Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Duszy? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Duszy?
"Ani Pismo Święte, ani teologowie nie rzucają wystarczającego światła, by można było w pełni opisać przyszłe życie po śmierci. Chrześcijanin powinien mocno przyjąć dwa istotne punkty. Z jednej strony powinien wierzyć w zasadniczą ciągłość, jaka zachodzi dzięki mocy Ducha Świętego między obecnym życiem w Chrystusie i życiem przyszłym (miłość jest prawem Królestwa Bożego i właśnie nasza miłość tu, na ziemi, będzie miarą naszego uczestnictwa w chwale Nieba). Z drugiej natomiast strony chrześcijanin powinien dobrze zrozumieć, że istnieje wielka różnica między życiem obecnym i przyszłym, ponieważ ekonomia wiary ustąpi ekonomii pełnego światła: będziemy razem z Chrystusem i "ujrzymy Boga" (por. 1 J 3, 2). Na tych obietnicach i przedziwnych misteriach opiera się w sposób istotny nasza nadzieja. Jeśli nie może dotrzeć tam nasza wyobraźnia, to nasze serce lgnie tam spontanicznie i całkowicie."

http://www.vatican.va/roman_curia/congr ... ia_pl.html

"
Tak więc oprócz materialnego ciała w człowieku istnieje umysłowy – czyli duchowy – świat, ze stałą świadomością osobowego „ja” (por. How the Self Controls Its Brain, s. 38). Profesor Eccles podkreśla zdumiewający fakt, że samoświadomość osobowego „ja” u każdego człowieka trwa niezmiennie przez całe jego życie, „a ten fakt musimy uznać za cud” (tamże, s. 139).

Eccles określa jako zubożałe i puste twierdzenie ateistów, że ludzki mózg jest jak superskomplikowany komputer, który generuje wszystkie myśli i uczucia.

Ta teoria nie uwzględnia wielu faktów stwierdzonych naukowo i redukuje tajemnicę człowieka do czystej materii, jakby człowiek był tylko – jak pisze Dean Hamer –

„wiązką reakcji chemicznych poruszających się tu i tam w jednym opakowaniu, którymi rządzi DNA” (Denyse O’Leary, Mario Beauregard, Duchowy mózg, Wydawnictwo WAM, 2011, s. 71).

„Skoro materialistyczna koncepcja – pisze Eccles – nie jest w stanie wyjaśnić i uzasadnić doświadczenia naszej niepowtarzalności, jestem zmuszony przyjąć nadprzyrodzone stworzenie niepowtarzalnego, duchowego, osobowego »ja«, czyli duszy. Wyjaśniając w terminach teologicznych: każda dusza jest nowym Bożym stworzeniem wszczepionym w ludzki zarodek” (Evolution of the Brain, Creation of the Self, s. 237).
"
https://milujciesie.org.pl/naukowcy-o-d ... wieka.html

Jak odpowiedzieć na pytanie; jak osoba chora na chorobę Alzheimera (zanika zdolność myślenia) będzie wstanie rozmawiać z Panem Jezusem w chwili konania?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Alzheimera

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N wrz 29, 2019 14:36
Zobacz profil
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Alztheimer to nie choroba duszy, ale ciała - konkretnie mózgu. A do wieczności po śmierci ciała, idzie dusza.


N wrz 29, 2019 17:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Chodzi mi o odpowiedź na konkretnie powyższe pytanie.

Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda godzina konania, a jest ona przed śmiercią to ma w linku. Nie należy się bać przeczytać linku bo śmierć to tylko brama do lepszego piękniejszego życia. Św. Franciszek z Asyżu nazywa ją siostrą naszą śmierć cielesną.

https://deon.pl/inteligentne-zycie/jak- ... alo,140937

Jak odpowiedzieć na pytanie; jak osoba chora na chorobę Alzheimera (zanika zdolność myślenia) będzie wstanie rozmawiać z Panem Jezusem w chwili konania w godzinę śmierci (jeszcze za życia na ziemi) - czy odzyska pełnię umysłu dopiero po śmierci?

Mózg jest nieunerwiony.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N wrz 29, 2019 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
Jak odpowiedzieć na pytanie; jak osoba chora na chorobę Alzheimera (zanika zdolność myślenia) będzie wstanie rozmawiać z Panem Jezusem w chwili konania w godzinę śmierci (jeszcze za życia na ziemi) - czy odzyska pełnię umysłu dopiero po śmierci?

Mózg jest nieunerwiony.


Jaki cel by miała taka rozmowa? to Jezus czegoś nie wie, i musi się o coś spytać?

Alus napisał(a):
Alztheimer to nie choroba duszy, ale ciała - konkretnie mózgu. A do wieczności po śmierci ciała, idzie dusza.


Przecież dla wszystkich ludzi ma być "Wierzę w świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen" więc chyba sama dusza do tej wieczności iść nie będzie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N wrz 29, 2019 18:41
Zobacz profil
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
ciała zmartwychwstanie - zapoznaj sie zatem z treścią 1 Listu do Koryntian (15,35-55) - zapewniam was, przyjaciele, że nikt nie wejdzie do królestwa Bożego w ludzkim, śmiertelnym ciele - to co jest doczesne, nie może bowiem stać się częścią tego co jest wieczne....wszyscy otrzymamy nowe ciało.


Pn wrz 30, 2019 6:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Tak z materii, jak Ciało Pana Jezusa po Zmartwychwstaniu
Dzięki i potwierdza to wielu naocznych świadków tamtego Świata - dzieci z Fatimy, św. Paweł z Tarsu był na 3 poziomie Nieba, Gloria Polo, św. Jan, Fulla Horak, bł. ks. Popiełuszko i cała masa innych osób. Konstrukcję Nieba też znamy dosyć dokładnie z mistyki katolickiej.

Chodzi o to, że wiele osób na tym świecie rozmawia w sercu z Panem Jezusem. Nawet jak modli się to stara się nie klepać wierszyków, a często jest to forma rozmowy. Czy zatem taka osoba będzie wstanie się modlić `w chwili konania` - jest to dłuższy okres - patrz link?
W pytaniu napisałem wcześniej w nawiasie, że jeszcze za życia na ziemi.

https://deon.pl/inteligentne-zycie/jak- ... alo,140937

@Robek
To w związku z tym, że Pan Jezus wszystko wie to się nie Modlisz?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 9:13
Zobacz profil
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Gdzie znajdujesz relacje o niebie dzieci z Fatimy i bł ks Popiełuszki - mówię błogosławionych Kościoła.


Pn wrz 30, 2019 11:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
bł. ks Popiełuszko przeżył śmierć kliniczną (poczytaj), a dzieci z Fatimy widziały Mamę Bożą w ciele z materii nieśmiertelnej.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 12:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
dzieci z Fatimy, św. Paweł z Tarsu był na 3 poziomie Nieba, Gloria Polo, św. Jan, Fulla Horak, bł. ks. Popiełuszko i cała masa innych osób. Konstrukcję Nieba też znamy dosyć dokładnie z mistyki katolickiej.


Pierwsze słyszę o tym, żeby było wiadomo, jak Niebo będzie wyglądać.

pom napisał(a):
Chodzi o to, że wiele osób na tym świecie rozmawia w sercu z Panem Jezusem. Nawet jak modli się to stara się nie klepać wierszyków, a często jest to forma rozmowy. Czy zatem taka osoba będzie wstanie się modlić `w chwili konania` - jest to dłuższy okres - patrz link?
W pytaniu napisałem wcześniej w nawiasie, że jeszcze za życia na ziemi.

https://deon.pl/inteligentne-zycie/jak- ... alo,140937

@Robek
To w związku z tym, że Pan Jezus wszystko wie to się nie Modlisz?


Zle zrozumiałem o co wam chodziło, bo jeśli modlitwe nazywacie rozmową z Jezusem, to faktycznie wszystko staje sie jasne.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 30, 2019 12:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Cytuj:
Pierwsze słyszę o tym, żeby było wiadomo, jak Niebo będzie wyglądać.


Mistyka katolicka w tym temacie jest dosyć szeroka. Ale wymienię dwoje wizjonerów, u których jest esencja, ale są i inni.

św. Mechtylda z Magdeburga

https://tyniec.com.pl/149_mechtylda-z-magdeburga

Fulla Horak

http://www.tohorak.opole.opoka.org.pl/Fulla.html

św. Paweł z Tarsu był na 3 poziomie Nieba z 7 poziomów, ale teraz jest na najwyższym poziomie w Niebie. O poziomach to lepiej zbyt nie rozgłaszać bo wielu jest niżej powołanych i nie będą się czuli w Niebie gorsi.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Jakby ktoś pominął w tekście to daję link

http://www.tohorak.opole.opoka.org.pl/F ... zialni.pdf

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 13:20
Zobacz profil
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Czytałam wiele opracowań biografii i książek (książkę autorstwa E. Kaczkowskiej mam w domu), o bł ks Jerzym, ale w żadnej nie natknęłam się na opis jego śmierci klinicznej.
7 stopni nieba nie ma źródeł z Biblii.
P. Horak nie jest ani świętą, ani błogosławioną.
Niebo widziała św Faustyna, ale nie opisywała go jako stopniowe poziomy.


Pn wrz 30, 2019 13:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
O Wniebowzięciu NMP czy jest w Biblii?
A wiemy o tym z Tradycji i Mistyki. Św. Tomasz Apostoł spóźnił się na pogrzeb Mamy Bożej. Poprosił o otwarcie grobu i okazało się, że w grobie nie ma Ciała NMP i zostało zabrane mimo zamkniętego grobu.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn wrz 30, 2019 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
To w niebie na roznych poziomach tez beda dobrzy i lepsi?
Dobrze wiedziec.:)
Niestety rozmowa osoby chorej na Alzheimera z kimkolwiek bedzie utrudniona bo chory nie jest w stanie skonstruowac jednego zdania od poczatku do konca, tak jak w kazdej innej postaci demencji i zaniku polaczen nerwowych wewnatrz mozgu jak i zaniku samego mozgu.
Smierc kliniczna to nie smierc.


Pn wrz 30, 2019 14:09
Zobacz profil
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Ani Biblia, ani Tradycja, nie przekazują historyjki z pogrzebem Maryi, nie przekazują także informacji o stopniach-poziomach nieba, a na ich podstawie opracowany Katechizm też nie informuje o poziomach nieba.


Pn wrz 30, 2019 14:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL