Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 1:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Czy Kabała jest zła? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Czy Kabała jest zła?
Jedną z moich idolek jest Ariana Grande. Ostatnio jednak dowiedziałam się że jest wyznawczynią kabały... Niektórzy twierdzą że jest to zwykłe wyznanie, a inni że jakaś zła sekta... Pozatym ona często w swoich piosenkach porusza temat seksu. Czy wobec tefo słuchanie jej muzyki i lubienie jest niewłaściwe i niebezpieczne?


Wt lut 12, 2019 18:30
Zobacz profil
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Nie wiem co to jest kabała. Ale w USA jest pełno protestanckich sekt. Protestantyzm to herezja której lepiej unikać... Mniejsza o to. Nawet jakby była członkiem sekty to co z tego? Przecież ty tylko słuchasz jej muzyki


Wt lut 12, 2019 20:35

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Nie potrzebuję pozwolenia.
Podjęłam decyzję
o sprawdzeniu swoich granic.
Bo to moja sprawa,
Bóg jest moim świadkiem.
Skończyłam tak jak zaczęłam.
Nie potrzeba żadnego czekania,
ani przejęcia kontroli
nad tymi chwilami..."

[Pre-Refren]
Wszystko co masz: ciało do ciała, o mój Boże
Nie przerywaj, chłopczeTy, Ty kochasz to, jak Cię poruszam
Ty kochasz to, jak Cię dotykam
Mój jedyny
Gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione
Uwierzysz, że Bóg jest kobietą
A ja, ja czuję to po północy
Uczucie, z którym nie możesz walczyć
Mój jedyny
Ono pozostaje, gdy z nami już koniec
Uwierzysz, że Bóg jest kobietą

Nie chcę marnować czasu, yuh
Nie masz ograniczonego umysłu, yuh
Miej to, jak jak tylko zechcesz, yuh
I widzę, że wiesz, jak tego pragnę
Nikt inny nie może się do tego odnieść
Chłopaku, podoba mi sie to, że się nie boisz
Kochanie, połóż mnie i pomódlmy się
Mówię Ci jak to lubię, jak tego pragnę"

To są fragmenty jej dwóch piosenek. Rzecz jasna, nie wszystkie są takie ale te dwa są najbardziej.. Kontrowersyjne?
Ariana jest moim autorytetem, mam wszystkie jej płyty, plakaty, we wrześniu jadę na koncert i oczywiście nie popieram absolutnie każdego jej kroku, jest tylko człowiekiem, jak każdy z nas. Ale wniosła też dużo dobrego. Między innymi dzięki wierze ale też dzięki niej w pewien sposób zdecydowałam się na pójście na terapię... Opłaciła wszelkie koszty pogrzebów dla ofiar w Manchesterze...
Ale w piosence "God Is A Woman" cały teledysk ma motywy religijne. Na jednym z występów odtworzyła scenę Ostatniej Wieczerzy. I myślę, że to można jeszcze wytłumaczyć jako wyrażenie artystyczne. Ale te teksty..
Sama już nie wiem, co myśleć.. W końcu seks nie jest niczym złym ale nie wiem..
Pewnie duża rolę odgrywają tutaj też moje zaburzenia lękowe i nerwica...


Wt lut 12, 2019 21:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Ona wyjaśniała że dokonała apostazji z powodu podejścia do homoseksualizmu przez kościół. Sama często się nad tym zastanawiam, mam wątpliwości, lecz jednocześnie nie wyobrażam sobie życia bez Boga... Lecz martwi mnie to że słuchanie i śpiewanie takich piosenek może jakoś się kłocić?


Wt lut 12, 2019 22:01
Zobacz profil
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Milka7777 napisał(a):
Ona wyjaśniała że dokonała apostazji z powodu podejścia do homoseksualizmu przez kościół

Nie rozumiem. Jakie podejście?


Wt lut 12, 2019 22:17

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Ona jest po prostu zdania że osoby innej orientacji powinny zawierać legalnie związki małżeńskie w Kościele.


Wt lut 12, 2019 22:31
Zobacz profil
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Na szczęście nauka Jezusa, apostołów i świętych Ojców Kościoła oraz wielu papiezy wyklucza ten postulat. Nie mam pojęcia dlaczego Kościół Katolicki miał by przyjąć jawną herezję i odstąpić od dwutysiącletniej wiary Kościoła? Tylko dlatego że jakiemuś grajkowi się nauczanie i wiara Kościoła nie podoba


Wt lut 12, 2019 22:56

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Nie tylko "jakiemuś grajkowi" ale wielu ludziom. Jednak ja sama nie jestem przekonana co do swojego stanowiska, mam dopiero 16 lat więc nie będę się na ten temat wypowiadać, bo sama nie wiem.


Wt lut 12, 2019 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Wielu ludziom nie podoba się wiele rzeczy. Na szczęście w Kościele nie ma demokracji i nie da się przepchnąć większością głosów choćby takich rzeczy jak zawieranie związków małżeńskich par homoseksualnych. Jeśli ktoś tego nie akceptuje to może pójść drogą twojej idolki i wystąpić z kościoła. Nikt tutaj na siłę nikogo nie trzyma. Bóg każdemu daje wolną wolę i może sobie wybrać drogę, którą chce podążać.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr lut 13, 2019 7:58
Zobacz profil
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Milka7777 napisał(a):
Jedną z moich idolek jest Ariana Grande. Ostatnio jednak dowiedziałam się że jest wyznawczynią kabały... Niektórzy twierdzą że jest to zwykłe wyznanie, a inni że jakaś zła sekta... Pozatym ona często w swoich piosenkach porusza temat seksu. Czy wobec tefo słuchanie jej muzyki i lubienie jest niewłaściwe i niebezpieczne?

Kabała to mistyczno-filozoficzny nurt w Judaizmie, znany od wieków. Kabała bazuje na okultyzmie, ezoteryzmie.
Studiowanie Kabały to m.in. zajęcia masonerii. Kabała luriańska (praktyczna) to stawianie tarota, wróżby.


Śr lut 13, 2019 8:23
Post Re: Czy Kabała jest zła?
W jakim sensie Ariana Grande jest Twoim autorytetem? W jakiej dziedzinie. Bo co innego muzyczny idol, którego muzyki lubisz słuchać, a co innego autorytet.

Co do słuchania jej muzyki, to musisz sama podjąć decyzję, jak ta muzyka na Ciebie działa. Jakie uczucia w kwestii wiary budzi.


Śr lut 13, 2019 8:34

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Pod względem zachowania też. Szanuję ją za to że szerzy dobro wokół ludzi, mówi o akceptacji. Jednocześnie są zachowania których nie pochwalam, bo Ariana to nie Bóg i nie jest nieomylna.


Śr lut 13, 2019 9:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 17:12
Posty: 15
Post Re: Czy Kabała jest zła?
W pewien sposób utożsamiam się z jej muzyką, ale nie pochwalam ślepo absolutnie wszystkiego, co zrobi.


Śr lut 13, 2019 10:19
Zobacz profil
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Tak swoją drogą, chłopak tej Ariany czyli raper Mac Miller przećpał się syropem czy czymś tam. I się od tego przekręcił. Wątpię żeby Ariana sama była kryształowa. Więc jest raczej kiepskim materiałem na autorytet


N lut 17, 2019 1:58

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy Kabała jest zła?
Milka7777 napisał(a):
Nie tylko "jakiemuś grajkowi" ale wielu ludziom. Jednak ja sama nie jestem przekonana co do swojego stanowiska, mam dopiero 16 lat więc nie będę się na ten temat wypowiadać, bo sama nie wiem.

Milka7777 napisał(a):
Pod względem zachowania też. Szanuję ją za to że szerzy dobro wokół ludzi, mówi o akceptacji. Jednocześnie są zachowania których nie pochwalam, bo Ariana to nie Bóg i nie jest nieomylna.

Milka7777 napisał(a):
W pewien sposób utożsamiam się z jej muzyką, ale nie pochwalam ślepo absolutnie wszystkiego, co zrobi.

Zadziwiająco rozsądna młoda osoba. Ale od kabały (i w ogóle gnozy) trzymaj się z daleka, jak od zarazy. Pozdrawiam!

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lut 17, 2019 15:11
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL