktoś mi pomoże rozeznać sprawę, bo mam problem - tzn. czy zdać się ślepo na biblijną kategorię "to jest obrzydliwość, tego nie rób", czy raczej na własny zmysł moralny, który podpowiada, że Izraelici skazili tutaj przekaz od Boga swoimi ludzkimi pomysłami.


Wt sty 29, 2019 4:48

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Quinque drogi - zapamiętaj raz na zawsze, że medycyna określa, co jest chorobą, zdrowiem, dewiacją i zboczeniem. Prawo określa to, co jest legalne, co nielegalne, co karalne i jak karać. A Kościół może określać o tym, co jest grzeszne i cnotliwe.
W przypadku homoseksualizmu lekarz powie, że jest to zdrowy przejaw seksualności, prawnik powie, że jest to całkowicie legalne, ale związki jednopłciowe według Konstytucji są bezprawne, a kapłan powie, że to grzeszne. Wszyscy będą mieli rację. Tak jak facet zdradzi żonę, albo kobieta męża - lekarz powie, że to nie jest choroba, więc nie podlega leczeniu. Prawnik powie, że może doprowadzić do rozwodu, ale nie jest to przestępstwo, więc do więzienia nie wsadzi. Kapłan powie, że to grzech śmiertelny, za który czeka czyściec, ale o rozwodzie nie może być mowy.

Dewiacja, zboczenie - to słownictwo medyczne. Medycyna stwierdza naukowo: homoseksualizm jest zdrowy.
Geizm to określenie parareligijne. W myśli filozofii i religioznawstwa uznawanie, że homoseksualizm jest objawem zdrowia, czy też choroby, nie jest ideologią. Nie jest to więc żadna religia.
Wobec powyższego - możesz stwierdzać to, że homoseksualizm jest niemoralny. Do tego Kościół ma kompetencje. A do określenia o tym, czy homoseksualizm jest dewiacją i chorobą, ma kompetencje medycyna i w tym zakresie uznaje się stanowiska naukowych organizacji medycznych.

_________________
MODERATOR


Wt sty 29, 2019 7:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL