Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Postanowienie abstynencji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 14, 2019 16:10
Posty: 2
Post Postanowienie abstynencji
Witam. Mam pewien problem. Otóż w lipcu postanowiłam nie pić alkoholu do końca tego roku. Później byliśmy z mężem na wycieczce i skosztowałam pierwszy raz w życiu kwas chlebowy, zasmakował mi i wypiłam więcej. Na butelce było napisane że jest bezalkoholowy. Później, chcąc poznać historię i skład napoju, czytałam co nieco w internecie i podobno każdy ma jakieś śladowe ilości mimo, że na butelce jest napisane inaczej. Czy mogę to pić przy tym postanowieniu? Bo już sama się gubię, piję też kwaśne mleko i też ma jakieś śladowe ilości alkoholu, nie wiem czy po prostu już przesadzam, czy faktycznie lepiej nie spożywać tego typu rzeczy.


So wrz 14, 2019 16:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Postanowienie abstynencji
Może chleba też nie jedz, nie pij kefirów, nie jedz kiszonych ogórków i kapusty :D https://www.interia.tv/wideo-w-jakich-p ... AId,141621
A poważnie: abstynencja polega na powstrzymywaniu się od picia napojów alkoholowych, które powodują upicie się i uzależnienie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 14, 2019 17:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 14, 2019 16:10
Posty: 2
Post Re: Postanowienie abstynencji
Wiem, że popadam w paranoję i że to głupie pytanie, ale jakoś ciągle mi to siedzi w głowie, musiałam kogoś zapytać. Bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)


Pn wrz 16, 2019 15:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Postanowienie abstynencji
W zdrowym postanowieniu o abstynencji nie chodzi o samo niepicie alkoholu, tylko o przeciwdziałanie skutkom alkoholu i alkoholizmu. Z tego co pamiętam to w tych kwasach chlebowych są znikome ilości alkoholu, które przy normalnym spożyciu nie mają kompletnie żadnego znaczenia ani efektu. Nie przesadzaj zatem. :)


Wt paź 08, 2019 21:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 12, 2018 11:42
Posty: 10
Post Re: Postanowienie abstynencji
Dokładnie zdrowe postanowienia polegają na przeciwdziałaniu skutkom picia alkoholu. Tym bardziej uzależnienie od alkoholu to ciężki przypadek. Niestety miałam bliską mi osobę, walczącą z tą chorobą. I polecam reagować skierować się o pomoc do specjalistów, tak jak to było w moim przypadku ogromną pomoc zapewnili specjaliści ze [ciach... reklama. M.]. Jednak oprócz specjalistów, ogromną rolę odgrywa wsparcie, jest ono na prawdę ważne. Dlatego jeżeli macie w rodzinie kogoś zmagającego się z takim przypadkiem lub pośród znajomych reagujcie. Ponieważ możecie uratować komuś życie.


N paź 20, 2019 19:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL