Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Żal za grzechy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2022 10:21
Posty: 23
Post Żal za grzechy
Przeczytałam w innym wątku że skrupulant ma wrażliwe sumienie,a ja też mam problem ze skrupułami. :?


Ale jednak musze zadać to pytanie :co: :kreci: czy to jest grzech ciężki gdy człowiek został przez kogoś zle potraktowany, potem zadzwonił do bliskiej osoby i o tym powiedział mimo że MIAŁ MYŚL by tego nie robić (czyli pełna świadomość-grzech obmowy?) ale nie czuje żalu do osoby która go zle potraktowała a nawet się za nią modli???

jestem ciekawa waszego zdania... :whoeva:


So lis 19, 2022 7:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2022 10:21
Posty: 23
Post Re: Żal za grzechy
Ks. dr Kaszowski na stronie teologia.pl pisze:

"Najprawdopodobniej nie dopuściła się grzechu ciężkiego osoba, która - bezpośrednio po dokonaniu złego czynu - zaczęła szczerze żałować, naprawiać zło, przepraszać, wynagradzać krzywdę, np. ktoś — po gwałtownej kłótni — zaraz żałuje swego czynu, dąży do zgody i usiłuje być bardzo miły."


So lis 19, 2022 7:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Żal za grzechy
Co jest złego w tym, że ktoś poinformuje kogoś bliskiego o tym, że został źle potraktowany? Myśl: "niech bliski się przekona, że ten, który źle potraktował informującego, nie jest "kryształowy" i też zdarza mu się postępować niewłaściwie"...

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So lis 19, 2022 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2022 10:21
Posty: 23
Post Re: Żal za grzechy
Dziękuję za odpowiedź.
Bardzo się potem źle czuję duchowo i nawet psychicznie gdy popełnię jakiś grzech,
który na pozór wydaje się ciężki a okazuje się być lekkim...
Potem poszłam do Komunii św., ale ciągle mnie dręczyło albo sumienie albo natręctwa że przyjęłam Komunię świętokradczo. :?
Takie miotanie się.


So lis 19, 2022 13:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL