Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Czy O Pio to powiedział ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 28, 2019 20:47
Posty: 46
Post Czy O Pio to powiedział ?
1.Czy rzeczywiscie O.Pio za każdym razem Jezus mówił jak ma postępować ?
2.Czy skoro go kanonizowali to musimy uznac że za każdym razem Jezus mu mówił jak ma postępować ?
3.Czyli próżność jest zawsze grzechem ciężkim,skoro nigdy kobiety wg o Pio nie przyobleka Chrystusa ?


...

Pewnego dnia jego kierownik duchowy wyrzucał mu jego ostry sposób bycia. Odpowiedział: „Mogę cię posłuchać, ale wiedz, że to sam Jezus za każdym razem mówi mi, jak mam postępować z ludźmi”. Tak więc jego surowość była inspirowana z góry, dla chwały Boga i zbawienia dusz. „Kobiety, których ubiór cechuje próżność, nigdy nie przyobleką życia Jezusa Chrystusa. Co więcej, tracą one piękno swej duszy, gdy to bożyszcze wkroczy do ich serca”.

I niech nikt nie oskarża go o brak miłosierdzia: „Błagam was, abyście mnie nie krytykowali odwołując się do miłosierdzia, gdyż największym miłosierdziem jest ratowanie dusz znajdujących się w szponach szatana, aby wygrać je dla Chrystusa”.

...
Tłumaczenie na podstawie artykułu opublikowanego w „Listach do Przyjaciół św. Franciszka” wydawnictwa klasztoru Ojców Kapucynów św. Franciszka w Morgon (Francja), tradycyjnego zgromadzenia wspierającego dzieło arcybiskupa Marcela Lefebvre. „Angelus”, maj 1999.


https://gloria.tv/post/sUfbMzPnyzur69Ck8NzwZgqZK


N maja 31, 2020 20:36
Zobacz profil
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
A o. Dolindo, wizjoner rozmawiający z Chrystusem, płakał wraz grzesznikami, których spowiadał.
Każdemu można dopisać własne postrzeganie.


Pn cze 01, 2020 12:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
tunini napisał(a):
skoro nigdy kobiety wg o Pio nie przyobleka Chrystusa ?


cytat z O. Pio napisał(a):
Kobiety, których ubiór cechuje próżność, nigdy nie przyobleką życia Jezusa Chrystusa. Co więcej, tracą one piękno swej duszy, gdy to bożyszcze wkroczy do ich serca”.


Widać różnicę? Tak to zinterpretowałe(a)ś jakby O. Pio wypowiedział się o wszystkich kobietach, że kobiety nie przyobleką się w Chrystusa, w Jego życie. Tymczasem wyraźnie widać, że komentarz dotyczy tylko tych kobiet, które są próżne, których ubiór cechuje próżność.

I cóż w tym byłoby takiego zaskakującego właściwie? Próżność (dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, być może w różnym stopniu, nie będę teraz szacować) jest stawianiem w centrum samego siebie i spraw, najogólniej rzecz ujmując, błahych. Jak osoba próżna miałaby się przyoblec w Chrystusa, skoro koncentruje się na takim "przyoblekaniu" swojej osoby, aby zaimponować innym? Tu zachodzi bardzo proste wynikanie, skoro JA jestem w centrum, to nie ma w centrum nikogo innego, tak samo Jezusa.
Inna rzecz, że ktoś może przez próżność rozumieć zwykłą dbałość o ubiór, włosy, wygląd. Fałszywie wg. mnie. Większość kobiet dba o siebie, nie czyniąc wyglądu kwestią priorytetową.
Św. Joanna Beretta Molla była elegancką kobietą, z zawsze starannie ułożoną fryzurką, na zdjęciach widać ją w kwiecistych sukienkach, perłach, bransoletkach, a pomimo to jej skarb był gdzie indziej. Dbałość o ubiór nie musi przysłaniać rzeczy ważnych.

_________________
Tylko Bogu chwała


Pn cze 01, 2020 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 28, 2019 20:47
Posty: 46
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
No chodzi o po pierwsze w tym pytaniu czy takie słowa powiedział że Jezus za każdym razem mu mówił jak miał postępować.Z kontekstu chyba wynika że to podczas kierownictwa duchowego czy spowiedzi ale to przeciez byłoby uczynienie praktycznie nieomylne danej osoby ; i skąd miała by mieć tą pewnośc :C.


No ok przepraszam za zmienienie treści choć no to miałes na myśli .Tyle że chyba próżnosc nie musi być poważnym grzechem itp.

I np to jest problematyczne i przykre że Ojciec Pio miał takie życzenia i uważał że spodnie są nieskromne oraz nogi bez pończoch także :C

Na wyraźne życzenie ojca Pio niewiasty muszą przystępować do spowiedzi w spódnicach sięgających przynajmniej 20 cm poniżej kolan. Zakazane jest pożyczanie spódnic na czas spowiedzi.
O.Pio: Zabrania się wstępu mężczyznom z obnażonymi ramionami i w krótkich spodniach. Zabrania się wstępu kobietom w spodniach, bez welonu na głowie, w krótkich strojach, z dużym dekoltem, bez pończoch lub w inny sposób nieskromnie ubranym.

https://www.fronda.pl/blogi/chcialbym-c ... ,9654.html


Pn cze 01, 2020 15:46
Zobacz profil
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
Prezentujesz wpis anonimowej osoby na portalu frondy i na jego podstawie usiłujesz dyskutować?


Pn cze 01, 2020 16:02

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
Mnie ten welon zastanawia... To jakiś analog hidżabu? Wydawało mi się, że obsesja na punkcie zasłaniania kobiecych włosów to domena islamu... Może jakieś wiarygodne źródła?
Wiem doskonale, że normą jest zakaz wstępu do świątyń pasujących na plażę czy imprezę, ale raczej nie na poziomie zakazu spodni dla kobiet.
Czy tylko u mnie ten link do frondy nie działa i wywala, że nie ma takiej strony? Nie abym uznawała to za wiarygodne źródło, ale nie mam zwyczaju niczego odrzucać bez zapoznania się z tym...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 01, 2020 16:11
Zobacz profil
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
Te opisy zachowań o. Pio pochodzą ze stron tradycjonalistów.
Owszem o. Pio gdy nastała moda mini w latach 60-tych, krytykował petentki w kusych spódniczkach, ale nie nakazywał kobietom przykrywą włosy welonami.
Wokół znanych postaci z czasem narasta wiele legend, zwłaszcza gdy ktoś usiłuje je przedstawiać jako bliskie ich poglądom.


Pn cze 01, 2020 16:31

Dołączył(a): Śr sie 28, 2019 20:47
Posty: 46
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
Niestety wydaje mi się że taki napisał widniał .I to jeszcze bardziej przykre jeśliby O.Pio za każdym razem miał mówione przez Jezusa nawet w kwestii ubrań i welonu na głowie .Czyli nawet poza kościołem kobiety musiałyby mieć welon ....
https://www.przymierzezmaryja.pl/godnos ... 639,a.html

Współbracia ojca Pio umieścili na drzwiach kościoła napis: Na wyraźne życzenie o. Pio niewiasty muszą przystępować do spowiedzi w spódnicach sięgających co najmniej 20 cm poniżej kolan. Zakazane jest pożyczanie dłuższych spódnic na czas spowiedzi. Dodatkowo na życzenie ojca Pio umieszczono bardziej szczegółową informację: Zabrania się wstępu mężczyznom z obnażonymi ramionami i w krótkich spodniach. Zabrania się wstępu kobietom w spodniach, bez welonu na głowie, w krótkich strojach, z dużym dekoltem, bez pończoch lub w inny sposób nieskromnie ubranym.


Pn cze 01, 2020 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
Bardzo odpowiednia kindersztuba. Daję okejkę.


Pn cze 01, 2020 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 28, 2019 20:47
Posty: 46
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
... teraz mam problem z rodzaju: Przychodza sobie do nas ludzie z krajow muzulmańskich,indii itp .I niewiem czy dla nich włosy odlonięte czy brak hidżabu nawet bądz odloniete kolana ramiona itp jest bliska okazja do grzechu ( myslowego) dla nich i myslalem/obawialem sie ze musimy sie ubierac tak jak oni zeby ich nie gorszyc itp


Śr cze 03, 2020 21:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL