Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Duszy? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Św. Franciszek i św. Hiacynta nie zostali uznani świętymi ze względu na Objawienia Fatimskie, i że ciało św. Hiacynty nie uległo rozkładowi, a za świętość życia i cuda do beatyfikacji i kanonizacji.

A ten fragment PŚ o czym mówi?

Mk 10, 35-45
„Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy». On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?» Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie». Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?» Odpowiedzieli Mu: «Możemy». Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane». Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu»”


Niepotrzebnie napisałem o poziomach w Niebie. Można usunąć tamte moje posty. Kto ma większy kielich do wypicia temu Pan Jezus objawi co ma robić.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
O Wniebowzięciu NMP czy jest w Biblii?
A wiemy o tym z Tradycji i Mistyki. Św. Tomasz Apostoł spóźnił się na pogrzeb Mamy Bożej. Poprosił o otwarcie grobu i okazało się, że w grobie nie ma Ciała NMP i zostało zabrane mimo zamkniętego grobu.


Co to za zwczyczaje w których, zpóźnialskim ludziom sie groby otwiera?

pom napisał(a):
Św. Franciszek i św. Hiacynta nie zostali uznani świętymi ze względu na Objawienia Fatimskie, i że ciało św. Hiacynty nie uległo rozkładowi, a za świętość życia i cuda do beatyfikacji i kanonizacji.

A ten fragment PŚ o czym mówi?

Mk 10, 35-45
„Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy». On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?» Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie». Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?» Odpowiedzieli Mu: «Możemy». Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane». Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu»”


Niepotrzebnie napisałem o poziomach w Niebie. Można usunąć tamte moje posty. Kto ma większy kielich do wypicia temu Pan Jezus objawi co ma robić.



To nie jest o poziomach, a o tym jaka w Niebie będzie hierarchia.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 30, 2019 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Tu macie kolejny fragment do kontemplacji, ale są i inne.
2Kor 12,1-4
1 Jeżeli trzeba się chlubić - choć co prawda nie wypada - przejdę do widzeń i objawień Pańskich. 2 Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty1 - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. 3 I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, , Bóg to wie - 4 został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.



subadam napisał(a):
Niestety rozmowa osoby chorej na Alzheimera z kimkolwiek bedzie utrudniona bo chory nie jest w stanie skonstruowac jednego zdania od poczatku do konca, tak jak w kazdej innej postaci demencji i zaniku polaczen nerwowych wewnatrz mozgu jak i zaniku samego mozgu.


Więc co byś odpowiedział takiej osobie na wcześniejszym stadium choroby?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Kolejny fragment

Mt 18,1-4
1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.


Zachęcam do codziennego czytania PŚ.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 15:14
Zobacz profil
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
"Ani Pismo Święte, ani teologowie nie rzucają wystarczającego światła, by można było w pełni opisać przyszłe życie po śmierci.


I czego snujesz zbędne teorie. Lubisz bawić się w Boga? Komu chcesz dawać odpowiedź na tak postawione pytanie?

W moim przekonaniu, Bóg wie i mi to wystarczy. Tobie jak widać nie.

Polecam ci do rozważenia/medytacji/kontemplacji modlitwę św. Ignacego Loyoli. Może choć on cię oświeci.

"Zabierz, Panie, i przyjmij całą
wolność moją, pamięć moją i rozum,
i wolę moją całą,
cokolwiek mam i posiadam.
Ty mi to wszystko dałeś
- Tobie to, Panie, oddaję.
Twoje jest wszystko.
Rozporządzaj tym w pełni
wedle swojej woli.
Daj mi jedynie miłość
Twoją i łaskę,
albowiem to mi wystarcza.
Amen".


Pn wrz 30, 2019 16:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
„Dekret dla Greków Soboru Florenckiego” z 1439 r. głosi, że dusze świętych widzą Boga „pro meritorum tamen diversitate”, tzn. w zależności od zróżnicowanych zasług.

Św. Augustyn podkreślał jednak, iż ,,nie będzie w ogóle zazdrości z powodu nierówności chwały, ponieważ we wszystkich królować będzie równość miłości” (In Joannem tractatus 67,2).



Kolejne fragmenty PŚ

Ef 4,10
10 Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił ponad wszystkie niebiosa, aby wszystko napełnić3.



Łk 22,24-30

Spór o pierwszeństwo

24 Powstał również spór między nimi o to, który z nich zdaje się być największy. 25 7 Lecz On rzekł do nich: «Królowie narodów panują nad nimi, a ich władcy przyjmują nazwę dobroczyńców. 26 Wy zaś nie tak [macie postępować]. Lecz największy między wami niech będzie jak najmłodszy, a przełożony jak sługa! 27 Któż bowiem jest większy? Czy ten, kto siedzi za stołem, czy ten, kto służy? Czyż nie ten, kto siedzi za stołem? Otóż Ja jestem pośród was jak ten, kto służy.
28 Wyście wytrwali przy Mnie w moich przeciwnościach. 29 Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec: 30 abyście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz żebyście zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela8.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 16:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
@Believing
Czy masz coś do kontemplacji PŚ?
Do mistyki katolickiej Bóg musi dać dodatkowe łaski, ale PŚ wszystkich obowiązuje.

Co do pytania to jest kluczowe dla osób które dużo się Modlą i modlitwa jest dla nich jak powietrze. Przecież nie każę nikomu odpowiadać, jak nie zna odpowiedzi. Wielu osób np codziennie kontempluje Różaniec Święty lub modli się psalmami.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Ostatnio edytowano Pn wrz 30, 2019 17:07 przez pom, łącznie edytowano 1 raz



Pn wrz 30, 2019 16:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
Więc co byś odpowiedział takiej osobie na wcześniejszym stadium choroby?


Jesli chodzi o pytanie tytulowe odpowiedzial bym ze nic nie wiem o mysleniu duszy a rowniez nie wiem czy cos takiego jak dusza istnieje.


Pn wrz 30, 2019 17:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
To jest dział dla Katolików, którzy takich problemów nie mają jak istnienie Duszy. Ciało z materii E=mc2 to tylko skafander Duszy do życia w tym świecie. Po Zmartwychwstaniu jest nowe ciało z materii nieśmiertelnej.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 17:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
Kolejny fragment

Mt 18,1-4
1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.


Gdzie tutaj jest mowa o kilku poziomach Nieba?

pom napisał(a):
Tu macie kolejny fragment do kontemplacji, ale są i inne.
2Kor 12,1-4
1 Jeżeli trzeba się chlubić - choć co prawda nie wypada - przejdę do widzeń i objawień Pańskich. 2 Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty1 - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. 3 I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, , Bóg to wie - 4 został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.


Może być tak że pierwsze niebo to Ziemska atmosfera, drugie niebo to przestrzeń kosmiczna, a trzecie niebo to zaświaty.

pom napisał(a):
„Dekret dla Greków Soboru Florenckiego” z 1439 r. głosi, że dusze świętych widzą Boga „pro meritorum tamen diversitate”, tzn. w zależności od zróżnicowanych zasług.

Św. Augustyn podkreślał jednak, iż ,,nie będzie w ogóle zazdrości z powodu nierówności chwały, ponieważ we wszystkich królować będzie równość miłości” (In Joannem tractatus 67,2).


To człowiek będzie miał zakaz odczuwania zazdrości? a może nie będzie w stanie tej zazdrości odczuwać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 30, 2019 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
To jest dział dla Katolików, którzy takich problemów nie mają jak istnienie Duszy. Ciało z materii E=mc2 to tylko skafander Duszy do życia w tym świecie. Po Zmartwychwstaniu jest nowe ciało z materii nieśmiertelnej.


Czy w tym dziale niekatolicy nie maja prawa pisac?
Czy katolicy wiedza ze dusza istnieje?


Pn wrz 30, 2019 20:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Tak wiedzą i to nieśmiertelna Dusza.

Mt 10,24-33

24 12 Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. 25 Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem13, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą. 26 14 Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. 27 Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach! 28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. 29 Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. 30 U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. 31 Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.
32 15 Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. 33 Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
KKK 366: Kościół naucza, że każda dusza duchowa jest bezpośrednio stworzona przez Boga nie jest ona "produktem" rodziców - i jest nieśmiertelna nie ginie więc po jej oddzieleniu się od ciała w chwili śmierci i połączy się na nowo z ciałem w chwili ostatecznego zmartwychwstania.

A tu namacalny dowód w prelekcji na forum ONZ
https://youtu.be/3TL6MGourEU

Był martwy przez 45 minut i Pan Jezus przywrócił go do życia

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
A tu namacalny dowód w prelekcji na forum ONZ
https://youtu.be/3TL6MGourEU

Był martwy przez 45 minut i Pan Jezus przywrócił go do życia


To jest jedynie ludzkie gadanie, takie same dowody mają ludzie co opowiadają że porwali ich kosmici, że widują zmarłych ludzi, że mieszkają na Księżycu.
A to że uznali go za zmarłego, a tak naprawdę był przez ten czas nieprzytomny, jakoś mnie nie dziwi, ile to jest przypadków że chowa sie ludzi żywcem, to są normalne rzeczy, i jak taki Chińczyk przez 2 dni uznawany jest za trupa, i dopiero obudzi się jak już jest w trumnie, to wtedy powiedzą, że to jest normalne, bo takie przypadki wśród ludzi się zdarzają, natomiast jak się jakiś głęboko wierzący katolik obudzi w trumnie, no to już wtedy na 100% Jezu go ożywił.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 01, 2019 0:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Pom czy potrafisz odroznic wiedze od wiary, bo mam dziwne wrazenie ze jednak nie.:)


Wt paź 01, 2019 0:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL