Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:41



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Następna strona
 Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
I gdzie w tych cytatach są słowa: dewiacja, zboczenie, nienormalność, które jej zarzucałeś?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr lut 06, 2019 15:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Padre77 napisał(a):
I gdzie w tych cytatach są słowa: dewiacja, zboczenie, nienormalność, które jej zarzucałeś?


Tam, gdzie jestem ostro krytykowany za to, że uważam homoseksualizm za "zdrowy, normalny, naturalny, w porządku". Jeśli zaś jestem krytykowany za te poglądy, to autor krytyki uważa, że coś nie jest zdrowe, normalne, naturalne i w porządku, czyli, że jest chore, nienormalne, nienaturalne i nie w porządku.

_________________
MODERATOR


Śr lut 06, 2019 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Nie odniosłeś się do mojego posta, w którym spytałem o pożytek wynikajacy z bycia homoseksualistą oraz o to, czy można chwalić Boga poprzez homoseksualizm. Czyżbyś nie miał nic do powiedzenia w tej kwestii?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr lut 06, 2019 16:24
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):

Tam, gdzie jestem ostro krytykowany za to, że uważam homoseksualizm za "zdrowy, normalny, naturalny, w porządku". Jeśli zaś jestem krytykowany za te poglądy, to autor krytyki uważa, że coś nie jest zdrowe, normalne, naturalne i w porządku, czyli, że jest chore, nienormalne, nienaturalne i nie w porządku.


Bo homoseksualizm nie jest naturalny i nie jest czymś dobrym, nie jest w porządku, nie jest czymś normalnym. Tym bardziej nie jest tym wszystkim dla chrześcijanina. Bóg zamierzył mnie i stworzył mnie kobietą. Urodziłam się kobietą. Jako kobieta mam pewną rolę i powołanie. Ciało, biologia i fizjologia mówi do czego są przeznaczone organy seksualne i jaka jest rola biologiczna kobiety.

Fakty, ponieważ są to fakty a nie filozofia, fakty przemawiają i wskazują mi iż jako kobieta powinnam związać się z mężczyzną i że jako kobieta, moja seksualność jest przeznaczona i ukierunkowana na współżycie z mężczyzną, moje ciało jest przystosowane do aktu seksualnego z mężczyzną. To są fakty którym nikt nie jest w stanie zaprzeczyć. Analogicznie rzecz ma się w stosunku do Ciebie, Twoja rola i Twoje ciało jest przystosowane i przeznaczone do aktu seksualnego z kobietą.

Jeśli temu chcesz zaprzeczać, to znaczy że chcesz tkwić w iluzji i w kłamstwie. Jeśli jakiś procentowy ułamek społeczeństwa czuje pociąg seksualny do osób tej samej płci zamiast czuć przyciąganie do płci przeciwnej, to znaczy że te kilka procent ma pewien problem i jest w pewien sposób zaburzone w swojej orientacji, to znaczy że ich przyrodzona heteroseksualna orientacja jest zaburzona. Homoseksualizm nie jest i nie może być czymś naturalnym i normalnym, nie może być w porządku.

Każdy człowiek ma w sobie potencjał heteroseksualny, ale w przypadku homoseksualizmu jest on zaburzony, czasem tak poważnie że trudno jest z tego wyjść. Homoseksualizm jest mocno osadzony w psyche.

Zignorowałeś fakt że medycyna uznała homoseksualizm za zaburzenie a nawet parafilię - dewiację seksualną i tak byłoby nadal, gdyby nie agresywne działania aktywistów lobby LGBT. Homoseksualizm nie został skreślony z tej listy z powodów naukowych ale z powodów ideologicznych. Tak więc, proszę, nie zasłaniaj się medycyną, ponieważ ta medycyna działa pod presją lobby LGBT które skutecznie potrafi narzucić swoje zdanie na forum politycznym / światowym.

Cytuj:
Ty też możesz mieć dziewczynę - masz wolną wolę. A jeśli chcesz żyć w myśl Kościoła i żyć w celibacie, to czemu narzekasz?


Gdzie w moich wypowiedziach dostrzegasz narzekanie? Narzekanie na co? Ty możesz mieć żonę. A ja wierzę że mogę mieć męża.


Śr lut 06, 2019 16:30

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
equuleuss napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Czyli nie odpowiesz?


Nie, bowiem to porównanie jest bezsensowne. Nawet jeśli będzie miał 120 żon to jednak nadal będzie to współżycie mężczyzny i kobiety, czyli coś co jest zgodne z naturą, biologią i ewolucją. Twoje pytanie dotyczy moralności i etyki, ewentualnie kulturowych obyczajów a nie naturalności wpółżycia.



Chyba to ja lepiej wiem, o co pytam, prawda? Zatem: zgadzasz się, że współżycie mężczyzny z całym haremem kobiet jest w pełni naturalne, tak? Podpisałabyś się pod takim sformułowaniem?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 06, 2019 16:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Wybawiony napisał(a):
Nie odniosłeś się do mojego posta, w którym spytałem o pożytek wynikajacy z bycia homoseksualistą oraz o to, czy można chwalić Boga poprzez homoseksualizm. Czyżbyś nie miał nic do powiedzenia w tej kwestii?


Przeoczyłem ten post - przepraszam.

Jeśli chodzi o mnie - będąc biseksualistą chwalę Boga. Jeśli widzę przystojnego faceta - nie każę siebie za to, że on mi się podoba, ale modlę się: "dziękuję, że stworzyłeś przystojnych facetów". Nie idę w grzeszną stronę i nie grzeszę myślą, ale chwalę Boga swoim biseksualizmem.

Pożytek homoseksualizmu? A jaki jest pożytek celibatu? Czy nie taki, że pożytkuje się siły i czas dla bliźniego? Jako singiel chodzę do Domu Dziecka. To przykład.

equuleuss - a może trochę szacunku dla mnie, jako rozmówcy? Prosiłem o źródło informacji o orgazmie i wytrysku, ale mnie olałaś. Inne moje argumenty także olałaś. Powtarzasz ciągle to samo i nawołujesz mnie do "porzucenia iluzji", ale nie podajesz żadnych argumentów. Rozmowa to dialog. A na moje pytanie o źródło informacji ciągle powtarzasz apele o "porzucenie iluzji", chociaż sama nie wiesz, jakie są moje poglądy na sprawę.

Jeśli oskarżasz medycynę o uleganie presji i kłamstwa, poprzyj to dowodami. To oskarżenie, a oskarżenie powinno zawierać dowody, inaczej jest bezpodstawne.

_________________
MODERATOR


Śr lut 06, 2019 17:13
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
JedenPost napisał(a):
Chyba to ja lepiej wiem, o co pytam, prawda? Zatem: zgadzasz się, że współżycie mężczyzny z całym haremem kobiet jest w pełni naturalne, tak? Podpisałabyś się pod takim sformułowaniem?


Współżycie mężczyzny z kobietą jest naturalne. Kwestia haremu to kwestia kulturowo-obyczajowa. Chyba raczej to Ty nie zrozumiałeś kontekstu mojej wypowiedzi.

Zbigniew3991 napisał(a):

Jeśli chodzi o mnie - będąc biseksualistą chwalę Boga. Jeśli widzę przystojnego faceta - nie każę siebie za to, że on mi się podoba, ale modlę się: "dziękuję, że stworzyłeś przystojnych facetów". Nie idę w grzeszną stronę i nie grzeszę myślą, ale chwalę Boga swoim biseksualizmem.


Zbigniew, dorabiasz jakąś przedziwną ideologię. Jak można chwalić Boga bisekualizmem, dziękując za to że stworzył przystojnych facetów. Bóg raczej nie chce abyś patrzył na facetów w taki sposób. Bóg nie chce biseksualizmu, homoseksualizmu, ani nie chce aby ktokolwiek był homoseksualny lub biseksualny.

Cytuj:
Pożytek homoseksualizmu? A jaki jest pożytek celibatu?


Przecież nie jesteś homoseksualny i nie musisz żyć w celibacie. Możesz ożenić się i założyć rodzinę.

Cytuj:
equuleuss - a może trochę szacunku dla mnie, jako rozmówcy? Prosiłem o źródło informacji o orgazmie i wytrysku, ale mnie olałaś.


Podałam wystarczająco wiele. Zajrzyj do podręcznika do biologii. Lub zastanów się jak działa Twój własny ''sprzęt''. Nie rozumiem jak można nie wiedzieć tak oczywistych i podstawowych kwestii o fizjologii człowieka iż orgazm u mężczyzny = wytrysk = zapłodnienie - takie jest przeznaczenie penisa jako organu seksualnego.

Cytuj:
Inne moje argumenty także olałaś. Powtarzasz ciągle to samo i nawołujesz mnie do "porzucenia iluzji", ale nie podajesz żadnych argumentów. Rozmowa to dialog.


Znów usiłujesz dyskredytować moje wypowiedzi? W takim razie wróć do nich i przestudiuj je dokładnie. Masz tam wszystko, tylko że Ty nie chcesz przyjąć tego do wiadomości.

Cytuj:
Jeśli oskarżasz medycynę o uleganie presji i kłamstwa, poprzyj to dowodami. To oskarżenie, a oskarżenie powinno zawierać dowody, inaczej jest bezpodstawne.


Poszukaj w necie, tam znajdziesz informacje na ten temat, wyczerpujące. Tylko oczywiście nie szukaj o tym na portalach typu queer lub gejowo...


Cz lut 07, 2019 1:21
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
...bo Cię UFO weźmie i porwie. Na TYCH stronach to panie, reptilianie mózgi wyjadają. Telepatycznie.

equuleuss napisał(a):
Współżycie mężczyzny z kobietą jest naturalne. Kwestia haremu to kwestia kulturowo-obyczajowa.

A współżycie ojca z córką to jest jaka kwestia? A współżycie syna z matką? Zakładając wiek popokwitaniowy co najmniej, czyli bez żadnej -filii. No, znasz się, czy się nie znasz? A w ogóle wypowiedzi w temacie normatywności płciowej, o ile podpierane doświadczeniem osobistym, zacznij od zgolenia wąsów. Kobieto (?).

equuleuss napisał(a):
Jak można chwalić Boga biseksualizmem...?

A to jest rzeczywiście ciekawa konstrukcja duchowa. Biorąc pod uwagę, co w imię Boże naopowiadali przez stulecia o obrzydliwościach, a On nie uznał za stosowne tego sprostować.


Cz lut 07, 2019 4:22

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Gdyby Bóg nie chciał homoseksualizmu i biseksualizmu, nie pozwoliłby, żeby one istniały. Jeśli Bóg pozwala na istnienie biseksualizmu i homoseksualizmu, to znaczy, że ma w tym jakiś cel. Mogę patrzeć na mężczyzn w ten sposób, bo jestem biseksualny, taka orientacja nie jest moją winą ani zasługą. Taki się urodziłem i taki dorastałem. Jeśli Bóg pozwolił na to, żebym tak został ukształtowany, to widocznie nie wnosi sprzeciwu. Moje myśli i spojrzenia grzechem nie są - zobacz w Katechizmie. Pożądanie grzechem nie jest. Tak po prostu jest, że zwracam uwagę na przystojnych facetów. A to, co z tym zrobię, to już inna sprawa. Mogę ślinić się i snuć fantazję o upojnym seksie z moim kolegą ze studiów, co będzie grzechem, a mogę dziękować Bogu za to, że stworzył takiego fajnego faceta, który jest przystojny i dobrze zna angielski i może mi pomóc w tym przedmiocie.

https://dimedic.eu/pl/wiedza/ejakulacja ... sie-roznia
https://dimedic.eu/pl/wiedza/orgazm-bez ... hy-wytrysk

Oto i źródła dotyczące tego, że orgazm jest czymś innym niż wytrysk. Wytrysk - owszem, jest konieczny do zapłodnienia. Orgazm nie jest konieczny do zapłodnienia i zdarza się, że można osiągnąć orgazm bez wytrysku lub wytrysk bez orgazmu. Są specjalne ćwiczenia, których celem jest nauka osiągania orgazmu bez wytrysku, ale nie będę wklejał tu linków, bo to nie jest to forum.
Teraz poproszę tytuł podręcznika, w którym jest napisane, że orgazm to jest to samo co wytrysk.

I co z tego, że jestem biseksualny i mogę się ożenić? Ksiądz też może się ożenić, bo jest heteroseksualny. Dlaczego tego nie robi? Nie rozumiesz sensu moich wypowiedzi.

Nie zamierzam szukać w necie. To Ty rzucasz tutaj oskarżenie na międzynarodowe organizacje zdrowia. To Ty podaj dowody. Czy prokurator w sądzie, podczas czytania aktu oskarżenia, mówi: "Oskarżam Kowalskiego o kradzież samochodu Nowaka, a dowodów niech sobie sąd sam poszuka"? Nie. Ktoś, kto oskarża, w tym prokurator lub oskarżyciel posiłkowy, musi przedstawić dowody, żeby mogło się w ogóle rozpocząć postępowanie przed sądem. Stąd jeśli Ty oskarżasz, to Ty podaj dowody. Przedstaw odpowiednie publikacje na ten temat, z których czerpiesz informacje.

_________________
MODERATOR


Cz lut 07, 2019 8:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Jeśli chciałbyś być konsekwentny, to powinieneś stwierdzić, że skoro Bóg pozwala na istnienie chorób, to pewnie nie ma nic przeciwko nim.
Czy jesteś otwarty na małżeństwo z kobietą, a jeśli nie, to z jakiego powodu?
A ten kolega ze studiów jakiej jest orientacji?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lut 07, 2019 8:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Gdyby Bóg nie chciał homoseksualizmu i biseksualizmu, nie pozwoliłby, żeby one istniały. Jeśli Bóg pozwala na istnienie biseksualizmu i homoseksualizmu, to znaczy, że ma w tym jakiś cel.

Proszę cię nie idź tą drogą. Równie dobrze można powiedzieć, że wszelakie "filie" (pedofilia, nekrofilia, zoofilia i cokolwiek jeszcze ci na myśl przyjdzie) mają jakiś cel. Skoro Bóg je stworzył to chce aby istniały i maiły się dobrze. I nie chodzi o to, że chcę przyrównać wspomniane przez mnie filie do homoseksualizmu. Nie o to mi chodzi. Chodzi mi wyłącznie o twoją argumentację, że skoro coś istnieje to stworzył to Bóg i ma to jakiś cel.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz lut 07, 2019 9:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Co Was obchodzi orientacja kolegi? Hetero.

Moje otwarcie się na związek z kobietą również nie ma znaczenia w dyskusji. To dyskusja o homoseksualizmie w ogóle, a nie psychoanaliza mojej osoby. Jestem otwarty na związek z facetem i z kobietą - wszystko w zależności od tego, co przytrafi mi się w życiu i co mi Bóg przeznaczy. Myślę, że raczej moim powołaniem jest służenie pomocą w Domu Dziecka, a także w inny sposób. Nie jestem jednak na tyle dojrzały, żeby złożyć jakiekolwiek śluby. W tej chwili uważam, że jestem związany z Jezusem, wobec czego nie szukam związków, wrażeń i powstrzymuję się od aktów seksualnych, nawet sam ze sobą. Chcę iść w tę stronę, ale nie mogę powiedzieć jeszcze, że tak będzie zawsze - jeszcze jestem na to za młody.

Co do chorób - mam kilka. W nich też chwalę Boga - jest to trudne, bo wolałbym, żeby mnie nie bolał kręgosłup i chciałbym wyglądać bardziej atletycznie, ale nie wyprostuję kręgosłupa, więc dziękuję Bogu za to, że jeszcze się poruszam i mogę pracować - przyjść do pracy na własnych nogach i pisać obiema rękoma. Mam HCV - to bardzo niefajnie. Pomimo cierpienia dziękuję jednak Bogu, bo poznałem kilku fajnych lekarzy i kilku fajnych ludzi w kolejkach.

Padre - filie są chorobami. To inna kategoria. To krzywda dla innych osób (dzieci, bliscy zmarłego, którego ciało zostało sprofanowane), czy też zwierząt. W homoseksualizmie nie ma krzywdy wobec nikogo, bo mamy zgodę dwóch dorosłych ludzi.

_________________
MODERATOR


Cz lut 07, 2019 9:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Padre - filie są chorobami. To inna kategoria. To krzywda dla innych osób (dzieci, bliscy zmarłego, którego ciało zostało sprofanowane), czy też zwierząt. W homoseksualizmie nie ma krzywdy wobec nikogo, bo mamy zgodę dwóch dorosłych ludzi.

O jak to przewidziałem. Przecież napisałem ci, że nie chodzi mi o zrównanie homoseksualizmu z filiami, tylko o jakość twojej argumentacji.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz lut 07, 2019 9:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
A ja Ci mówię, że jakość mojej argumentacji jest zachowana - homoseksualizm jest innym zjawiskiem niż "filie". Już w samej nazwie jest różnica.

Nie narzucam tego argumentu - możesz go odrzucić. Ja jednak sądzę, że jest on zasadny.

_________________
MODERATOR


Cz lut 07, 2019 9:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Chciałbym w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że wiele osób zmieniło swoją homoseksualną orientację na hetero. Czyli nie można powiedzieć, że ktoś jest skazany na to by pozostać homoseksualistą.
Kilka lat temu odbyła się w Wiśle konferencja z udziałem Davida K. Fostera, byłego homoseksualisty, założyciela Mastering Life Ministries i tv Pure Passion, ktory dzielił się świadectwem swego życia i zmiany jaka nastąpiła dzięki wierze w Jezusa.Choć wielokrotnie próbował popełnić samobójstwo, Bóg za każdym razem udaremniał skuteczną realizację jego planów, gdyż miał wobec niego własny, doskonały plan. Foster zrealizowal też film dokumentalny, zawierający świadectwa życiowych przemian wielu osób, zatytułowany "Takimi niektórzy z was byli". Zachęcam do obejrzenia chociażby zwiastuna, a sam film być może jest jeszcze dostępny w fundacji "Petros".
A co do usunięcia homoseksualizmu z listy zaburzeń np. w USA, to historia opisana jest tutaj:
P https://ex-gaytruth.com/homosexuality-academics/

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lut 07, 2019 16:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL