Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 16:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Narzeczenstwo a czystość 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 29, 2019 21:20
Posty: 1
Post Narzeczenstwo a czystość
Cześć Bracia i siostry
Pisze z problemem, który mnie nurtuje, szukam odpowiedzi. Jestem sporo ponad4 lata ze swoją już obecnie narzeczona, nurtuje mnie problem bliskości. Nie podoba się Panu seks przed ślubem, szanuję to, lecz moja narzeczona średnio. W naszym życiu seksu nie ma. Możliwie ograniczyłem też inne formy np petting do jednego razu w tygodniu. Dręczy mnie sumienie gdy to robimy. Sprawia mi to przyjemność, ale skoro nie podoba się Panu to ma tego nie być. Skoro nie chce tego (lecz też nie w 100%, jestem dorosłym facetem i no mam swoje potrzeby, nie chce też chodzić ciągle pobudzony przez brak tego.
Jak od tego odciągnąć narzeczoną?
Znam definicje grzechu ale w tej sytuacji to lekki czu ciężko?


N wrz 29, 2019 21:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Narzeczenstwo a czystość
Problem z podejściem do seksu powoduje tyle cierpienia u młodych, często zakochanych w sobie ludzi (i nie tylko) i jest tak powszechny, że dziwne wydaje się, że nie został on jeszcze przeanalizowany i rozłożony na atomy, tak aby wyciągnąć wnioski dobre dla ludzkości, a w szczególności dla małżeństw.

Cztery lata ze sobą to bardzo długi okres czasu. Pożądliwość w takich warunkach nie jest problemem bliskości, ale jego naturalną konsekwencją. Myśleć o Bogu, jako o kimś kto specjalnie stworzył popędy, aby człowiekowi dostarczyć cierpienia, jest błędem.

Warto mieć dzieci. Jeżeli jesteś dość młodym człowiekiem, to masz jeszcze na to odwagę. Jeżeli strach wziął górę nad Tobą, to będziesz przymuszony z nim walczyć. Strach niszczy miłość i indywidualne cechy człowieka. Nie pozwala się wychylać. Jak zapewne widzisz ludzi wokół siebie, większość z nich nie jest szczęśliwa.

Seks ma też wiele aspektów. Jest częścią więzi między kobietą, a mężczyzną. Jeżeli nie ma w nim strachu, rozwija tą więź. Pisząc tak nie promuję antykoncepcji, ale uważam że jest ona już sprytnie wdrożona. Nie każdy jest tak uduchowiony, aby przekładać dobra/przyjemności duchowe nad cielesnymi. Nie każdy jest tak odważny/zdrowy, aby uprawiać seks zgodnie z potrzebami/temperamentem i przyjąć każde dziecko , jakie przyjdzie na świat, z miłością. Nie każdy będzie wstrzemięźliwy, jeżeli ma przekonanie (poparte obserwacją), że mu to małżeństwo rozwali.

Panu nie tyle nie podoba się seks przed ślubem, co to że ludzie nie zapraszają Go do swojego życia. Bo to właśnie Bóg dał człowiekowi zwierzęcą naturę. Zrobił to po to, aby człowiek nauczył się żyć w prawdzie o sobie. Grzech pierworodny był nieunikniony. Jeżeli ktoś w to nie wierzy, to łatwiejsze do przyjęcia jest, że Bóg stwarzając ludzkość wiedział, że ona mu się przeciwstawi (On jest wszechwiedzący). I że będzie miała zwierzęcą naturę.

Co do Kościoła to uważam, że musi się oczyścić, gdyż obecnie popełnia dużo błędów. Idziemy w kierunku naszych młodszych braci muzułmanów, a imamowie już całkowicie zasłonili Boga sobą. Miłość człowieka, pogodzili tam z popędami uznając że człowiek (kobieta) z innej wiary, to nie człowiek. Można sobie na niej poużywać nie grzesząc. Warto widzieć u innych drzazgę pod warunkiem, że się ma świadomość swojej belki. https://www.gloria.tv/reply/9Kxoika1bPjh3Ewkkng62SpP4

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Wt paź 01, 2019 8:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Narzeczenstwo a czystość
Dlaczego nie wezmiecie slubu?


Wt paź 01, 2019 16:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL