Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 18:39



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona
 Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
nie neguję nauczania Kościoła

W takim razie musisz przyznać, że akty homoseksualizmu są sprzeczne z prawem naturalnym, wykluczają z aktu płciowego dar życia i nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej.


Wt lut 05, 2019 19:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Co oznacza ta Katechizmowa komplementarność uczuciowa i płciowa?

Czy na pewno wykluczanie z aktu płciowego daru życia jest sprzeczne z naturą? Na jakiej podstawie?

Nie neguję tego zapisu Katechizmu, ale dopytuję, bo można go różnorako interpretować.

_________________
MODERATOR


Wt lut 05, 2019 20:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
„Komplementarność mężczyzny i kobiety tkwi u podstaw małżeństwa i rodziny”

https://www.m.pch24.pl/papiez-przeciwko ... 188,i.html


Wt lut 05, 2019 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Taka komplementarność płciowa jest w porządku. "komplementarność uczuciowa" brzmi dla mnie jak magiczne stwierdzenie, które nie oznacza nic, a można je wszędzie użyć.

Papież i Katechizm potwierdzają i podkreślają wartość komplementarności mężczyzny i kobiety. Zgadzam się. To jest rodzina. Na jakiej podstawie ta komplementarność wyklucza naturalność homoseksualizmu?
No i pytanie, na które nie było odpowiedzi: na jakiej podstawie akt płciowy wykluczający dar życia jest sprzeczny z naturą? Zdaje się, że niektórzy uważają, że onanizm jest naturalny i powszechny, chociaż też jest to akt płciowy, który wyklucza dar życia. A idąc tropem argumentacji w poprzednich postach w tym wątku, to co powszechne, jest naturalne. Onanizm jest powszechny - według źródeł od 80% do 96% mężczyzn onanizowało się albo onanizuje się czasem. Co z tym zrobimy?
Nie wszystkie osoby homoseksualne chcą adoptować dzieci i stworzyć pełną rodzinę. W jaki sposób jest to przeciwne naturze? Celibat i dziewictwo to również wykluczanie daru życia, ale nie uznaje się w Kościele tego za przeciwne naturze. Dlaczego? Jaka jest różnica pomiędzy celibatariuszem lub dziewicą, którzy nie mają dziecka, a pomiędzy parą jednopłciową, która również nie ma dziecka i nie uzurpuje sobie prawa do nazywania siebie rodziną?

Dla jasności - sam chcę pozostać celibatariuszem, stąd znam wartość tego stanu, ale pytam dla zrozumienia. Nie chodzi o to, żebyśmy wierzyli w coś, czego nie rozumiemy, prawda? Porzucenie mitów i stereotypów pomaga zrozumieć innych ludzi. Chrześcijanin ma być misjonarzem, a więc mamy prowadzić misje wśród osób homoseksualnych. Trzeba zrozumieć, żeby móc prowadzić misje.

_________________
MODERATOR


Wt lut 05, 2019 20:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Jezus Chrystus żyjący i na­ucza­ją­cy w Ko­ście­le mówi jasno, jakie są cele aktu seksualnego. Z prawa na­tu­ral­ne­go, z Pi­sma św. i Tradycji wynika, że ist­nie­ją dwa integ­ral­ne cele aktu mał­żeń­skie­go, a są nimi nierozerwalny zwią­zek męż­czy­zny i kobiety oraz ro­dze­nie dzieci. Każ­de ce­lo­we wy­klu­cze­nie jednego z tych celów jest nie­mo­ral­ne. Ponieważ ho­mo­sek­su­al­ne współ­ży­cie nie wy­peł­nia żad­ne­go z dwóch ce­lów aktu sek­su­al­ne­go, dlatego wszyst­kie akty ho­mo­sek­su­al­ne, jako prze­ciw­ne na­tu­rze, są głę­bo­ko nie­mo­ral­ne.

https://www.google.com/amp/s/milujciesi ... wyjsc.html


Wt lut 05, 2019 21:12
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
feelek napisał(a):
Jezus Chrystus żyjący i na­ucza­ją­cy w Ko­ście­le mówi jasno, jakie są cele aktu seksualnego. Z prawa na­tu­ral­ne­go, z Pi­sma św. i Tradycji wynika, że ist­nie­ją dwa integ­ral­ne cele aktu mał­żeń­skie­go, a są nimi nierozerwalny zwią­zek męż­czy­zny i kobiety oraz ro­dze­nie dzieci. Każ­de ce­lo­we wy­klu­cze­nie jednego z tych celów jest nie­mo­ral­ne. Ponieważ ho­mo­sek­su­al­ne współ­ży­cie nie wy­peł­nia żad­ne­go z dwóch ce­lów aktu sek­su­al­ne­go, dlatego wszyst­kie akty ho­mo­sek­su­al­ne, jako prze­ciw­ne na­tu­rze, są głę­bo­ko nie­mo­ral­ne.

https://www.google.com/amp/s/milujciesi ... wyjsc.html


Tyle, to my wszyscy wiemy. Ja pytam o to, skąd w tradycji wzięły się takie "integralne" cele? Gdzie Pismo to uzasadnia? W jaki sposób jest to nienaturalne? Jakie są źródła prawa naturalnego według tej koncepcji?

_________________
MODERATOR


Wt lut 05, 2019 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Źródłem "zdrowego" prawa naturalnego może być jedynie Bóg. Problem w tym, że cała natura została skażona. Grzech jest zjawiskiem powszechnym, zgodnym z naturą, grzeszną naturą. Czy mozna powiedzieć, że grzech przynosi jakiś pożytek? A czy homoseksualizm można uznać za pożyteczny? Czy można przez niego uwielbić Boga? Czy człowiek chciwy, który wbrew sobie zachowa się jak altruista wypełni wolę Bożą, czy może jednak chodzi o to by człowiek był w pełni wolny tak by jego czyny współgrały z pragnieniami i przynosiły chwalebne owoce?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lut 05, 2019 21:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
KKK 1955 Główne przepisy prawa naturalnego zostały wyłożone w Dekalogu. Prawo to jest nazywane prawem naturalnym nie dlatego, że odnosi się do natury istot nierozumnych, lecz dlatego, że rozum, który je ogłasza, należy do natury człowieka:

Gdzie są więc zapisane (te zasady), jeśli nie w księdze światłości, która zwie się Prawdą? W niej jest zapisane wszelkie sprawiedliwe prawo. Z niej przenika do serca człowieka postępującego sprawiedliwie. Nie tylko w sposób przejściowy, ale jakby wyciska się na niej, jak na wosku wyciska się obraz sygnetu, który przechodzi na wosk, pozostając na pierścieniu (Św. Augustyn, De Trinitate, 14, 15, 21).

Prawo naturalne nie jest niczym innym, jak światłem poznania złożonym w nas przez Boga; przez nie poznajemy, co należy czynić, a czego należy unikać.


Wt lut 05, 2019 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Wybawiony napisał(a):
Czy człowiek chciwy, który wbrew sobie zachowa się jak altruista wypełni wolę Bożą, czy może jednak chodzi o to by człowiek był w pełni wolny tak by jego czyny współgrały z pragnieniami i przynosiły chwalebne owoce?

Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: "Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy!" Ten odpowiedział: "Idę, panie!", lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: "Nie chcę". Później jednak opamiętał się i poszedł. Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca?" (Mt 19, 28-32)
Wydaje mi się, że to jest wystarczająco jednoznaczna odpowiedź.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr lut 06, 2019 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1471
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
feelek napisał(a):
KKK 1955 Główne przepisy prawa naturalnego zostały wyłożone w Dekalogu. Prawo to jest nazywane prawem naturalnym nie dlatego, że odnosi się do natury istot nierozumnych, lecz dlatego, że rozum, który je ogłasza, należy do natury człowieka:
Gdzie są więc zapisane (te zasady), jeśli nie w księdze światłości, która zwie się Prawdą? W niej jest zapisane wszelkie sprawiedliwe prawo. Z niej przenika do serca człowieka postępującego sprawiedliwie. Nie tylko w sposób przejściowy, ale jakby wyciska się na niej, jak na wosku wyciska się obraz sygnetu, który przechodzi na wosk, pozostając na pierścieniu (Św. Augustyn, De Trinitate, 14, 15, 21).
Prawo naturalne nie jest niczym innym, jak światłem poznania złożonym w nas przez Boga; przez nie poznajemy, co należy czynić, a czego należy unikać.

W którym Dekalogu, tym z Księgi wyjścia, czy Powtórzonego Prawa, a może w tym (tych) opublikowanych w różnych katechizmach?
O jakiej pieczęci mówi Sw. Augustyn, tej z przed Soboru konstantynopolitańskiego II, czy tej posoborowej?


Śr lut 06, 2019 8:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
No właśnie to brzmi pięknie, ale nie ma konkretów.

Zrozumiałem tyle, że to sumienie człowieka jest instancją rozstrzygającą, rozeznającą. Wobec tego możemy wskazywać na wartość czystości, na to, że małżeństwo to piękna rzecz, na to, że dziewictwo i celibat są pięknymi posłannictwami. Nie sądzę jednak, żebyśmy mogli jednoznacznie potępiać kogoś ze względu na orientację, stąd powstrzymuję się w tej kwestii od ostrych słów.

_________________
MODERATOR


Śr lut 06, 2019 9:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie sądzę jednak, żebyśmy mogli jednoznacznie potępiać kogoś ze względu na orientację

Kościół nie potępia nikogo z powodu jego orientacji. Nikt rozsądny również tego nie czyni. Również nie spotkałem się, żeby ktoś dostał wyrok za skłonności pedofilskie. Karany i potępiany może być wyłącznie czyn, a nie skłonności.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr lut 06, 2019 9:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Nie potępiam czynu, który nie stanowi zagrożenia dla innych. Mogę jedynie uznać, że jest on niewłaściwy i modlić się o nawrócenie się tych, którzy grzeszą.

_________________
MODERATOR


Śr lut 06, 2019 10:20
Zobacz profil
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Jako Chrześcijanin mogę uznawać czyny homoseksualne za grzech, ale nie mogę uznawać tego za chorobę.


Ale już ustaliliśmy że nawet jeśli nie jest chorobą w potocznym tego słowa znaczeniu, to jednak jest nieprawidłowością, szczególnie pod względem biologiczno-fizjologicznym, a nawet pod względem ewolucyjnym. Jest pewnego rodzaju zaburzeniem orientacji seksualnej która powinna być heteroseksualna jako ta właściwa i przynależna przez naturę.

Jeśli moje zainteresowanie i pragnienia ida w stronę kobiety zamiast iść w stronę mężczyzny, jeśli pociąga mnie ciało kobety i kobieta zamiast mężczyzny, to znaczy że jednak jest coś nie tak z moją orientacją. Bowiem to co odczuwam jest sprzeczne z naturą i jest sprzeczne z moją przynależną rolą płciową, rolą biologiczną, kulturową i społeczną.

Niemal 100% społeczeństwa jest heteroseksualna. Również osoby biseksualne wchodzą w związki heteroseksualne i zazwyczaj pozostają w hetero relacjach, tworzą poważne związki hetero, małżeństwa i tam się realizują. Wybierają heteroseksualną opcję.

Jeśli nawet homoseksualizm byłby uwarunkowany biologicznie - badanie mózgów osób homoseksualnych przeprowadzone przez szwedzkich naukowców - tomografia pozytronowa i rezonans magnetyczny wykazały iż kobiety homoseksualne mają mózg przypominający mózg heteroseksualnego mężczyzny, także pod względem budowy fizycznej, jest on asymetryczny i reaguje tak jak mózg hetero mężczyzny, i analogicznie jest z mózgami gejów i kobiet heteroseksualnych, to nadal orientacja homoseksualna, nawet biologicznie zdeterminowana, nie będzie czymś naturalnym, nadal będzie zaburzeniem, nawet jeśli byłaby zapisana w genach, a nawet ten zapis w genach stanowiłby o tym iż jest to zaburzenie - wada genetyczna której nie posiadają osoby hetero.

Cytuj:
Wobec tego mogę mówić, że seks pomiędzy kobietami i pomiędzy facetami jest grzeszny, ale nie mogę powiedzieć, że są oni zboczeni, albo że są dewiantami, bo jest klasyfikacja ICD-10 i stanowisko medycyny poparte badaniami.


Zbigniew, ale homoseksualizm był ujęty na tej liście i był postrzegany jako zaburzenie, a nawet parafilia. Myślę że znane są Ci okoliczności w których został z tej listy usunięty. Na wnioski i protesty lobby LGBT a nie na wniosek gremium naukowego. Został z tej listy usunięty ideologicznie a nie naukowo.

Cytuj:
Co do orgazmu - nie jest on konieczny u mężczyzn do zapłodnienia. To mit i stereotyp. Ejakulacja nie jest jednoznaczna z orgazmem - może nastąpić tuż przed, tuż po, albo orgazm może nastąpić bez ejakulacji, albo odwrotnie. Jeśli twierdzisz, że orgazm u mężczyzny jest konieczny do zapłodnienia, to podaj źródło tych informacji, bo ja w to nie wierzę i nie przyjmuję tego argumentu.


Ejakulacja ejakulacją a wytrysk wytryskiem. U zdrowego mężczyzny orgazm jest równoznaczny z wytryskiem nasienia a to jest konieczne do zapłodnienia kobiety. Gdyby wystarczyła sama ejakulacja to nie byłby potrzebny wytrysk. Nasienie musi być podane głęboko aby dotarło do celu.

Cytuj:
Psycholodzy i seksuolodzy stwierdzają, że seks służy zbliżeniu się dwóch osób, nawiązaniu relacji intymnej, a nie tylko rozładowaniu napięcia seksualnego albo osiągnięcia fizjologicznej przyjemności.


Mam wrażenie że cały czas poprzez podawanie tego argumentu próbujesz uzasadnić homoseksualne współżycie. I cóż z tego że Ty będziesz kochał się z mężczyzną lub ja z kobietą w oparach mistycznego zbliżenia na poziomie uduchowionego romantyzmu, wzlatującego na wyżyny niebotycznych uniesień nieznanych śmiertelnikom, jeśli to współżycie jest po prostu niezgodne z naturą, niezgodne z przeznaczeniem istoty ludzkiej, niezgodne z przeznaczeniem przyrodzonej płci.

Cytuj:
ale także po to, żeby spełnić potrzeby bycia z kimś bardzo blisko, tworzenia relacji i spełnieniu innych psychicznych potrzeb


I to miałoby stanowić że seks homoseksualny jest ok? Nie jest ok już przez samo to że pożądanie jest skierowane na osobę tej samej płci, a powinno być ukierunkowane do osoby płci przeciwnej.

Cytuj:
Papież i Katechizm potwierdzają i podkreślają wartość komplementarności mężczyzny i kobiety. Zgadzam się. To jest rodzina. Na jakiej podstawie ta komplementarność wyklucza naturalność homoseksualizmu?


Na takiej podstawie że osoby tej samej płci nie są w stanie stworzyć rodziny. I taka rodzina byłaby nienaturalna. Po to istnieją dwie płci aby mężczyzni i kobiety łączyli się w pary, nie wyobrażam sobie że trzeba tłumaczyć tak podstawowe rzeczy które nawet dla dziecka są oczywiste.

Cytuj:
Jaka jest różnica pomiędzy celibatariuszem lub dziewicą, którzy nie mają dziecka, a pomiędzy parą jednopłciową, która również nie ma dziecka i nie uzurpuje sobie prawa do nazywania siebie rodziną?


Zbigniew, naprawdę nie rozumiem jak można nie widzieć oczywistości. Para homoseksualna w sensie pary żyjącej ze sobą jak małżeństwo, jako para współżyjąca ze sobą seksualnie, będzie zawsze przeciw naturze z tej racji że są to osoby tej samej płci, ponieważ zgodne z naturą wpółżycie i zgodne z natura pary to tylko para - mężczyzna i kobieta. To jest tak oczywiste że aż zadziwia jak można tego nie rozumieć i nie dostrzegać.


Śr lut 06, 2019 11:55

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
equuleuss napisał(a):
Para homoseksualna w sensie pary żyjącej ze sobą jak małżeństwo, jako para współżyjąca ze sobą seksualnie, będzie zawsze przeciw naturze z tej racji że są to osoby tej samej płci, ponieważ zgodne z naturą wpółżycie i zgodne z natura pary to tylko para - mężczyzna i kobieta.


Ale zgodzisz się, że układ mężczyzna - pięć kobiet jest równie naturalny?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 06, 2019 12:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL