Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Problem z dziewczyną i moja wiara w Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn mar 02, 2020 23:33
Posty: 2
Post Problem z dziewczyną i moja wiara w Boga
Witam,

Chciałbym się doradzić bo przez ostatnie dni mam wielkiego doła i jest mi z tym źle... ;/
Mam dziewczynę z którą jestem od półtorej roku i czuję że odciąga mnie od Boga - staram się być dobrym człowiekiem chodzę do kościoła, modlę się i wiara jest dla mnie ważna w życiu ale kompletnie nie mogę się dogadać z moją drugą połówką.

Twierdzi że jestem dobrym człowiekiem na tyle że nawet nie mam się z czego spowiadać, namawiała mnie do współżycia wiele razy kusiła mnie i dopuścilismy się pieszczot których bardzo żałuję.
Chcę wytrwać w czystości do ślubu i zyć z Bogiem bo wiele razy w zyciu mi pomagał i Kocham Go...
Moja miłość do niej wygasa... czuję się jak bym był kimś innym niż naprawdę jestem że oddalam się z każdym dniem od niego.
Ona zaś twierdzi ze nie bedzie z tym czekać do ślubu bo nie jest to średniowiecze i ze chce życ chwilą bo życie jest zbyt krótkie i że dla niej współzycie jest bardzo ważne z resztą wszyscy do okoła współzyją i że nasi rodzice byli jeszcze gorsi jak byli w naszym wieku 22/25lat , na msze chodzi wtedy kiedy się jej zachce daleko na tyłach kosciola - postać i do domu.

Czuję się z tym na tyle źle że mam ochotę zerwać z nią ale nie wiem czy ja jako katolik powinienem uciekać od zła... i czy kiedyś w górze nie zostanie mi to wypomniane... ;/ dodam jeszcze na koniec ze rozmawiałem z nią wiele razy że nie chcę tego ze względu na to że chcę zachować czystość i być fer wobec Jezusa.

Proszę o małe światełko bo nie wiem jak mam postąpić....


Wt mar 03, 2020 0:12
Zobacz profil
Post Re: Problem z dziewczyną i moja wiara w Boga
vixen2020 napisał(a):
z moją drugą połówką.


Nie jest Twoją drugą połówką. Nie jest Twoją żoną.

Cytuj:
Czuję się z tym na tyle źle że mam ochotę zerwać z nią ale nie wiem czy ja jako katolik powinienem uciekać od zła...


Co jest dla Ciebie najważniejsze? Jeśli Bóg i zbawienie, to czujesz przecież co powinieneś zrobić. Nie zawsze jest tak że Ty ją nawrócisz, z tego co piszesz to sam masz dylemat i trudności w wierze i w wytrwaniu w czystości.

Tym samym trzeba oddalić się od takiej sytuacji która naraża Ciebie i ją na grzech. Jeśli dziewczyna nie słucha Twoich racji i wyznawanych wartości, w pewien sposób ich nie szanuje i nie jest to dla niej istotne ani ważne, ale dla Ciebie tak, to módl się o to abyś spotkał tą właściwą osobą z którą nie będziesz musiał doświadczać takich dylematów i czuć się źle duchowo i psychicznie.

I zadaj sobie pytanie - czy ta dziewczyna mogłaby zostać Twoją żoną? Jeśli nie wyznaje Twoich wartości i nie ma to dla niej znaczenia? Jakie to byłoby małżeństwo i na czym oparte? Jak czuł byś się w takim związku? Do czego by to doprowadziło?


Wt mar 03, 2020 9:38

Dołączył(a): Pn mar 02, 2020 23:33
Posty: 2
Post Re: Problem z dziewczyną i moja wiara w Boga
Dziękuje dobry człowieku za pomoc bardzo tego potrzebowałem! Niech Bóg Ci Błogosławi w każdym dniu i w każdej chwili Twojego życia!!


Śr mar 04, 2020 0:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL