Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Różaniec komunijny w samochodzie 
Autor Wiadomość
Post Różaniec komunijny w samochodzie
Witam,
Czy można zawiesić w samochodzie różaniec z pierwszej komunii świętej na lusterku?


N paź 25, 2020 9:35
Post Re: Różaniec komunijny w samochodzie
Mozna, ale po co?


N paź 25, 2020 9:41
Post Re: Różaniec komunijny w samochodzie
Dobre pytanie, dużo ludzi tak robi.


N paź 25, 2020 12:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Różaniec komunijny w samochodzie
Różaniec to nie talizman, który ma przynosić szczęście lub uchronić nas od od wypadku.
On ma być pomocą w modlitwie.

_________________
ksiądz


N paź 25, 2020 17:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Różaniec komunijny w samochodzie
Można, ale jak już Ci zwrócono uwagę, zastanów się w jakim celu chciałbyś umieścić różaniec na lusterku? Ja nawet zapachu nie zawieszę w takim miejscu z tego względu, że w razie wypadku samochodowego, siła uderzenia może spowodować, że takie zawieszki mogą dodatkowo spowodować obrażenia ciała.
Sam fakt, że inni tak robią, nie znaczy, że mamy robić to samo, niech to będzie przemyślana decyzja.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N paź 25, 2020 20:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Różaniec komunijny w samochodzie
Mrs_Hadley napisał(a):
Sam fakt, że inni tak robią, nie znaczy, że mamy robić to samo, niech to będzie przemyślana decyzja.

Ja mam zawieszony. Ilekroc widze rozaniec u kogos w samochodzie wiem ze mam tam brata albo siostre w wierze. Moze to jest podobne do spotkania samochodu z polska rejestracja w Iranie. Rowniez bedac na plazy w Miedzyzdrojach patrzylem z uznaniem na tych u ktorych widzialem na szyi krzyzyk lub medalik. Spotkalem sporo takich ktorzy sie nie wstydzili.
Podobnie jak ten facet ktory wszedlszy do Zabki powiedzial glosno - Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus.


N paź 25, 2020 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Różaniec komunijny w samochodzie
robaczek2 napisał(a):
Mrs_Hadley napisał(a):
Sam fakt, że inni tak robią, nie znaczy, że mamy robić to samo, niech to będzie przemyślana decyzja.

Ja mam zawieszony. Ilekroc widze rozaniec u kogos w samochodzie wiem ze mam tam brata albo siostre w wierze. Moze to jest podobne do spotkania samochodu z polska rejestracja w Iranie. Rowniez bedac na plazy w Miedzyzdrojach patrzylem z uznaniem na tych u ktorych widzialem na szyi krzyzyk lub medalik. Spotkalem sporo takich ktorzy sie nie wstydzili.
Podobnie jak ten facet ktory wszedlszy do Zabki powiedzial glosno - Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus.
.
W jakim celu potrzebujesz braci i sióstr w wierze?
Co takiego odczuwasz widząc polską rejestrację w Iranie?
Ten różaniec, krzyżyk, medalik czy jakieś inne dewocjonalia, czym są dla Ciebie?
Jak byś zareagował, na faceta w Żabce, który by wszedł i głośno powitał rozwiniętym powitaniem muzułmańskim: "as-salāmu ʿalaykum wa raḥmatullāhi wa barakātuh" czyli "pokój niech będzie z wami i łaska i błogosławieństwo Allaha"?


Pn paź 26, 2020 11:04
Zobacz profil
Post Re: Różaniec komunijny w samochodzie
No, ja bym moze z automatu powiedziala:" wa alaykum assalaam", ale ja rzadko bywam w Żabce...


Pn paź 26, 2020 11:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL