Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 15:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy ks. Roman Kneblewski zostanie kardynałem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy ks. Roman Kneblewski zostanie kardynałem?
https://www.fronda.pl/forum/kosmopolity ... 96626.html

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 14:43
Zobacz profil
Post Re: Czy ks. Roman Kneblewski zostanie kardynałem?
Andy72 napisał(a):
https://www.fronda.pl/forum/kosmopolityzm-jest-jak-gender,96626.html

Nie ma to jak anonimowy wpis z innego forum :D


Pt wrz 20, 2019 14:47

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy ks. Roman Kneblewski zostanie kardynałem?
To moja odpowiedź, wkleję:
O co chodzi w gender? Nie liczenie się z Reczywistością i faktami. Wywyższanbie się ponad Boga: "nie będzie mi nikt mówił czy jestem mężczyzną czy kobietą, sam se to wybiorę".

A kosmpolityzm mówi, to przypadek że jestem Polakiem, równie dobrze mógłbym być Niemcem czy Żydem. Po pierwsze - nie ma przypadków, do drugie - co mogłoby być a nie jest nie pisze się w rejestr, skoro Bóg zadecydował że należysz do jakiegoś narodu to należysz.

Jest tak nawet z takimi sprawami które wybieramy: skoro ktoś się ożenił, to powinien traktować tę kobietę szczególnie a nie mówić "równie dobrze, mógłbym być mężem kogo innego",

Natomiast narodu do którego należymy nie wybieramy, tylko Bóg nam wybiera, to tym bardziej powinniśmy traktować go szczególnie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 14:50
Zobacz profil
Post Re: Czy ks. Roman Kneblewski zostanie kardynałem?
Wypowiedzi papiezy w tym temacie, z linku ktory wkleila Alus, nie prteczytales, czy swiadomie zignorowales?

Cytuj:
Szczególnie wiele miejsca Jan Paweł II poświęcił rozważaniom na ten temat na kartach swej książki "Pamięć i tożsamość". Pokazuje w niej jak etymologicznie pojęcia związane z ojczyzną i z narodem ściśle wiążą się z pojęciem najbliższej rodziny. „Ojczyzna to poniekąd to samo, co ojcowizna” - wyjaśniał, "naród” natomiast wywodzi się od słowa „ród”, ono zaś od „rodzić”. A zatem patriotyzm to miłość do ojczyzny, która wchodzi w zakres czwartego przykazania i przeciwstawia się nacjonalizmowi.

Krytykował więc nacjonalizm, gdyż "uznaje tylko dobro własnego narodu i tylko do niego dąży, nie licząc się z prawami innych". Patriotyzm natomiast - podkreślał Ojciec Święty – rozumiany jako „miłość ojczyzny przyznaje wszystkim innym narodom takie same prawo jak własnemu, a zatem jest drogą do uporządkowania miłości społecznej”.


Pt wrz 20, 2019 14:59

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy ks. Roman Kneblewski zostanie kardynałem?
Często myli się nacjonalizm z szowinizmem.
Nie mam nic przeciwko temu, aby również inne narody europejskie wybrały nacjonalizm czyli patriotyzm.
Podczas gdy obecnie dopuszcza się jedynie nacjonalizm Izraela który ma formę szowinizmu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 15:06
Zobacz profil
Post Re: Czy ks. Roman Kneblewski zostanie kardynałem?
Bzdura. Patriotyzm to nie nacjonalizm. Tworzysz wlasne definicje, zeby swoja pyche usprawiedliwic.


Pt wrz 20, 2019 15:21

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy ks. Roman Kneblewski zostanie kardynałem?
Szowinizm głosi wrogość wobec innych narodów, a nacjonalizm domaga się tylko poszanowania własnego narodu,
w słowach "uznaje tylko dobro własnego narodu i tylko do niego dąży, nie licząc się z prawami innych".
gdzie z "nie licząc się z prawami innych" wynika że to nacjonalizm?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 15:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy ks. Roman Kneblewski zostanie kardynałem?
Cytuj:
Chrześcijaństwo głosi jedno uniwersalne królestwo Boże. Jezus w ewangelii Jana mówi, że „nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz”. Nie wiemy, jak się potoczy historia, ale zapowiadane królestwo Boże z całą pewnością nie będzie rezultatem zabiegów fachowców od inżynierii społecznej, lecz owocem Bożej łaski.

http://idziemy.pl/komentarze/pokusa-kosmopolityzmu

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 15:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy ks. Roman Kneblewski zostanie kardynałem?
Jeśli będziemy definiować nacjonalizm jako coś podobnego do szowinizmu, to w takim razie ksiądz Kneblewski nie jest żadnym nacjonalistą. Nie znam żadnej jego wypowiedzi która by poniżała inne narody.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 15:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy ks. Roman Kneblewski zostanie kardynałem?
Może zamiast gadać o Kneblewskim, warto posłuchać co on sam ma do powiedzenia w temacie nacjonalizmu:
https://www.youtube.com/watch?v=Ih52e8gvtSs
należy rozróznić zdrowy nacjonalizm i błędny nacjonalizm a nie wszystko wrzucać do jednego worka
Jerzy Rober Nowak o Prymasie Tysiąclecia: https://gloria.tv/article/me2VzHFZMt6w63XtwJzL9p8oD

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 16:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL