Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 16:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Związek mężczyzny bez przeszłości seksualnej z kobietą z. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Związek mężczyzny bez przeszłości seksualnej z kobietą z
Meewa napisał(a):
Alus napisał(a):
Budowanie związku bez odcięcia się od przeszłości, wyrzutów sumienia, wymówek, niezbyt dobrze wróży szczęściu wspólnemu.
Czystość seksualna jest chwalebna, ale nie jedynie ona determinuje wartość człowieka i relacje między partnerami.
Chłopak winien pamiętać: "gdy stoisz, bacz abyś nie upadł", nie zna on swojej przyszłości, zdarzeń, które mogą zaburzyć jego optykę, sprowadzić go do większego upadku niż utrata cnoty, niech zatem zaniecha osądu, ferowania wyroku.


Zgadzam się z tym ale jednak teoria jedno a praktyka pokazuje że jest to niezwykle trudne szczególnie ze strony mężczyzn. Znam przypadki kiedy kobieta akceptowała przeszłość mężczyzny i wychodziły z tego bardzo dobre małżeństwa. Kobieta wybacza i koniec, rozdział zamknięty. Sama zaakceptowałam fakt że mój były narzeczony miał przede mną kilka partnerek. Być może wynikało to z mojego błędnego myślenia że tak to już jest z facetami i nie warto od nich zbyt wiele wymagać. Więc jest to tym bardziej trudna dla mnie sytuacja bo ja bym to jemu wybaczyła gdyby tylko chciał żyć teraz w czystości. Nie oskarżam go ale to mi pokazuje jak ogromne są różnice w psychologii mężczyzn i kobiet

Niekoniecznie to wynika z róznic psychologicznych, a może bardziej z Twojego podejścia "wybacze Ci wszystko tylko badz ze mna bo nie chce być sama"

Stawianie wymagan osobie do zwiazku/małzeństwa jest konieczne i potrzebne. Twoj chlopak w gruncie rzeczy może chcieć mieć za żonę dziewice i nic na to nie poradzisz. Może trzeba się z tym pogodzić.


Pn maja 04, 2020 20:04
Zobacz profil
Post Re: Związek mężczyzny bez przeszłości seksualnej z kobietą z
Meewa napisał(a):
Głównie chodzi o potrzebę bycia wyjątkowym dla tej jednej ukochanej osoby. O potrzeba bycia pierwszym, jedynym i wyjątkowym w życiu i łóżku.
Ja nie rozumiem psychologii mężczyzn do tego stopnia by zrozumieć skąd to wynika.


Wynika również z biologii, fizjologii, cech psychicznych męskich, sama natura aktu seksualnego powoduje że taki mężczyzna ma w umyśle to że ktoś inny, jakiś inny samiec wziął w posiadanie kobietę którą on teraz obdarzył uczuciem. On to sobie może projektować. I to jeździ mu po psychice w pewien sposób.

Poza tym, jeśli on starał się zachować czystość do ślubu to tego samego oczekuje od kobiety która miałaby stać się jego żoną, może on chce mieć takie niezapomniane chwile, podczas nocy poślubnej, gdzie oboje są dla siebie pierwszymi, jako taki dar z siebie, wzajemny.

A w takim przypadku ten dar jest już tylko jednostronny, a on może mieć projekcję tego że ktoś inny dotykał jego kobietę, jego obecną żonę, i wszystko to co z nią robił i to jak ona reagowała i to co ona z nim robiła. To wystarczy aby mężczyzna poczuł to jak cios obuchem.

Czasem jest to po prostu trudne dla mężczyzny, zależy to także od tego czego ten mężczyzna oczekuje, jakie ma oczekiwania wobec kobiety która miałaby zostać jego żoną. Może on po prostu chce aby to przeżyć z osobą dla której to także będzie pierwszym doświadczeniem, jak odkrywanie czegoś nowego, nieznanego, uczenie się siebie.

Może też i obawia się tego że może zostać porównywany, oceniony jako niedoświadczony, nieudolny. Różne mogą być myśli takiego mężczyzny.


N maja 10, 2020 11:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL