Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 03, 2016 16:46
Posty: 69
Post 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Cześć, postaram się pisać zwięźle.
Mam 21 lat, od kilku tygodni mam rozmyślenia na temat sensu życia, a właściwie go nie widzę. Od kilkunastu dni mam problem z zasypianiem, dopadają mnie niepokoje, nie mogę spać. Boję się tego jak będzie wyglądało moje życie za 10-20-30 lat, boję się biedy, samotności. Czuję się samotny, mam rodzinę, ale nasze relacje nie są w najlepszej kondycji i nigdy nie będą. Mama zmarła 5 lat temu. Tata żyje, jest po 60. Tęsknie za nim mimo że jeszcze żyje, męczy mnie świadomość tego, że kiedyś odejdzie...

Ponadto zauważam jak życie jest krótkie, dni szybko mijają. Uświadamiam sobie, że życie minie w mgnieniu oka. Więc po co żyję? Żeby pójść do Nieba? Dlaczego więc Bóg nie stworzył nas jako aniołów, żebyśmy od początku istnienia mogli być przy nim? Moja babcia ma 78 lat, pamięta wojnę, czy jest stara? I tak i nie, jestem tylko 4 razy młodszy, a moje 20 lat minęło bardzo szybko. Też kiedyś była młoda , zdrowa, a teraz zgarbiona i chorowita. Również mówi, że życie jest krótkie.

Chyba nie mam depresji, na co dzień jestem osobą pogodną. Źle się czuję, gdy jestem sam, i gdy jest noc. Może to tylko wina przytłaczającej pogody. Gdy patrze na tatę, jest mi go żal, bo widzę człowieka, który teoretycznie jest bliżej śmierci niż ja. Widzę, że jego ciało jest starsze.

Nie chcę się już bać.


Pt gru 02, 2016 2:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Trudno się dziwić, że nie widzisz sensu w życiu, stwierdzając że wszystko przemija.

Stawiasz pytanie, odpowiedź na nie jest z jednej strony trudna, z drugiej strony tak łatwa, że masz ją jak na dłoni.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt gru 02, 2016 8:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Zamiast sie zastanawiac nad glupotami i zamykac sie w egoizmie swoich odczuc polecam wartosciawa lekture tj. Stworzeni Do szczescia slugi bozego Fultona Sheena

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Wt gru 06, 2016 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2015 11:55
Posty: 4
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
ja polecam poczytać blog Teksty-Aplana.pl .. po przeczytaniu go zmienia się całkiem nasze nastawienie do życia, różnych sytuacji, które nas spotykają itd


Pn lut 25, 2019 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
przystojniak napisał(a):
mam rozmyślenia na temat sensu życia, a właściwie go nie widzę. Od kilkunastu dni mam problem z zasypianiem, dopadają mnie niepokoje, nie mogę spać.




Jeśli chcesz zasnąć to trzeba chwile przed snem przestać myśleć, no i jeśli chodzi o sens życia to samemu trzeba go znaleźć, nikt za ciebie tego nie zrobi, w końcu sam od siebie musisz się dowiedzieć, jakie masz zainteresowania i na czym byś chciał przez resztę życia skupić swoją uwagę, bo dla jednych sensem życia jest granie w piłke, a dla innych kibicowanie, dla jednego sensem życia jest oglądanie filmów, a dla innego seriali.


przystojniak napisał(a):
Boję się tego jak będzie wyglądało moje życie za 10-20-30 lat, boję się biedy, samotności.




Skąd te obawy? nie masz pracy? nie masz przyjaciół? nie myjesz zębów i za 20 lat większość ci wyleci, i wszystko jedzenie będziesz musiał gryźć dziąsłami? :mrgreen:


przystojniak napisał(a):
Ponadto zauważam jak życie jest krótkie, dni szybko mijają. Uświadamiam sobie, że życie minie w mgnieniu oka.




Zauważyłem że życie szybko mija tym ludziom którzy prowadzą bezstresowe życie, bo jak cały dzień nie pracuje, i oglądam jakieś filmiki na youtube, to minął tak cały dzień, a mi się wydaje jakby minęła zaledwie godzina, natomiast jak chce gdzieś pracować, i jestem na rozmowie rekrutacyjnej, to ta cała rozmowa trwa 15 minut, a mi się wydaje jakby już godzina minęła, wiec tutaj stres bardzo wydłużył te 15 minut, i wydaje mi się że głowa w trakcie stresu dużo wydajniej pracuje, musi przetworzyć dużo więcej informacji, więc tutaj nie ma czegoś takiego że czas płynie wolniej, tylko głowa pracujesz szybciej.
Więc jak chcesz dłużej żyć, to żyj w ogromnym stresie.

przystojniak napisał(a):
Gdy patrze na tatę, jest mi go żal, bo widzę człowieka, który teoretycznie jest bliżej śmierci niż ja. Widzę, że jego ciało jest starsze.




Może dla odmiany zacznij sie patrzeć na nieco młodszych ludzi?


przystojniak napisał(a):
Nie chcę się już bać.



To jest odruch czysto biologiczny, jak jedzenie czy też spanie, tutaj nie ma na to wpływu, jak sie czegoś boisz to będziesz sie tego bał, chociaż powiem ci że z wiekiem to mija, i za ileś lat sporo z tego strachu, może w naturalny sposób zniknąć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 25, 2019 15:51
Zobacz profil
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
przystojniak napisał(a):
Ponadto zauważam jak życie jest krótkie, dni szybko mijają. Uświadamiam sobie, że życie minie w mgnieniu oka. Więc po co żyję? Żeby pójść do Nieba? Dlaczego więc Bóg nie stworzył nas jako aniołów, żebyśmy od początku istnienia mogli być przy nim?
Hmmm. Mam wrażenie, że narzekasz jednocześnie na to, że życie ziemskie jest z krótkie, jak i na to, że jest za długie (bo najchętniej byś od razu trafił do Nieba). Nie wydaje Ci się to sprzeczne wewnętrznie?


Pn lut 25, 2019 17:18
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Dłuży się do końca wędrówki na tym padole łez


Pn lut 25, 2019 17:22
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Quinque napisał(a):
Dłuży się do końca wędrówki na tym padole łez

To wyłacz kompa i zacznij żyć. Czas poleci jak strzała.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lut 25, 2019 18:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
W Twoim wieku (było to 20 lat temu) potrącił mnie szybko jadący tramwaj. Połamane żebra, uraz czaszki...

Od tamtej pory nie zadaję sobie pytania o "sens życia". Rozumiem, po prostu, że samo życie ma sens. :) <3


Wt mar 05, 2019 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Palmer napisał(a):
W Twoim wieku (było to 20 lat temu) potrącił mnie szybko jadący tramwaj. Połamane żebra, uraz czaszki...

Od tamtej pory nie zadaję sobie pytania o "sens życia". Rozumiem, po prostu, że samo życie ma sens. :) <3



Kilkanaście lat temu wjechał we mnie samochód, czaszkę mi otwierali, wycinali guzy, i jakoś nic mnie to nie odmieniło, widać to jest kwestia charakteru, bo jednych wszystko rusza, inni niczym się nie przejmują.
No i co "Palmer" jest sensownego w życiu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 05, 2019 16:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Robek napisał(a):
Kilkanaście lat temu wjechał we mnie samochód, czaszkę mi otwierali, wycinali guzy, i jakoś nic mnie to nie odmieniło, widać to jest kwestia charakteru, bo jednych wszystko rusza, inni niczym się nie przejmują.


Nic? Nic a nic? :shock:

Cytuj:
No i co "Palmer" jest sensownego w życiu?


Niepowtarzalność osobnicza. :)


Śr mar 06, 2019 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Palmer napisał(a):
Nic? Nic a nic? :shock:




A co by miało się zmienić? nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie, miała by się dokonać ta zmiana?
Życie przed wypadkiem wyglądało tak jak po wypadku, po kilku tygodniach w szpitalu wszystko wróciło do normy.




Palmer napisał(a):
Niepowtarzalność osobnicza. :)



Każdy kamień znaleziony koło drogi, jest oryginalny niepowtarzalny względem całej reszty kamieni, no i co z tego wynika? co ci po tej niepowtarzalności?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 07, 2019 0:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Robek napisał(a):
Palmer napisał(a):
Niepowtarzalność osobnicza. :)



Każdy kamień znaleziony koło drogi, jest oryginalny niepowtarzalny względem całej reszty kamieni, no i co z tego wynika? co ci po tej niepowtarzalności?


Całkiem możliwe, że lubisz sobie pogadać z kamieniami i z każdym przebywa Ci się jakoś inaczej, ale ja wolę z ludźmi. :D


Cz mar 07, 2019 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Palmer napisał(a):
Całkiem możliwe, że lubisz sobie pogadać z kamieniami i z każdym przebywa Ci się jakoś inaczej, ale ja wolę z ludźmi. :D



Z skąd ja ci wezme ludzi z którymi będe przebywać? pracuje sam, a znajomi czy rodzina ma własne sprawy i problemy, każdy gdzieś idzie, gdzieś mu sie śpieszy, nawet gdybym zaczął coś do nich biadolić, to i tak nie mają czasu tego słuchać.
No i jeśli ktoś uzależnia swoje szczęście, od tego jakie ma relacje z innymi ludźmi, to faktycznie może być nie ciekawie, bo jakbym ja tak robiło, to by była depresja i to przez całe życie, i cały czas pretensje o to, że to tak wygląda, jak wygląda.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 07, 2019 19:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: 21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęsliwym?
Odpowiadając na pytanie "21 lat, jaki jest sens życia? Jak być szczęśliwym?", z własnego doświadczenia mogę polecić znalezienie dla siebie jakiegoś hobby, pasji, której można poświecić wolny czas z przyjemnością i zapałem.
W tym wieku ja interesowałem się motocyklami, rodzice kupili mi pierwszy motocykl, od którego zaczęła się moja trwająca ponad 20 lat motocyklowa droga. Mnóstwo ciekawych znajomych i nowych interesujących sytuacji i doświadczeń.
Nie jest to recepta na szczęście, ale jeden ze sposobów aby szukać własnego miejsca w świecie, zająć się czymś i działać. Ten wiek (w sumie autor ma teraz 24 lata, bo to był 2016) jest świetny by zacząć żyć pełną piersią i korzystać z życia.


Pt kwi 26, 2019 17:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL