Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Moje przemyślenia na temat https://zapytaj.wiara.pl/pytanie/ 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 03, 2020 17:04
Posty: 17
Post Moje przemyślenia na temat https://zapytaj.wiara.pl/pytanie/
Dzień dobry,mam pewne pytanie,a mianowicie czy jeśli coś jest symbolem,ale nie użyjemy go jako symbolu jest grzechem? (Wiem,że to co napisałam jest nie zrozumiałe,ale nie wiem jak sformuować to pytanie,za chwile pojawi się rozwinięcie mojej myśli).Przykładowo,jeśli noszę kolczyki/koszulkę/coś innego z wzorem motyla,jest to grzechem,ponieważ jednym ze znaczeń motyla w symbolice jest ideologia New Age? Wydaje mi się,że nie ponieważ, myślę że noszenie czegoś z symbolem np. motyla grzechem jest dopiero wtedy,gdy jest on zastosowamy jako symbol New Age I podobnie to działa z innymy symolami (oczywiście,NIEKTÓRYMI),np. tęcza-może być użyta jako symbol LGBT ale równie dobrze może być po prostu tęczą-nie zastosowaną jako symbol,tylko jako zjawisko naturalne,które jest wyjątkowo ładne (w jakimś rysunku czy w innym przypadku,w sumie to jakby popatrzeć na mój post to chyba sama sobie na niego odpowiedziałam ,np. jednorożec może byś zastosowany jako symbol lesbijek [albo jeszcze czegoś innego symbol ,symbole są w końcu wieloznaczne,wszytko zależy od kontekstu I wieli innych czynników],ale równie dobrze nie, [np.w bardzo starej bajce ,,Ostatni jednorożec" główna bohaterka która jest właśnie jednorożcem,zamienia się w człowieka I zakochuje się w księciu ;),albo w smerfach jest odcinek o nazwie ,,Smerfując za jednorożcem" raczej nie jest tam zastosowany jako symbol homo,I naprawdę trzeba by być naprawdę dziwnym człowiekiem,by doszukiwać się w bajce o niebieskich stworkach,tego znaczenia].Zakładam ten post,ponieważ przeglądając tą stronę znalazłam coś takiego:https://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/1a11b0 I to odnosi się trochę do tego,odrazu dziękuję za poświęcony czas,I przepraszam jeśli jest to trochę chaotyczne.


Pt kwi 03, 2020 18:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Moje przemyślenia na temat https://zapytaj.wiara.pl/pyta
PP16 napisał(a):
I naprawdę trzeba by być naprawdę dziwnym człowiekiem,by doszukiwać się w bajce o niebieskich stworkach,tego znaczenia

Nie ma to jak zadać pytanie, a później samej sobie odpowiedzieć :).
Każdy ma swoje dziwactwa, wiele zależy od naszych zainteresowań i czy mamy na ich punkcie obsesję + przebyte doświadczenia, bywa że doszukiwanie się różnych znaczeń w pewnych symbolach świadczy o pewnych sygnałach płynących z psychiki, ale niekoniecznie musi tak być, myślę ze nie ma co wnikać w powody pytań, które zadają różne osoby w Internecie. Ważne jest to, dlaczego Ty zwracasz uwagę na takie pytania i nad nimi rozmyślasz. Jeżeli pierwszy raz na takie dziwne pytanie natrafiłaś, to być może jeszcze nie wiesz, jak bardzo dziwne pytania potrafią zadawać nawet nie dzieci, ale dorośli ludzie. Z czasem będzie to dla Ciebie inspiracja do żartów w gronie znajomych.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn kwi 06, 2020 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 03, 2020 17:04
Posty: 17
Post Re: Moje przemyślenia na temat https://zapytaj.wiara.pl/pyta
Napisałam ten post,ponieważ chciałam się w czymś upewnić,czy dobrze rozumiem.Jakiś czas temu,zaczełam bardziej przyglądać się wierze,przez co zaczełam,że tak powiem bardziej filtrować treści które oglądam (czy oglądanie/granie np. produkcji x jest grzechem).Wiem,że to pytanie jest, trochę dziwne,I chyba raczej oczywiste,ale poprostu chciałam się upewnić,czy moje myślenie jest błędne czy poprawne.Przyznam,że to jest trochę męczące,ponieważ dość często,gdy coś robię,pojawia się pytanie ,,a co jeśli to grzech?" I zaczynam grzebać pół internetu w poszukiwaniu odpowiedzi (np.horrory,nie oglądam ich często,widziałam ich kilka dawno temu,wole komedie,grałam w kilka ,,lekkich" horrorowy gier, z jednej serii w których jedynym paranormalnym zjawiskiem są duchy [seria ma dobre zakończenie,to duchy ofiar mordercy,który ostatecznie zostaje pokonany a dusze uwolnione,w grze nie ma krwi ani nic takiego np. Przywoływania itp.w zasadzie jedynie fabuła jest ,,starszna "I w sumie gdyby nie to że są duchy to byłby kryminał] sprawdzałam na internecie,na naprawdę wielu stronach,I wychodzi na to że tak jak ze wszystkim trzeba zachować umiar I żeby filmy nie wpłyneły na nas w zły sposób,co w sumie dotyczy każdych filmów/innych rzeczy).W każdym razie,dziękuję za odpowiedź.


Wt kwi 07, 2020 14:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Moje przemyślenia na temat https://zapytaj.wiara.pl/pyta
PP16 napisał(a):
poprostu chciałam się upewnić,czy moje myślenie jest błędne czy poprawne.Przyznam,że to jest trochę męczące,ponieważ dość często,gdy coś robię,pojawia się pytanie ,,a co jeśli to grzech?"

Jeżeli jeszcze nie jesteś skrupulnatką, to podążasz prostą drogą, by nią zostać. Jeżeli będziesz dzieliła każdy włos na czworo, podważając wciąż to, co Ci podsuwa sumienie, wpadniesz w chorobę duchową. Jednak skrupuły nie mają podłoża w wierze, ale w psychice. Dlatego warto sobie zadać pytania: dlaczego odczuwasz przymus negowania własnych duchowych rozeznań? Skąd ten brak zaufania do samej siebie? W jakich okolicznościach pojawiają się natręctwa?
Zastanów się nad tym, co zaprząta Twoje myśli i dlaczego, bo może się okazać, że jest coś poważnego, co sprawia Ci trudności i uciekasz od tego w natręctwa, bo pozwalają Ci nie myśleć o tym, co trudne.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr kwi 08, 2020 17:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL