Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 13:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Zbigniew3991 napisał(a):
To oczywiste - pedofilia, zoofilia, nekrofilia, sadomasochizm, i inne zaburzenia preferencji są niezdrowe. Ich uprawianie zagraża przynajmniej jednej ze stron współżycia.

Ale chodziło mi o fetyszyzm.


Cz sty 31, 2019 9:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
To precyzuj...
Fetyszyzm polega na tym, że człowiek nie potrafi przeżywać swojej seksualności bez określonego elementu (drzewo, stopy, bielizna). Te elementy nie są już czymś fajnym, ale stają się niezbędne do osiągnięcia satysfakcji seksualnej, stąd uważa się to za zaburzenie (człowiek przestaje być wolny - nie może skupić się na osobie, z którą współżyje, ale skupia się na stopach lub jakimś elemencie otoczenia).
Nie wiem, jak ma się to do tematu - kapłaństwa mężczyzn homoseksualnych i biseksualnych...

_________________
MODERATOR


Cz sty 31, 2019 10:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Zastanawiam się tylko dlaczego niektóre rodzaje fetyszyzmu nazwane są chorobą, a homoseksualizm nie.
Weźmy tu za przykład przypadek heterochromofilii gdy mężczyzna osiągnięcie podniecenia uzależnia od kontaktu z kobietą o odmiennym kolorze skóry. Czemu taki mężczyzna uznawany jest za chorego, a np. mężczyzna, który uzależnia osiągnięcie satysfakcji seksualnej od kontaktu z innym mężczyzną już nie?


Cz sty 31, 2019 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
feelek napisał(a):
Zastanawiam się tylko dlaczego niektóre rodzaje fetyszyzmu nazwane są chorobą, a homoseksualizm nie.
Weźmy tu za przykład przypadek heterochromofilii gdy mężczyzna osiągnięcie podniecenia uzależnia od kontaktu z kobietą o odmiennym kolorze skóry. Czemu taki mężczyzna uznawany jest za chorego, a np. mężczyzna, który uzależnia osiągnięcie satysfakcji seksualnej od kontaktu z innym mężczyzną już nie?


Taki mężczyzna może osiągnąć podniecenie przy kobietach tylko o określonych cechach. Heterochromofilia z tego, co wiem, nie jest na liście IDC-10. Jeśli to zainteresowanemu mężczyźnie przeszkadza, może udać się do specjalisty, ale jeśli mu to nie przeszkadza, top nie uznaje się tego za chorobę. Homoseksualista może osiągnąć podniecenie w stosunku do osób tej samej płci - na tym kończy się definicja tej orientacji. Jeśli kobieta będzie osiągała podniecenie tylko przy kobiecie określonego koloru skóry - wtedy będzie można mówić o zaburzeniu, jeśli dla tej kobiety stanowi to problem.

_________________
MODERATOR


Cz sty 31, 2019 14:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Zbigniew3991 napisał(a):
Heterochromofilia z tego, co wiem, nie jest na liście IDC-10. Jeśli to zainteresowanemu mężczyźnie przeszkadza, może udać się do specjalisty, ale jeśli mu to nie przeszkadza, top nie uznaje się tego za chorobę.

Ale uznaje się, że jest to zaburzenie seksualne (dawniej dewiacja, zboczenie, perwersja). Homoseksualizm natomiast za zaburzenie seksualne już nie jest uznawany. Ciekawe dlaczego?


Cz sty 31, 2019 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Kto tak uznaje? Poradnik psychologiczny? Nie spotkałem się z tym w klasyfikacjach chorób, ale może coś przeoczyłem. Wskaż źródło i powiedz, kto tak uznaje, bo rozmawiamy na dwóch różnych płaszczyznach.

_________________
MODERATOR


Cz sty 31, 2019 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Zbigniew3991 napisał(a):
Kto tak uznaje?
Heterochromofilia – parafilia (rodzaj fetyszyzmu seksualnego) polegająca na osiąganiu podniecenia jedynie w wypadku kontaktu seksualnego z partnerem o odmiennym kolorze skóry.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Heterochromofilia


Cz sty 31, 2019 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
To Wikipedia. Ja pytam o oficjalne kwalifikacje chorób, takie jak oficjalnie i prawnie uznana w Polsce klasyfikacja ICD-10. Przeglądałem ją i tam nie ma takiego zaburzenia. W literaturze też tego nie spotkałem. W artykułach naukowych seksuologów, psychologów i lekarzy nie spotkałem heterochromofilii. Na Wikipedii możesz napisać o tym, że homoseksualizm jest chorobą, ale żaden lekarz nie weźmie tego pod uwagę. Tak samo żaden specjalista nie weźmie pod uwagę artykułu z Wikipedii na temat heterochromofilii.

_________________
MODERATOR


Cz sty 31, 2019 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Przypisy powołują się na pracę "Miłość i seks: słownik encyklopedyczny" seksuologa Zbigniewa Lew-Starowicza.


Cz sty 31, 2019 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Dopóty nie przeczytamy tej pracy, nie wiemy, na czym polega problem. To tak, jakby rozważać istotę Mszy Świętej na podstawie artykułu z Wikipedii, który jest napisany na podstawie Katechizmu. Poznamy dzięki temu artykułowi trochę Mszy, ale żeby zrozumieć istotę Mszy, trzeba zajrzeć wprost do Katechizmu.

Zakupocholizm także jest jednostką, której nie ma w ICD-10. Można leczyć to uzależnienie, jako uzależnienie behawioralne - nie można wymienić wszystkich znanych uzależnień behawioralnych. Po drugie: granica pomiędzy normą, a uzależnieniem od zakupów, jest płynna. To zależy od stanu majątku pacjenta, tego, czy pracuje, z kim chodzi na zakupy, czy on sam uważa się za uzależnionego, czy przeszkadza mu to, że kupuje tyle i czy zaburza to funkcjonowanie w rodzinie. Stąd zrozumienie zaburzeń preferencji seksualnych także wymaga zapoznania się z wieloma źródłami, nie tylko z artykułem na Wikipedii, który jest pisany na podstawie artykułu.

_________________
MODERATOR


Pt lut 01, 2019 7:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL