Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Problem z "nielubieniem" niektórych nabożeństw 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 06, 2018 13:28
Posty: 10
Post Problem z "nielubieniem" niektórych nabożeństw
Od dłuższego czasu zauważyłem u siebie pewną tendencję - otóż o ile na chodzenie na pewne nabożeństw (Gorzkie Żale w Wielkim Poście, Nabożeństwa Majowe i Nabożeństwa Czerwcowe) nie przysparza mi większych problemów, o tyle nie przepadam za chodzeniem na Drogę Krzyżową i Różaniec. Podobnie z niektórymi uroczystościami - nie mam problemu z Wielkim Czwartkiem, Wielkim Piątkiem... Ale już Liturgia Paschalna wydaje mi się mocno męcząca, długa i nudna.

Nie jest to ani problem nieświadomości "liturgicznej" (tzn znaczenia uczestnictwa w obrzędach jako takich, jaki i rozumienia "czemu poświęcone" są poszczególne nabożeństwa). Ale... No właśnie, czy jest coś niestosownego (czy wręcz niepokojącego) w tym, że niektóre lubię, a niektóre nie?


Wt maja 07, 2019 9:10
Zobacz profil
Post Re: Problem z "nielubieniem" niektórych nabożeństw
Jeśli chodzi o nabożeństwa, to p=oblemu nie widzę. Św Tereska z Lisieux też nie lubiła Różańca. Nabożeństwa mają nam pomóc w spotkaniu z Bogiem i modlitqie i nie są obowiązkowe.

Jeżeli jednak masz oroblemy z centralną Liturgią chrześcijaństwa, czyli Liturgią Nocy Paschalnej, to albo u ciebie jest odprawiana niedbale, albo spróbuj się jej przyjrzeć bliżej. To jest tak naprawdę serce wszystkich Liturgii. Jest częścią Triduum, które naprawdę jest jedną Liturgią w ciągu 3 dni. Każdy detal jest ważny, jak np brak Rozesłania po Mszy św Wielkiego Czwartku, ciche wejście i wyjście kapłana w Wielki Piątek i cała gama symboli Liturgii Wielkiej Soboty.


Wt maja 07, 2019 10:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 06, 2018 13:28
Posty: 10
Post Re: Problem z "nielubieniem" niektórych nabożeństw
Bardzo dziękuję Kael, konkretna i rzeczowa odpowiedź :)


Pt maja 10, 2019 9:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL