Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
robaczek2 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):

Przydałyby się jakieś statystyki i badania na to, że geje są bardziej rozwiąźli. Na pewno przeprowadzano takie badania - możemy ich poszukać.

Dwie rzeczy:
1. Czy uwazasz ze opis E stwierdza prawde czy falsz - odpowiedz prosze.
2. Z tymi badaniami to roznie bywa (na co sie zgodzilismy w innym watku)


Moja odpowiedź:
1. Przeczytaj ze zrozumieniem mój poprzedni post - tam znajdziesz jednoznaczną odpowiedź.
2. Badania nie są dogmatami i prawdą absolutną, ale są ważnym argumentem i mówią coś ważnego o otaczającym świecie. Nie są one czymś niepodważalnym, ale łatwiej jest podważyć moją prywatną opinię, nieopartą na niczym, niż badania, które mają konkretne założenia.

_________________
MODERATOR


So lip 18, 2020 9:11
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Mężczyźni różnią się od kobiet. Nie można jednak generalizować i powiedzieć, że mężczyźni bez kobiety uprawiają bez przerwy seks, myślą o seksie i dążą do seksu. Gdyby tak było, nie byłoby celibatu kapłanów.


Zbigniew, tak, gdyby mężczyźni folgowali sobie i szli za naturą i instynktami to być może uprawialiby seks jak najczęściej. Ok, możemy wyrzucić nawet to - ''być może'', uprawialiby seks i myśleli by o seksie. Taka jest natura mężczyzny. Mężczyzna tak ma. Ale to nie oznacza że ma folgować sobie naturze.

Co do kapłanów, przecież są to normalni zdrowi mężczyźni i też nie są oderwani od seksualności. Wiemy że i kapłani doświadczają czasem nawet sporych w tym trudności aby wytrwać w czystości i w celibacie. Ale to jest powołanie i to jest łaska. To zupełnie inna sytuacja, kapłan decyduje się na celibat, dobrowolnie, dla służby Bogu i ludziom.

A mężczyzna który nie ślubował celibatu ani nie składał ślubów czystości, taki mężczyzna realizuje zazwyczaj swoją seksualność.

Cytuj:
Ogromna liczba zakonników i mężczyzn wybierających samotne życie w czystości potwierdzają, że mężczyźni nie potrzebują kobiet do regulacji im popędu.


Czy rzeczywiście jest to taka ogromna liczba osób składających ślub czystości i żyjących w celibacie? Tym bardziej że teraz mówi się o kryzysie powołań, a życie w rodzinie wydaje się być postawione na piedestale. Zdecydowana większość ludzi żyje jednak w związkach, w parach, w małżeństwach, lub jako single i jako single nadal realizując swoją seksualność.

Cytuj:
To właśnie trochę przedmiotowe traktowanie kobiet i mężczyzn, gdzie kobieta ma regulować popęd mężczyźnie. To byłoby zbyt proste. Wielu mężczyzn pragnie nie tylko seksu, ale czułości i trwałego związku.


Ale tak jest że to kobieta reguluje i studzi zapędy mężczyzny, nie raz. I nie jest to przedmiotowe traktowanie, tylko po prostu tak to jest w życiu i tak to wygląda w relacjach damsko-męskich, można powiedzieć. Owszem, mężczyzna także potrzebuje czułości i trwałego związku, ale kobiety jednak bardziej.

Cytuj:
Przydałyby się jakieś statystyki i badania na to, że geje są bardziej rozwiąźli. Na pewno przeprowadzano takie badania - możemy ich poszukać.


Wystarczy znać to środowisko. Zbigniew, mam wrażenie że Ty dobrze wiesz jak to jest. Po co zaprzeczać i bronić sprawy, w imię jakiej idei, skoro fakty jednak mówią inaczej. Twarde fakty z życia gejów. Z ich środowiska, jak to tam wygląda. Zasłony ze słów - podaj statystyki - jakie mają znaczenie? Żadne. Bo fakty i - gay lifestyle - wiele mówią o tym środowisku. I wiele mówią parady gejowskie. Może te organizowane w Polsce nie są tak bezpośrednie jak chociażby CSD organizowane w Niemczech, Magdeburg, Berlin.

Cytuj:
Jeśli uznamy, że rzeczywiście homoseksualiści są bardziej rozwiąźli, to może Twoja hipoteza dotycząca przyczyn tej rozwiązłości nie jest słuszna? Sama napisałaś, że przyczyną tej rozwiązłości jest to, że związki są luźniejsze.


To nie jest hipoteza, to fakt. A poza tym, nie podaję jako przyczyny tego że związki ich są luźniejsze. Ale to że para gejowska to dwóch mężczyzn - dwóch samców, naładowanych testosteronem, z męską psyche i męską seksualnością. To się nie może udać, taki związek i takie nakierowanie seksualności samca w stronę innego samca, prowadzi to do destrukcji, szczególnie do seksualnej rozwiązłości.

Cytuj:
Jak zachęcić te osoby do tej drogi?


Aby iść taką drogą, drogą życia w czystości i celibacie, potrzeba metanoi, prawdziwego i głębokiego nawrócenia i oddania swojego życia Bogu. Potrzeba łaski Boga aby na takiej drodze wytrwać.


So lip 18, 2020 9:34

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
@equuleuss - piszesz o twardych danych. Podaj te twarde dane. Parady równości i inne takie wydarzenia nie są twardymi danymi - to tylko część z osób homoseksualnych. Myślę, że uczestnicy parad równości to nawet nie połowa osób homoseksualnych. O tej drugiej połowie nie wiemy, czy folgują sobie seksualnie.

Tak - ludzie realizują swoją seksualność. Kapłani i zakonnicy również realizują swoją seksualność. Fantazje, jakie doświadczają kapłani i osoby konsekrowane są realizacją seksualności. Nie wiemy dokładnie, jak osoby homoseksualne realizują swoją orientację - być może poprzestają na fantazjach, być może się onanizują, być może tworzą stałe związki i a być może zmieniają co chwila partnerów seksualnych. Jest bardzo wiele sposób na realizację swojej seksualności i myślę, że stwierdzenia o tym, że geje uprawiają najczęściej seks z równymi partnerami jest niesprawiedliwe.

Przedstawiasz kobiety i mężczyzn stereotypowo. Kobiety i mężczyźni w taki sam sposób potrzebują czułości i bliskości, chociaż ta czułość i bliskość męska i kobieca może się od siebie różnić.
Z moich doświadczeń wynika, że czasem to kobiety wychodzą z inicjatywą uprawiania seksu. Znam z trzy kobiety heteroseksualne, które przyznawały się otwarcie do tego, że mają większe potrzeby od swoich chłopaków i to one nalegają na seks. Znałem również dziewczynę o orientacji homo - w jej związkach było mnóstwo seksu i się z tym nie ukrywała. Twierdziła, że potrzebuje współżycia i nie umie bez tego funkcjonować. Nie jest więc tak, że to kobiety hamują mężczyzn, bo jak się okazuje, czasem to mężczyźni hamują kobiety, dlatego warto jednak przedstawiać statystyki.

_________________
MODERATOR


So lip 18, 2020 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie wiemy dokładnie, jak osoby homoseksualne realizują swoją orientację - być może poprzestają na fantazjach, być może się onanizują, być może tworzą stałe związki i a być może zmieniają co chwila partnerów seksualnych. Jest bardzo wiele sposób na realizację swojej seksualności i myślę, że stwierdzenia o tym, że geje uprawiają najczęściej seks z równymi partnerami jest niesprawiedliwe.

Gej Kuba Janiszewski troszkę na ten temat się wypowiedział swego czasu kiedy jeszcze mógł na łamach GW.
I padły tam takie stwierdzenia:

"Słyszałam o setkach [partnerów w życiu]".
K.J
"Niektórzy idą w tysiące. Seks dla geja to wręcz instytucja. Seks określa wszystko. Każde miejsce, które jest jakoś gejowskie, w mniejszym czy większym stopniu jest podpięte pod seks. Niemal każda knajpa gejowska ma jakiś darkroom, a w ostateczności duży kibel, gdzie można uprawiać seks ze świeżo spotkaną osobą. Są też sauny i inne miejsca. Mam specjalną aplikację w telefonie, loguję się, patrzę, kto jest online i po co. Każdy może określić swój status, czego chce. Że np. szuka znajomych albo związku, chce umówić się na randkę, chce sobie tylko popisać albo niczego nie szuka, choć wtedy nie wiadomo, po co tam siedzi. Albo że szuka seksu. I jak zaznaczasz jakąkolwiek opcję poza seksem, pies z kulawą nogą do ciebie nie zajrzy, a jak zaznaczysz seks, to dostajesz masę propozycji. (...) Mam czasem wrażenie, że seks w środowisku gejowskim zastępuje podanie ręki. Nie twierdzę oczywiście, że tak jest z każdym i zawsze, ale jak spotykasz geja, to zawsze jest opcja pójścia do łóżka".

Co do jakichś badań to jest to bez sensu bo jak coś wyjdzie nie po myśli to wtedy tacy badacze stają się homofobami i będą napiętnowani.
Tak więc wcale mnie to nie dziwi jak z jakichś badań wynika że dzieci wychowywane przez pary homo są szczęśliwsze i lepiej się rozwijają.


So lip 18, 2020 10:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
W życiu codziennym można opierać się na swoich obserwacjach i wyciągać jakieś wnioski.

W tym kontekście, jeśli w moim sąsiedztwie mieszka jakaś osoba homoseksualna, ja i moi sąsiedzi widza, ze wyprawiają się w jego domu jakieś orgietki.
Facet zmienia swoich partnerów, w okolicy kręcą się jacyś kolesie, którzy pod jego domem organizują sobie jakieś schadzki to każdy może powiedzieć, ze są to fakty.
Mimo wszystko nie wiemy, nie możemy sprawdzić czy w przypadku innych homoseksualistów tak jest. Musielibyśmy mieć jakąś większą, reprezentatywną część tej społeczności aby stwierdzić, ze poglądy, które przedstawiają tutaj nasi przedmówcy są zgodne z rzeczywistością czyli, ze są prawdziwe.

Natomiast w dyskusji musimy opierać się na jakichś konkretnych danych: badaniach socjologicznych, psychiatrycznych, seksuologicznych itp.
Inaczej nasze twierdzenia będą warte funta kłaków.

_________________
ksiądz


So lip 18, 2020 10:45
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
@equuleuss - piszesz o twardych danych. Podaj te twarde dane. Parady równości i inne takie wydarzenia nie są twardymi danymi - to tylko część z osób homoseksualnych.


Zbigniew, ja nie podaję parad jako twardych danych, te parady wymienione są przez mnie na końcu, podaję za to inne argumenty, szczególnie związane z tym że wystarczy znać środowisko gejowskie aby mieć o tym wyobrażenie co tam się dzieje i jak to jest. Ty wydaje się że wybierasz sobie co chcesz i używasz jako argumentu przeciwko. A przecież sam wiesz chociażby z niektórych tematów poruszanych na forum chrześcijanin homoseksualny że taka a nie inna opinia o środowisku gejowskim jest prawdziwa.


So lip 18, 2020 11:09

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
@equuleuss - Ty także wybierasz to, co chcesz. Parady równości to nie jest całość środowiska homoseksualnego. Forum chrześcijanin homoseksualny prezentuje zupełnie inny poziom, niż parady równości. To forum to także część ze środowiska osób homoseksualnych. Myślę, że nawet nie powinniśmy mówić o jednym środowisku osób homoseksualnych, bo jest ich kilka. Na to właśnie wskazuję - nie powinniśmy generalizować. Osoby biorące udział w paradach równości zachowują się nieobyczajnie i prawdopodobnie mają specyficzny stosunek do seksualności, ale mam wrażenie, że pochopnie przekładasz tę grupę na wszystkie osoby homoseksualne. To uogólnienie. Nie wystarczy znać środowisko osób z forum chrześcijanin homoseksualny, żeby móc ocenić wszystkie osoby homoseksualne. Jeśli znamy osoby z tego forum, możemy oceniać to forum. Jeśli znamy środowisko parad równości, dokonujemy ocen parad równości. To jednak nie są wszystkie osoby homoseksualne. Podobnie nie można oceniać całego Kościoła katolickiego w Polsce na podstawie słuchaczy Radia Maryja i widzów telewizji Trwam. To tylko część Kościoła katolickiego w Polsce.

_________________
MODERATOR


So lip 18, 2020 11:34
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
@equuleuss - Ty także wybierasz to, co chcesz. Parady równości to nie jest całość środowiska homoseksualnego. Forum chrześcijanin homoseksualny prezentuje zupełnie inny poziom, niż parady równości. To forum to także część ze środowiska osób homoseksualnych. Myślę, że nawet nie powinniśmy mówić o jednym środowisku osób homoseksualnych, bo jest ich kilka. Na to właśnie wskazuję - nie powinniśmy generalizować. Osoby biorące udział w paradach równości zachowują się nieobyczajnie i prawdopodobnie mają specyficzny stosunek do seksualności, ale mam wrażenie, że pochopnie przekładasz tę grupę na wszystkie osoby homoseksualne. To uogólnienie. Nie wystarczy znać środowisko osób z forum chrześcijanin homoseksualny, żeby móc ocenić wszystkie osoby homoseksualne. Jeśli znamy osoby z tego forum, możemy oceniać to forum. Jeśli znamy środowisko parad równości, dokonujemy ocen parad równości. To jednak nie są wszystkie osoby homoseksualne. Podobnie nie można oceniać całego Kościoła katolickiego w Polsce na podstawie słuchaczy Radia Maryja i widzów telewizji Trwam. To tylko część Kościoła katolickiego w Polsce.

Dwie kwestie - kto chadza konkretnie w marszach równości, czy jedynie osoby homo, osoby, które wspierają te osoby, czy aby nie ogromną grupę stanowią osoby wrogie KK, gdzie mogą tą wrogość publicznie zamanifestować.
Druga sprawa gdy 100% ludzi o preferencji stanowili sami ateiści w zdeklarowany grzesznicy, to nonsensem byłoby tworzeni Listu do biskupów KK o duszpasterstwie osób homoseksualnych" z października 1986r.


So lip 18, 2020 11:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):

Przydałyby się jakieś statystyki i badania na to, że geje są bardziej rozwiąźli. Na pewno przeprowadzano takie badania - możemy ich poszukać.

Dwie rzeczy:
1. Czy uwazasz ze opis E stwierdza prawde czy falsz - odpowiedz prosze.
2. Z tymi badaniami to roznie bywa (na co sie zgodzilismy w innym watku)


Moja odpowiedź:
1. Przeczytaj ze zrozumieniem mój poprzedni post - tam znajdziesz jednoznaczną odpowiedź.

Nie widze. Nie klam.
Moze latwiej:
A czy B?
A. Uwazam ze opis E stwierdza prawde (W środowisku gejowskim jest większa swoboda seksualna)
B. Uwazam ze opis E stwierdza falsz (nieprawda ze w środowisku gejowskim jest większa swoboda seksualna)


So lip 18, 2020 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
@Alus - zadajesz słuszne pytania, ale one nie dotyczą wprost tego, o czym rozmawiamy. Pisałem o tym, że parady równości nie mogą być dowodem na to, że wszystkie osoby homoseksualne posiadają takie cechy, jak uczestnicy parad równości. Dochodzi do tego właśnie to, że wielu uczestników parad nie ma orientacji homoseksualnej. O jakim konkretnie liście do biskupów piszesz?

@robaczek2 Udowodnij mi kłamstwo. Nie będę ułatwiał - umiesz czytać, więc przeczytaj mój post i możesz stwierdzić na jego podstawie, jakie mam zdanie na ten temat, o który pytasz. Jeśli uważasz, że kłamię, to udowodnij to.

_________________
MODERATOR


So lip 18, 2020 12:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
bramin napisał(a):
Natomiast w dyskusji musimy opierać się na jakichś konkretnych danych: badaniach socjologicznych, psychiatrycznych, seksuologicznych itp.
Inaczej nasze twierdzenia będą warte funta kłaków.

Zbigniew napisal: "Badania nie są dogmatami i prawdą absolutną, ale są ważnym argumentem i mówią coś ważnego o otaczającym świecie. Nie są one czymś niepodważalnym... "
Katon napisal: "Co do jakichś badań to jest to bez sensu bo jak coś wyjdzie nie po myśli to wtedy tacy badacze stają się homofobami i będą napiętnowani."

Podam taka ilustracje z wywiadu zamieszconego w GW:
- To księża uprawiają seks?
- Uprawiają, i to - według badań prof. Józefa Baniaka z 2012 - aż 60 proc. z nich regularnie współżyje.


Wierzysz w to? Bo jest slowo "badan" jest uznany profesor jest powazne zrodlo (GW) wiec wszystko wydaje sie byc miarodajne.
Ja z czescia moge sie zgodzic chociaz watpie ale to slowo "regularnie"


So lip 18, 2020 12:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
@robaczek2 Udowodnij mi kłamstwo. Nie będę ułatwiał - umiesz czytać, więc przeczytaj mój post i możesz stwierdzić na jego podstawie, jakie mam zdanie na ten temat, o który pytasz. Jeśli uważasz, że kłamię, to udowodnij to.

Bardzo Cie przepraszam. Czy mozesz zacytowac odpowiedni fragment, prosze.


So lip 18, 2020 12:20
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Parady równości to nie jest całość środowiska homoseksualnego. Forum chrześcijanin homoseksualny prezentuje zupełnie inny poziom, niż parady równości. Jeśli znamy środowisko parad równości, dokonujemy ocen parad równości.


Zbigniew, ale co Ty z tymi paradami równości, kiedy to nie było argumentem z mojej strony, argumenty z mojej strony były inne, może przytoczę -

''Twarde fakty z życia gejów. Z ich środowiska, jak to tam wygląda. Zasłony ze słów - podaj statystyki - jakie mają znaczenie? Żadne. Bo fakty i - [ciach Zbigniew] - wiele mówią o tym środowisku.

Ale to że para gejowska to dwóch mężczyzn - dwóch samców, naładowanych testosteronem, z męską psyche i męską seksualnością. To się nie może udać, taki związek i takie nakierowanie seksualności samca w stronę innego samca, prowadzi to do destrukcji, szczególnie do seksualnej rozwiązłości.''

A Ty ciągle teraz o paradach, rozmywając temat. Odnieś się do argumentów konkretnych i konkretnie, a nie rozmywaj tematu na parady, parady to tylko na marginesie jako taka wisienka na torcie, dla podkreślenia swobody seksualnej tego środowiska, którą to swobodę tam się manifestuje i afiszuje.

Kilka anonsów gejowskich -

[Ciach. Zbigniew]

Cytuj:
Myślę, że nawet nie powinniśmy mówić o jednym środowisku osób homoseksualnych, bo jest ich kilka.


To znaczy? Jakie kilka i w jakim sensie?

Alus napisał(a):
Druga sprawa gdy 100% ludzi o preferencji stanowili sami ateiści w zdeklarowany grzesznicy, to nonsensem byłoby tworzeni Listu do biskupów KK o duszpasterstwie osób homoseksualnych" z października 1986r.


Ale osób wierzących i praktykujących jest w tym środowisku raczej niewiele, nawet można by powiedzieć iż takie osoby są nieliczne i stanowią zdecydowaną mniejszość, zresztą takie osoby zazwyczaj nie utożsamiają się ze środowiskiem LGBT.

Natomiast pewni chrześcijanie LGBT tworzą pewne organizacje czy wspólnoty czego polskim odpowiednikiem jest chociażby Wiara i Tęcza, jednakże propaguje się tam specyficzną ''naukę'', rozmijającą się ze stanowiskiem i nauką Kościoła w kwestii homoseksualizmu i osób homoseksualnych. Nie są tam propagowane takie wartości jak droga życia w czystości i celibacie, ale raczej to aby usankcjonować związki homoseksualne, także seksualne, i ukrywać grzechy homoseksualne, współżycie homoseksualne na spowiedzi.

[Proszę nie zamieszczać żadnych anonsów i materiałów, które mogą stać się promocją lub reklamą. Następnym razem będzie już ostrzeżenie.] Zbigniew3991


Ostatnio edytowano So lip 18, 2020 12:38 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So lip 18, 2020 12:35

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Co do badań to mamy takie dane tnsobop:

36% respondentów miało w ciągu całego swojego życia nie więcej niż 10 partnerów seksualnych z tego ok 2 % miało jednego partnera.
33% od 11 do 50 partnerów.
10% - 50 do 100
i 10% respondentów ponad 100 z czego ok 5% miała powyżej 500 partnerów.
a 9 % nie potrafiło powiedzieć ilu miało partnerów seksualnych.
ze str 78
raport z tnsobop - badania w grupie mężczyzn mających seks z mężczyznami.


So lip 18, 2020 12:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
robaczek2, każde badanie trzeba weryfikować. Tu nie ma zmiłuj się. Chyba ze naukowiec robi badania pod jakaś tezę i nagina pewne fakty i dowody.
Wtedy mamy do czynienia z bajkami dla grzecznych dzieci a nie nauką.

Jeśli nie da się badan zweryfikować to trzeba uznać daną rzecz za hipotezę.
Mnie się wydaje, ze tej dziedzinie dość trudno o obiektywizm gdyż badania są obciążone w jakimś stopniu ideologicznym podejściem a to nie służy prawdzie.

Przed kilku laty czytałem pewien artykuł w zagranicznej prasie właśnie na temat badan środowisk homoseksualnych.
Było wiele niewiadomych. Środowiska związane z chrześcijaństwem jak i te związane z homoseksualnym lobby doszły do zupełnie innych wniosków, naciągając nie do końca zweryfikowane dane na swoja stronę.

_________________
ksiądz


So lip 18, 2020 12:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL