Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 skrupuły mnie meczą 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 21, 2020 14:42
Posty: 1
Post skrupuły mnie meczą
Pisze bo od dłuższego czasu miewam skupiły w pewnej sprawie ,która mnie dreczy już dłuższy czas już .
A mianowicie jakiś czas temu zakochałem się dziewczynie po rozwodzie ze wzajemnością rozstaliśmy się przestaliśmy zachowywać się jak
"para " mimo że nigdy nią nie byliśmy gdyż ona ma ślub kościelny i to mi przeszkadzało rozmawiałem zna o unieważnieniu ślubu ale
jakoś się nie może zdecydować . Z tego wszystkiego się wyspowiadałem dostałem rozgrzeszenie na ostatniej spowiedzi nawet spytałem się księdza
czy powinienem zerwać z nią kontakt to usłyszałem że nie powinienem odrzucać człowieka drugiego ale tu mam ciągle wątpliwości czy robię dobrze
czy spełniam warunek mocnego postanowienia poprawy mimo że wydaje mi się że w końcu niczego złego nie robię ale skrupuły ciągle są że robię jakieś zło
choć ta relacja jest przyjacielska tylko już tak się pilnuje żeby nie wchodzić na jakieś uczuciowe tematy a jak rozmawiamy
na żywo to albo przypadkiem się spotkamy albo po prostu w wyniku okoliczności . Wiem że powinienem zaufać księdzu ale nie umiem . Proszę o jakąś rade bo już czasami nie daje rady
z tym wszystkim . Przepraszam że tak chaotycznie napisałem ale czuje się roztrzęsiony . Proszę o jakąś rade co robić .


Wt lut 25, 2020 16:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: skrupuły mnie meczą
Widać, żeś wpadł po uszy i walczysz ze swoimi uczuciami do niej. Zdaje się, że księdzu nie wyjaśniłeś konkretnie swojego problemu, bo jeżeli tak mu sprawę przedstawiłeś jak w temacie, to niełatwo się w tym połapać. Jeżeli wzrasta Ci puls na jej widok i chciałbyś, aby kiedyś Wasza relacja weszła na wyższy poziom, to myśląc o niej poważnie, rozmawiaj jak najwięcej na temat unieważnienia ślubu kościelnego, żeby dowiedzieć się jak bardzo jest to dla niej istotne i czy jest gotowa zrobić to dla Was, choć oczywiście takie sprawy ciągną się nieraz latami i nie zawsze kończą się dla nas pomyślnie.
Jeżeli zależy Ci na życiu sakramentalnym, ustali kim ona dla Ciebie jest i do czego może Was zaprowadzić ta relacja. Czasem trzeba podjąć trudne decyzje i zerwać kontakt, ale nikt za Ciebie nie podejmie decyzji, bo tylko Ty wiesz jakie Was łączą relacje. Rozmowy i spędzanie czasu z kimś złem nie są. Najlepiej porozmawiaj z kimś bliskim, aby Ci pomógł ocenić sytuację.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz lut 27, 2020 19:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL